Jeruzalės šventyklos kalne kilo gaisras video

98
(atnaujinta 12:26 2019.04.16)
Kalnas laikomas šventa vieta judaizmui ir trečiu pagal šventumą islamui

Gaisras kilo Jeruzalės šventyklos kalne pirmadienio, balandžio 15 dienos, vakare, apie tai praneša Izraelio žiniasklaida.

Gaisras kilo vakufo (tai turtas, kurį valstybė ar atskiras asmuo perdavė religiniams ar labdaros tikslams) apsaugos punkte.

Atvykę į vietą priešgaisrinės apsaugos tarnybos pareigūnai neutralizavo ugnies židinį.

Incidento metu niekas nenukentėjo, gaisro priežastys tiriamos.

Šventyklos kalnas yra rytinėje Jeruzalės senamiesčio pusėje. Jo teritorijoje buvo pirmoji, o po to ir antroji Jeruzalės šventykla. Ten yra musulmonų religiniai pastatai ― Al-Aqsa mečetė ir Uolos kupolas.

Vakar vakare kilo dar vienas gaisras — Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje. Naktį į antradienį gaisras buvo užgesintas. Pastatas patyrė didelę žalą, jos mastas bus įvertintas vėliau.

98
Tegai:
vaizdo įrašas, Izraelis, Jeruzalė, gaisras

Rusijos gynybos ministerija nufilmavo naujos priešraketinės raketos paleidimą

(atnaujinta 14:44 2020.10.29)
Bandymai praėjo sėkmingai. Pasak priešraketinės gynybos junginio vado, raketos patvirtino savo ypatybes

Rusijos gynybos ministerija paskelbė naujos priešraketinės gynybos sistemos paleidimo vaizdo įrašą. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas "YouTube".

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip raketa pristatoma į Sari Šagan poligoną Kazachstane lydint karinėms transporto priemonėms. Paleidimas nufilmuotas iš skirtingų taškų.

Priešraketinės gynybos junginio vadas, generolas majoras Sergejus Grabčiukas paleidimo metu sakė, kad naujoji priešraketinė raketa patvirtino savo charakteristikas, o koviniai skaičiavimai įvykdyti sėkmingai.

Pažymima, kad ankstesni raketos bandymai vyko 2019 metų birželio ir liepos mėnesiais, 2018 metų vasario, liepos, rugpjūčio ir gruodžio mėnesiais bei 2017 metų lapkričio mėnesį.

Balandžio mėnesį JAV Karinių oro pajėgų generolas Džonas Reimondas (John Raymond) teigė, kad raketos bandymai kelia iššūkį amerikiečių gynybai. Anot jo, ši Rusijos sistema sugeba sunaikinti žemoje orbitoje esančius palydovus.

Per pastaruosius metus Rusijos gynybos ministerija ne kartą pranešė apie sėkmingus naujos priešraketinės raketos gynybos sistemos bandymus Sari Šagan poligone.

Tegai:
vaizdo įrašas, priešraketinės gynybos sistema, Rusijos gynybos ministerija
Dar šia tema
Nufilmuotas MiG-31, kuris "pažeidė" Rusijos sieną Kamčiatkoje, perėmimas
Rusijos Su-27 perėmė du užsienio lėktuvus virš Baltijos jūros
Bombardavimas ir šaudymas iš laivagalio patrankų: nufilmuoti Il-76 manevrai

"Terminatoriai" danguje: kovinių sraigtasparnių pratybų Vakarų Rusijoje vaizdo įrašas

(atnaujinta 08:53 2020.10.29)
Pratybose dalyvavo daugiau nei 600 karių ir daugiau nei 15 sraigtasparnių iš Vakarų karinės apygardos. Lakūnai, be kita ko, treniravosi atlikti sužeistųjų evakuaciją 20 metrų aukštyje

Rusijos sraigtasparnių Ka-52, Mi-24 ir Vakarų karinės apygardos sraigtasparnių pulko transportinių ir puolamųjų sraigtasparnių Mi-8AMTŠ įgulos nariai atliko pratybas, praneša Vakarų karinės apygardos spaudos tarnyba.

Pratybos vyko Smolensko srityje. Jų metu sraigtasparnių Mi-24 ir Ka-52 įgulos atliko skrydžius itin mažame aukštyje, taip pat oro kovos elementus. Pažymima, kad įgulos taip pat vykdė oro žvalgybos užduotis ir pilotavimą nuolat kintančiomis oro sąlygomis.

Vakarų karinė apygarda pranešė, kad speciali užduotis buvo paskirta sraigtasparnių "Terminator" pilotams. Lakūnai turėjo nusileisti neparuoštose vietose ir apie 20 metrų aukštyje evakuoti sužeistuosius.

Iš viso pratybose dalyvavo daugiau nei 600 kariškių ir daugiau nei 15 sraigtasparnių.

Trečiadienį Rusija paminėjo Armijos aviacijos sukūrimo dieną Rusijos Federacijos ginkluotosiose pajėgose. Ši kariuomenės rūšis yra būtina palaikymui ore, žvalgybinei veiklai, desanto išlaipinimui, šaudymo pagalbos teikimui ir daugeliui kitų veiksmų.

Tegai:
sraigtasparnis, Rusija
Teismas

Teismas Klaipėdos licėjaus direktorei skyrė 2,5 metų laisvės atėmimo bausmę

(atnaujinta 18:46 2020.10.29)
Jai pareikštų kaltinimų moteris nepripažino ir teigė nesuprantanti, kaip galima apgauti licėjų, apgaunant ne įgaliotus jam atstovauti asmenis, o jo dalyvį — dalininką, t. y. pačią kaltinamąją

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Klaipėdos apygardos teismas mokyklos vadovę pripažino kalta pagal visus šešis jai pareikštus kaltinimus dėl nusikalstamų veikų ir paskyrė galutinę 2 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą dvejiems metams, praneša uostamiesčio apygardos teismas.

Moteris buvo kaltinama tuo, kad, būdama valstybės tarnautojui prilygstančiu asmeniu, siekdama turtinės ir kitokios asmeninės naudos, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi bei apgaule įgijo didelės vertės turtinę teisę, pasisavino, taip pat iššvaistė jai patikėtą ir jos žinioje buvusį svetimą turtą, apgaulingai tvarkė teisės aktų reikalaujamą buhalterinę apskaitą ir dėl to negalima iš dalies nustatyti Klaipėdos licėjaus veiklos, jo turto, nuosavo kapitalo ar įsipareigojimų dydžio ar struktūros, taip pat pagamino netikrus dokumentus, juos laikė bei panaudojo, o dėl tokių jos veiksmų didelę žalą patyrė valstybė ir Klaipėdos licėjus.

Jai pareikštų kaltinimų moteris nepripažino ir teigė nesuprantanti, kaip galima apgauti licėjų, apgaunant ne įgaliotus jam atstovauti asmenis, o jo dalyvį — dalininką, t. y. pačią kaltinamąją.

Kaltinamoji laikėsi pozicijos, kad ji nėra valstybės tarnautoja, ji yra VšĮ Klaipėdos licėjaus steigėja, dalininkė ir direktorė, o tarp mokyklos dalininkų nėra nei savivaldybės, nei valstybės, nei jų įmonių, įstaigų. Kaltinamoji taip pat teigė, jog visas licėjaus investicijas grąžino ir jokia žala įstaigai nepadaryta.

Bylą kaip pirmoji instancija išnagrinėjęs apygardos teismas, išanalizavęs byloje surinktus įrodymus ir juos išnagrinėjęs teisiamajame posėdyje, padarė išvadą, kad kaltinamoji apgaule įgijo turtinę teisę — panaudoti 25 000 Eur Klaipėdos licėjaus lėšų ne įmonės veiklai, o asmeninei naudai, t. y. jai nuosavybės teise priklausančių dviejų butų įrengimui; taip pat pasinaudodama apgaule įgyta turtine teise Klaipėdos licėjaus vardu ir lėšomis įgijo paslaugų ir prekių iš viso už 22 691,63 Eur, kuriuos pasisavino; iššvaistė Klaipėdos licėjaus turto už 6880,96 eurų; eidama Klaipėdos licėjaus direktoriaus pareigas pažeidė Buhalterinės apskaitos įstatymo nuostatas, nes panaudojo 70 PVM sąskaitų faktūrų (iš viso 27 904,78 eurų), 38 kvitus atsiskaitymams, iš viso 7147,27 eurų grynaisiais pinigais ir banko kortele pagrįsti ūkinėms operacijoms, 31 mokėjimo nurodymu pagrindė iš viso 17 227,01 eurų piniginių lėšų apmokėjimą ūkio subjektams, kai daiktai buvo įsigyti ir panaudoti ne Klaipėdos licėjaus veiklai ir dėl to negalima iš dalies nustatyti Klaipėdos licėjaus beveik 3 metų laikotarpio veiklos, turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros.

Siekdama asmeninės naudos — pridengti ir pateisinti neteisėtą Klaipėdos licėjaus lėšų panaudojimą ne įstaigos veiklai vykdyti, siekdama paslėpti savo padarytų nusikalstamų veikų pėdsakus bei išvengti atsakomybės, siekdama turtinės naudos — išsaugoti pasisavintą Klaipėdos licėjaus turtą kaip įgytą teisėtai, moteris pagamino netikrus dokumentus — dalininkų susirinkimo protokolus, atgaline data panaudos sudarymo, nutraukimo sutartis, nutraukimo protokolą ir kt. ir davė nurodymus kitiems asmenims pakeisti dalį dokumentų; nusikalstamus veiksmus atliko būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, siekdama turtinės ir kitos asmeninės naudos — pridengti ir pateisinti Klaipėdos licėjaus lėšų panaudojimą ne įstaigos veiklai vykdyti, paslėpti savo padarytų nusikalstamų veikų pėdsakus bei išvengti baudžiamosios atsakomybės, taip pat turtinės naudos — išsaugoti pasisavintą Klaipėdos licėjaus turtą kaip įgytą teisėtu būdu, įtraukė į šias veikas jos veiksmų nusikalstamo pobūdžio nesupratusius, jai pagal darbo teisinius santykius pavaldžius ir nuo jos priimamų sprendimų priklausomus asmenis, pasinaudodama užimamomis pareigomis, piktnaudžiavo tarnyba.

Byloje nustatyta, kad nebuvo būtinybės įrengti du kaltinamosios butus Klaipėdos licėjaus lėšomis tam, kad būtų apgyvendinti mokytojai pagal tarptautinę bakalaureato programą, nes tokios paraiškos ne tik nebuvo pateiktos, bet pagal jas nėra reikalavimo užtikrinti mokytojų apgyvendinimą. Teismas padarė išvadą, kad už licėjaus lėšas įrengti du butai buvo skirti tik kaltinamosios asmeninių poreikių tenkinimui ir lėšų už jų nuomą gavimui. Teismas konstatavo, kad Klaipėdos licėjaus lėšomis buvo mokama ir už kaltinamosios kasdieninio vartojimo prekes, kosmetiką, naminių gyvūnų maistą ir kraiką, kaltinamosios narystę labdaros klube.

Byloje konstatuota, jog kaltinamoji vis dėlto yra prilyginama valstybės tarnautojai, nes Klaipėdos licėjus visuomenei teikia viešas švietimo paslaugas pagal valstybės nustatytus išsilavinimo standartus, yra įgaliotas išduoti vidurinės mokyklos baigimo atestatus, pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus, pradinio išsilavinimo pažymėjimus ir mokymosi pasiekimų pažymėjimus. Įstaiga gauna ir naudoja tikslines mokinio krepšelio lėšas.

Mokykla yra išlaikoma ne tik iš mokinių tėvų mokesčio už mokslą bei privačių rėmėjų lėšų, bet ir iš valstybės skiriamo moksleivio krepšelio lėšų. Dalis kaltinamosios, kaip įstaigos direktorės, funkcijų sietini su atitinkamais administraciniais įgaliojimais bei teise veikti viešąsias paslaugas teikiančios įstaigos vardu.

Skirdamas bausmę teismas pažymėjo, jog kaltinamoji veikė tiesiogine tyčia, o tai, kad ji atlygino padarytus nuostolius, jos baudžiamosios atsakomybės nešalina. Kadangi savo kaltės kaltinamoji nepripažino, tai rodo, jog ji savo veiksmų nevertina kritiškai, nesigaili. Atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad nusikalstamais veiksmais padaryta turtinė žala atlyginta. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Tegai:
mokykla, Klaipėdos apygardos teismas
Dar šia tema
"Apmaudu dėl Lietuvos": Paksas pakomentavo teismo nuosprendį
Venckienė kreipėsi į teismą su prašymu leisti susitikti su sūnumi
"Kaltintojų bejėgiškumas": Lietuvos teismas paliko galioti nuosprendį Ivanovui