Rusijos tyrimo komitetas paskelbė vaizdo įrašą SSJ-100 katastrofos vietos

114
(atnaujinta 13:05 2019.05.06)
Anksčiau Rusijos tyrimo komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas Šeremetjevo oro uoste surengė operatyvinį susitikimą

SSJ-100 lėktuvo, kuris avariniu būdu sekmadienį nusileido Maskvos Šeremetjevo oro uoste, uodega visiškai sudegė, byloja Rusijos tyrimo komiteto YouTube paskelbtas vaizdo įrašas.

Vienos minutės septynių sekundžių trukmės vaizdo įrašas parodo, kaip Bastrykinas kartu su kitais komiteto darbuotojais tikrina lėktuvą ir išklauso tyrėjų ataskaitą. Galinė orlaivio dalis išdegė iki sparno vidurio, uodega suiro, smarkiai sugadintas vienas ratas.

Naujausiais Rusijos tyrimo komiteto duomenimis, lėktuve gaisro metu žuvo 41 žmogus. 33 keleiviai ir keturi įgulos nariai sugebėjo išsigelbėti. Šeši žmonės buvo hospitalizuoti, trys iš jų yra sunkios būklės.

Sekmadienio vakare skrydžiui iš Maskvos į Murmanską pakilęs SSJ-100, kuriame buvo 73 keleiviai, po 10 minučių pasiuntė nelaimės signalą ir leidosi į Šeremetjevo oro uostą avariniu būdu. Jo pilotams nepavyko orlaivio nutupdyti pirmu bandymu, o per antrąjį lėktuvas trenkėsi į nusileidimo taką (iš pradžių ratais, po to — priekine dalimi) ir užsidegė.

114
Tegai:
lėktuvo katastrofa, Šeremetjevo, Maskva
Temos:
Lėktuvo katastrofa Šeremetjevo oro uoste (10)
Dar šia tema
Maskvos oro uoste užsiliepsnojo lėktuvas, žuvo mažiausiai 41 žmogus
Keleiviai nufilmavo gaisro lėktuve "Sukhoi Superjet 100" pradžią
Premjeras reiškia užuojautą dėl lėktuvo katastrofos Rusijoje

Vilniaus savivaldybė vaizdo įraše parodė Laisvės prospekto remontą

(atnaujinta 09:24 2020.06.01)
Kelio darbai vyksta maždaug kilometro ruože. Kanalizacijos šuliniai, šaligatviai jau pakeisti ir ketinama atnaujinti išdėstymą

Vilniuje karantino metu remontuojama didelė judriausių miesto greitkelių — Laisvės prospekto — atkarpa nuo Kavoliuko viaduko iki gatvės viaduko Sausio 13 d., praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Beveik kilometro ruože nuolat klojamas asfaltas, kelio bordiūrai, kanalizacijos šuliniai jau pakeisti, o artimiausiu metu išdėstymas bus atnaujintas. Prospekto remontui Vilniaus savivaldybė skyrė apie 300 tūkst. eurų.

Mero kabinetas pažymi, kad kiekvieną dieną apie Laisvės prospektą praeina apie 55 tūkst. žmonių — vilniečiai, gyvenantys Lazdynų, Karoliniškių ir Viršuliškių rajonuose. Taip pat artimiausiu metu planuojama suremontuoti likusį prospektą Justiniškėse nuo Spaudos rūmų iki Viršuliškių gatvės.

Praėjusiais metais buvo suremontuota dalis prospekto nuo viaduko Architektų gatvėje iki Oslo gatvės. 1,6 kilometro ruože buvo nutiestas naujas asfaltas, sutvarkyti įvažiavimai į kiemus, atnaujintos autobusų stotelės ir iškabos.

Prieš dvejus metus savivaldybė suremontavo 1,2 kilometro ilgio atkarpą kitoje Laisvės prospekto pusėje: suremontavo šaligatvį, kelio kraštus ir atnaujino ženklinimus.

Tegai:
tvarkymas, keliai, Vilnius
Dar šia tema
FNTT atliko kratas Vilniaus miesto savivaldybėje
Kaip atrodo atnaujintas Žirmūnų paplūdimys — video

Lietuvos policija parodė, kodėl negalima dalintis asmeniniais duomenimis internete

(atnaujinta 07:51 2020.06.01)
Lietuvos teisėsaugos institucijos sukūrė trumpą animacinį vaizdo įrašą, kuriame parodyta, kaip lengva internete sutikti sukčių

Lietuvos policija paskelbė vaizdo įrašą apie tai, kaip lengva būti apgautam internete. Vaizdo įrašas skelbiamas Facebook.

Policija pažymėjo, kad naudojantis internetu viskas atrodo labai paprasta ir aišku.

"Tačiau tu niekuomet nežinai, kas slepiasi kitoje ekrano pusėje ir maigo klaviatūrą. Pasižiūrėk šį video ir įsitikinsi, kaip paprasta apsigauti", — priminė teisėsaugos pareigūnai.

Vaizdo įraše pateikiama situacija, kaip apgavikas, apsimesdamas mergina, paprašo jaunuolio atsiųsti asmeninę informaciją apie save, nuotraukas, o paskui siūlo susitikti. Teisėsaugos institucijos pažymi, kad tokio "pasimatymo" rezultatas gali būti bet kas — nuo šantažo iki apiplėšimo.

"Internete ne viskas yra taip, kaip atrodo", — priminė policija.

Tegai:
saugumas, internetas, sukčiautojai, policija
Dar šia tema
"Orlen Lietuva" neatlygintinai skyrė SAM 1 mln. asmens apsaugos priemonių — video
Kaip atrodo atnaujintas Žirmūnų paplūdimys — video
Medicininė kaukė

Dermatologė papasakojo, kaip apsaugoti odą po kauke ir pirštinėmis

(atnaujinta 09:54 2020.06.01)
Specialistė perspėjo, kad labiausiai alergiją keliančios pirštinės yra pagamintos iš latekso medžiagos

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Medicinos mokslų daktarė dermatologė Julija Galiamova davė patarimų apie odos priežiūrą dėvint kaukes ir pirštines.

Ji perspėjo, kad labiausiai alergiją keliančios pirštinės yra pagamintos iš latekso.

"Būtina sukurti savo odos apsaugą, kuri realiame gyvenime apsaugotų mus nuo tų pačių grybelių, tai yra, kad būtų padidintas odos drėgnumas ir lipidų pusiausvyra", — sakė ji.

Norint tai padaryti, reikia naudoti drėkinančius rankų kremus, nes žmonės nuolat plauna rankas ir nuvalo jas sanitarinėmis priemonėmis.

"Jei oda sausa, tuomet tepkite maitinamą, riebesnį kremą, jei riebi — lengvą, drėkinamą, gelinį kremą", — teigė dermatologė.

Jei veido kaukės sudirgina odą, turėtumėte naudoti kremus sudirgusiai odai. Jose, pasak dermatologės, yra cinko, kuris padeda užkirsti kelią dermatito išsivystymui.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 367 tūkst. žmonių.

Tegai:
sveikata, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Įvardyti orai, prisidedantys prie koronaviruso plitimo
Rūkančius žmones perspėjo apie sunkią COVID-19 formą