Trakuose bėgimo mėgėjai bėgo pusmaratonį

47
(atnaujinta 17:27 2019.05.14)
Tradiciškai tarp bėgikų daug baltarusių, ukrainiečių ir lenkų

Trakuose vyko bėgimo pusmaratonis "Niekada nepasiduok".

Sporto varžybos yra ilgamečių tradicijų tąsa. Pirmasis 30 kilometrų ilgio bėgimas Vilnius - Trakai vyko 1959 metais.

Maratone iš viso yra penkios trasos: 21 km 97,5 m, 10,5 km, trumpa penkių kilometrų trasa ir du kliūčių takai suaugusiems ir vaikams.

Bėgikai atstovauja 18 šalių. Tarp sportininkų tradiciškai yra daug baltarusių, ukrainiečių ir lenkų.

Pasibaigus varžyboms, visiems dalyviams įteikti medaliai su užrašu "Niekada nepasiduok!".

Bėgikų savijautą stebėję specialistai matavo sportininkų kraujospūdį ir pulsą prieš ir po lenktynių.

47
Tegai:
lenkai, ukrainiečiai, baltarusis
Temos:
Sporto naujienos (99)

Apsiginklavęs iki... batų: Indijoje pristatyti šaudantys batai video

(atnaujinta 13:08 2021.01.27)
Drąsų sprendimą įgyvendino Indijos karo pramonės gamintojai ir, ko gero, tai tik dalis išslaptinto projekto

Karo pramonės gamintojai iš Indijos siūlo teisėsaugos institucijų atstovus aprūpinti guminiais batais su įmontuotais ginklais. Kadrai su šių batų bandymais plinta internete.

44 sekundžių trukmės vaizdo įraše demonstruojama avalynės konstrukcija. Panašu, kad guminiai batai buvo aprūpinti vieno šovinio pistoletu, kurį nuotoliniu būdu valdo išradėjas.

Kokio taktinio pritaikymo gali sulaukti naujovė, kol kas lieka paslaptimi. Kaip ir šio ginklo savybės. Be to, nieko nežinoma apie šovinių kalibrą ar rūšį.

Ginklą vargu ar galima pavadinti baisiu. Bet gali būti, kad tai tik dalis aprangos "Guminis žmogus" versijos.

Tegai:
vaizdo įrašas, Indija, ginklavimasis, ginklas
Dar šia tema
Rusija pareiškė apie naujos kartos naikintuvo-perėmėjo sukūrimą
"Smogsime rusams į pažeidžiamiausią vietą": ką sumąstė NATO
Rusijos kariuomenė gavo naujausias artilerijos žvalgybos sistemas "Penicilin"
"Mes atsižvelgėme į visas grėsmes": kokie bus nauji Rusijos ginklai

Klaipėdos aplinkosaugininkai neliko abejingi ir išgelbėjo kelyje besiblaškančią stirną

(atnaujinta 20:45 2021.01.26)
Pabrėžiama, kad eismas buvo intensyvus ir aplinkosaugininkams kilo įtarimas, jog laukinis gyvūnas serga arba gali būti sužeistas

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai reido metu važiuodami autostrada pastebėjo važiuojamojoje dalyje besiblaškančią stirną, praneša AAD Facebook paskyroje.

Pažymima, kad aplinkosaugininkai patraukė stirną nuo kelio ir jai pavyko išvengti susidūrimo su pralekiančiais automobiliais.

Pabrėžiama, kad eismas buvo intensyvus ir aplinkosaugininkams kilo įtarimas, jog laukinis gyvūnas serga arba gali būti sužeistas. Automobiliui sustojus šalikelėje, vienas iš aplinkosaugininkų atsargiai ir ramiai nuėjo link stirnos. Ji nebėgo ir prisileido paliečiama, bet netrukus pasibaidė ir pradėjo lakstyti po kelią.

"Atsargiai prisiartinęs prie stirnos, staigiai čiupau ją į glėbį. Besimuistančią stirną stipriai laikiau ant galinės automobilio sėdynės, kol vežėme ją į "Nuarą". "Nuare" paprašėme, kad gyvūną apžiūrėtų veterinarijos gydytojas ir lauksime žinių apie stirnos būklę", — sakė Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Salys.

Apie įvykį aplinkosaugininkai informavo Pranešimų priėmimo tarnybą.

Tegai:
laukiniai gyvūnai, aplinkosaugininkai, Klaipėda
Vladimiras Putinas

Kremlius atskleidė Putino ir Baideno pokalbio detales

(atnaujinta 13:08 2021.01.27)
Antradienį Putinas ir Baidenas surengė telefoninį pokalbį, po kurio nurodė savo darbuotojams skubiai dirbti, kad turėtų laiko pratęsti START III sutartį

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Rusijos Federacijos ir JAV lyderių Vladimiro Putino ir Joe Bideno pokalbis įvyko antradienį Rusijos pusės iniciatyva, pagrindinis klausimas buvo START III sutarties pratęsimas, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Vakar, jūs žinote, įvyko telefono pokalbis tarp prezidento Putino ir prezidento Baideno. Tai buvo Rusijos pusės iniciatyva. Mes pasiūlėme apskritai surengti šiuos pokalbius, kad dar kartą pasveikintume, ką ir padarė prezidentas Putinas, amerikietį kolegą pradėjus dirbti JAV prezidentu", — žurnalistams sakė Peskovas.

"Taip pat, žinoma, aptarti aktualiausius klausimus, kurių pagrindinis yra susitarimo dėl START III sutarties pratęsimo ratifikavimas ir apskritai sprendimą pratęsti sutartį penkeriems metams. Ekspertai baigė darbą ir, tiesą sakant, valstybių vadovai patvirtino tokio susitarimo egzistavimą", — pridūrė jis.

"Tai buvo veiksminga ir atvira. Be to, jei pamenate, Baidenas ir Putinas susitiko 2011 metais Maskvoje, ir net tada jie sutiko gana atvirai kalbėtis. Ir trukmė buvo šiek tiek daugiau nei 35 minutės", — žurnalistams sakė Peskovas.

Antradienį Putinas ir Baidenas surengė telefoninį pokalbį, po kurio nurodė savo darbuotojams skubiai dirbti, kad turėtų laiko pratęsti START III sutartį. Tą pačią dieną Putinas Valstybės Dūmai pateikė atitinkamą įstatymo projektą dėl susitarimo ratifikavimo.

Tegai:
Džo Baidenas, Vladimiras Putinas