Nufilmuotas incidentas, susijęs su Rusijos ir JAV kariniais laivais

188
(atnaujinta 21:26 2019.06.09)
"USS Chancellorsville" dėl staigaus krypties pasikeitimo praplaukė vos per 50 metrų atstumu nuo laivo "Admiral Vinogradov"

JAV karinės jūrų pajėgos paskelbė savo YouTube kanale incidento, susijusio su Rusijos ir JAV kariniais laivais Rytų Kinijos jūroje, kadrus.

Incidentas įvyko penktadienį, 6:35 Lietuvos laiku.

Kanale vaizdo įrašas, nufilmuotas iš JAV raketų kreiserio "USS Chancellorsville", paskelbtas dviem dalimis.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip didelis priešlaivinis laivas "Admiral Vinogradov" atsidūrė labai arti kreiserio dėl to, kad JAV laivas staiga pakeitė kryptį. "USS Chancellorsville" praplaukė vos per 50 metrų atstumu nuo "Admiral Vinogradov".

Dėl to Rusijos laivas buvo priverstas atlikti avarinį manevrą.

Po incidento, kaip pranešė Ramiojo vandenyno laivyno spaudos tarnyba, tarptautiniu mastu buvo pareikštas protestas "USS Chancellorsville" vadovybei.

Vašingtonas kaltę dėl pavojingo incidento suvertė Rusijos Federacijai. Pasak laikinai einančio JAV gynybos sekretoriaus pareigas Patriko Šanachano, įvykį aptars abiejų šalių kariai.

Savo ruožtu, Nacionalinės ginkluotųjų pajėgų atsargos karininkų susivienijimų asociacijos direktorių tarybos pirmininkas Vladimiras Bogatyrevas pažymėjo, kad "USS Chancellorsville" užkirto kelią Rusijos laivui. Pasak jo, Amerikos komandos veiksmai prieštarauja jūrų laivybos taisyklėms ir yra atvirai provokuojantys.

188
Tegai:
laivas, karinis laivas, JAV, Rusija
Dar šia tema
Paviešintas katerio avarijos Budapešte vaizdo įrašas
Amerikos laivas įplaukė į Baltijos jūrą
Audra privertė Rusijos krovininį laivą įplaukti į Ukrainos vandenis
Rusijoje į vandenį nuleistas priešmininės gynybos laivas