Rusijos tyrimo komitetas paskelbė vaizdo įrašą SSJ-100 katastrofos vietos

114
(atnaujinta 13:05 2019.05.06)
Anksčiau Rusijos tyrimo komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas Šeremetjevo oro uoste surengė operatyvinį susitikimą

SSJ-100 lėktuvo, kuris avariniu būdu sekmadienį nusileido Maskvos Šeremetjevo oro uoste, uodega visiškai sudegė, byloja Rusijos tyrimo komiteto YouTube paskelbtas vaizdo įrašas.

Vienos minutės septynių sekundžių trukmės vaizdo įrašas parodo, kaip Bastrykinas kartu su kitais komiteto darbuotojais tikrina lėktuvą ir išklauso tyrėjų ataskaitą. Galinė orlaivio dalis išdegė iki sparno vidurio, uodega suiro, smarkiai sugadintas vienas ratas.

Naujausiais Rusijos tyrimo komiteto duomenimis, lėktuve gaisro metu žuvo 41 žmogus. 33 keleiviai ir keturi įgulos nariai sugebėjo išsigelbėti. Šeši žmonės buvo hospitalizuoti, trys iš jų yra sunkios būklės.

Sekmadienio vakare skrydžiui iš Maskvos į Murmanską pakilęs SSJ-100, kuriame buvo 73 keleiviai, po 10 minučių pasiuntė nelaimės signalą ir leidosi į Šeremetjevo oro uostą avariniu būdu. Jo pilotams nepavyko orlaivio nutupdyti pirmu bandymu, o per antrąjį lėktuvas trenkėsi į nusileidimo taką (iš pradžių ratais, po to — priekine dalimi) ir užsidegė.

114
Tegai:
lėktuvo katastrofa, Šeremetjevo, Maskva
Temos:
Lėktuvo katastrofa Šeremetjevo oro uoste (10)
Dar šia tema
Maskvos oro uoste užsiliepsnojo lėktuvas, žuvo mažiausiai 41 žmogus
Keleiviai nufilmavo gaisro lėktuve "Sukhoi Superjet 100" pradžią
Premjeras reiškia užuojautą dėl lėktuvo katastrofos Rusijoje

Su balionais ir muzika: Vilniuje paminėtas dr. Jono Basanavičiaus gimtadienis video

(atnaujinta 16:29 2020.11.23)
Pirmadienį, lapkričio 23-iąją, minimas tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus 169-asis gimtadienis

Vaizdo įrašas apie tai, kaip sostinėje buvo mnimas patriarcho gimtadienis, paskelbtas Facebook savivaldybės puslapyje.

Minint šią dieną, Vilnius meras Remigijus Šimašius prie tautos patriarcho paminklo pririšo trisdešimt Lietuvos vėliavos spalvų balionų. Paruošta ir kita dovana – specialiai iš Filharmonijos balkono Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro trimitininkas Dovas Lietuvninkas atliko du Juozo Naujalio kūrinius: "Jaunimo giesmė" bei "Lietuva brangi".

"30 Lietuvos vėliavos spalvų balionų tautos patriarchui – gimtadienio dovana nuo Vilniaus. Jonas Basanavičius ne tik sutelkė tautą, bet ir sunkiausiais laikais nepaliko Vilniaus. Ir jis tikrai džiaugtųsi šiandienos laisva Lietuva. Tikiu, kad ši ryški, džiaugsmą simbolizuojanti dovana įkvėps kartu ir vilniečius ateityje, kuomet jau vėl galėsime saugiai susiburti, kurti naują miesto tradiciją", – sveikino Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Jonas Basanavičius – Lietuvos istorikas, folkloristas, publicistas, visuomeninis veikėjas, Lietuvos tautos atgimimo patriarchas. Jis buvo Vilniaus Seimo sušaukimo iniciatorius ir dalyvis (1905 metų gruodžio 4-5 dienomis) bei vienas iš memorandumo, reikalaujančio, kad Lietuvai būtų suteikta teisė į savivaldą ir demokratines reformas, autorius.

Paminklas Lietuvos tautos atgimimo patriarchui prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos Vilniuje buvo atidengtas 2018 metais.

Tegai:
Vilnius, Jonas Basanavičius
Dar šia tema
Vilniuje atidengtas paminklas Jonui Basanavičiui
Basanavičiaus sugrįžimas: Vilniuje atidengtas paminklas Lietuvos patriarchui
Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija dovanų gavo patriarcho skulptūrą

Stebima Rusijos: kaip Kalnų Karabachas grįžta į taikų gyvenimą

(atnaujinta 13:51 2020.11.23)
Nepripažinta Kalnų Karabacho Respublika pamažu grįžta į taikų gyvenimą. KKR sostinėje Stepanakerte jau pradėjo veikti viešasis transportas, atsidarė parduotuvės ir net kirpyklos

Kalnų Karabacho teritorijoje jau nėra maisto pristatymo sutrikimų. Mieste atkuriamas eismas, elektros ir vandens tiekimas. Norėdami padėti KKR specialistams, atvyko Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos darbuotojai, kurie padės remontuoti civilinius objektus ir infrastruktūrą. Vietinius gyventojus palaiko ir Rusijos taikdariai. Kariuomenė ir toliau išminuoja kelius, patruliuoja teritorijoje ties susisiekimo linija ir lydi į regioną grįžtančių pabėgėlių kolonas.

"Tarpžinybinio Humanitarinio reagavimo centro darbo grupė stebi pabėgėlių judėjimą. Kelbadžaro regiono gyventojai masiškai atvyksta į Armėnijos teritoriją, o pabėgėliai grįžta į Kalnų Karabachą. Nuo lapkričio 14 ienos į Kalnų Karabachą grįžo daugiau kaip 3 tūkstančiai žmonių — 3054. Nuo lapkričio 13 dienos buvo perduoti 385 žuvusiųjų palaikai — į šį skaičių įeina aukos iš abiejų pusių", — pakomentavo situaciją Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Daugiau informacijos apie tai, kaip Rusija padeda Kalnų Karabacho gyventojams, rasite mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
taikdariai, Rusija, karas, Azerbaidžanas, Armėnija, Kalnų Karabachas
Dar šia tema
Turkijos taikdariai Karabache: būti ar nebūti
Linkevičius pasveikino naująjį Armėnijos užsienio reikalų ministrą
Dar 18 Rusijos karinių lėktuvų į Armėniją pristatė taikdarius ir įrangą — video