Paviešintas tanklaivio su Norvegijos SGD atvykimo į Klaipėdą vaizdo įrašas

78
(atnaujinta 16:00 2019.09.27)
Šį mėnesį pagal planą Klaipėdos SGD terminalas turėtų priimti vieną didelį ir tris mažus tanklaivius, kurie kartu atgabens 158 tūkstančius kubinių metrų dujų.

Norvegijos laivas "Arctic Princess" atvyko į Klaipėdą su suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu. Vaizdo įrašą paskelbė Klaipėdos uosto spaudos tarnyba savo Facebook paskyroje.

SGD talpyklos maketas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Астапкович

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip dujovežis plaukia Baltijos jūra. Vaizdo įrašas nufilmuotas pagreitinto filmavimo metodu.

Portalo "Marinetraffic.com" duomenimis, praėjusios savaitės pradžioje laivas išvyko iš Norvegijos Melkojos uosto. Dujovežis atvyko į Klaipėdos uostą trečiadienį, 12:29.

Anksčiau "Klaipėdos nafta" (KN) direktorius Mindaugas Jusius pareiškė, kad balandį-gegužę planuojama priimti aštuonis SGD krovinius, kuriuos pristatys paprasti ir maži dujovežiai. Šį mėnesį pagal planą Klaipėdos SGD terminalas turėtų priimti vieną didelį ir tris mažus tanklaivius, kurie kartu atgabens 158 tūkstančius kubinių metrų dujų.

Klaipėdos SGD terminalas

Lietuva pastatė savo SGD terminalą Klaipėdoje 2014 metais neva tam, kad atsikratytų Rusijos korporacijos "Gazprom" monopolijos. Tuo pačiu metu Lietuva nuomoja dujų saugyklą iš Norvegijos, kuriai bendrovė "Klaipėdos nafta" moka 60 milijonų eurų per metus. Nepaisant Lietuvos politikų pareiškimų apie "energetinę nepriklausomybę", Lietuva ir toliau perka dujas iš Rusijos Federacijos.

Praėjusiais metais Lietuvos vadovybė nusprendė išpirkti SGD terminalą pasibaigus nuomos terminui 2024 metais.

Daugiausia suskystintų gamtinių dujų į Lietuvą eksportuoja JAV ir Norvegija. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos apsieina Lietuvai brangiau nei Rusijos, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia degalų pirkimo kainų, teigdama, kad jos yra pelningos.

Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
© Sputnik /
Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
78
Tegai:
Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, Norvegija, Klaipėda, Lietuva, SGD
Dar šia tema
SGD išsimokėtinai: kodėl Rusija Europos rinkoje aplenks JAV
"Maitino TSRS, dabar maitina ES": Lietuvos valdžia sukūrė naują istoriją
Rusija ketina gaminti iki 140 milijonų tonų SGD per metus
Putinas: Rusija didins krovinių gabenimo Šiaurės jūrų keliu apimtis
Rusijos dujos pigesnės: Lietuvos mokesčių mokėtojai pavargo nuo SGD terminalo