Vilniuje vyko tradicinis Rusų kultūros dienos minėjimas video

77
(atnaujinta 08:53 2019.06.12)
Festivalio svečiai galėjo dalyvauti liaudies pasilinksminimuose ir apsilankyti koncerte

Vilniuje, Vingio parke, buvo paminėta Rusų kultūros diena. Renginį organizavo rusakalbių diaspora, kurią parėmė Rusijos ambasada Lietuvoje ir Vilniaus savivaldybė.

Šiais metais šventėje apsilankė šimtai žmonių. Organizatoriai surengė mugę, kurioje buvo galima įsigyti knygų ir suvenyrų, taip pat paragauti tradicinių patiekalų.

Taip pat vyko šventinis koncertas. Vingio parko scenoje pasirodė lietuvių ir rusų atlikėjai, tarp jų ir dainininkai Vadimas Kazačenko ir Vitas.

Lietuvos Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, koncerto metu sveikindamas surinkusius, išreiškė viltį, kad esant naujam prezidentui Gitanui Nausėdai, nors šiek tiek atšils santykiai su Rusija, kad nebūtų agresijos, kuri dabar egzistuoja Rusijos atžvilgiu.

Uspaskichas pažymėjo, jog labai gera ir teisinga, kad kartu prie scenos susirinko ir daug lietuvių, kurie atėjo kartu su rusakalbiais švęsti Rusų kultūros dieną.

Rusų kultūros diena — kasmetinis renginys. Šiemet renginys vyko jau 17-ąjį kartą.

Gegužės kultūros renginiai Vilniuje
© Sputnik /
Birželio kultūros renginiai Vilniuje
77
Dar šia tema
Rusijos ambasada sureagavo į Lietuvos ketinimą uždrausti Lepsui įvažiuoti į šalį
Vilnius literatūriniam Aleksandro Puškino muziejui skyrė 5 tūkst. eurų stipendiją

Australijoje galinga audra vos nenuplovė pėsčiųjų tilto

(atnaujinta 21:46 2020.05.26)
Filmuotoje medžiagoje matyti, kad tilto konstrukcija pažeista, o ant jos patenka didžiuliai vandens srautai

Vakarų Australijos teritoriją užklupusi galinga audra paliko tūkstančius namų be šviesos, praneša "ABC News". Dėl to vos nenuplovė pėsčiųjų tilto "The Canal Rocks". Vaizdo įrašas paskelbtas "Viral Hog" YouTube kanale.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kad tilto konstrukcija pažeista, o ant jo patenka didžiuliai vandens srautai.

Vaizdo įrašo aprašyme rašoma, kad bangos siekė aštuonis metrus. Vietos žiniasklaidos duomenimis, tiltas buvo uždarytas.

Daugiausia nuostolių audra sukėlė pietinėje valstijos dalyje. Audra padarė didelę žalą namams ir medžiams, buvo nugriauti kai kurių pastatų stogai, paplūdimiai nukentėjo nuo erozijos, kai kurios kopos sunaikintos. Apie nukentėjusius nepranešama.

 

Tegai:
tiltas, audra, Australija

Policija nufilmavo, kaip Vilniaus vairuotojai pažeidžia eismo taisykles

(atnaujinta 14:03 2020.05.26)
Teisėsaugos pareigūnai pastebėjo, kad kai kurie automobilistai piktybiškai važiuoja pro specialias užtvaras, kurios buvo įrengtos aplink maitinimo įstaigoms skirtas zonas

Sušvelninus karantino sąlygas Vilniaus Senamiestyje savo veiklą atnaujina vis daugiau gatvės kavinių ir kitų viešųjų įstaigų. Remiantis Vilniaus miesto savivaldybės sprendimu, kai kuriose gatvėse pasikeitė eismo tvarka.

Visų pirma buvo įrengtos specialios užtvaros, draudžiančios transporto priemonėms įvažiuoti. Taip savivaldybė sukuria sąlygas viešojo maitinimo įmonėms, teikiančioms savo paslaugas lauke. Tai leidžia aplink kavinę sustatyti daugiau stalų.

Viena iš šių vietų yra Vilniaus ir Islandijos gatvių sankryžoje. Tačiau, kaip pranešė policija, kai kurie vairuotojai piktybiškai nesilaiko kelių eismo taisyklių.

"Pareigūnai netoleruos tokių pažeidimų, todėl visi pažeidėjai bus patraukti atsakomybėn už Kelių eismo taisyklių reikalavimų — kelio ženklo "Įvažiuoti draudžiama" pažeidimą, už kurį vairuotojams gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų", — rašoma pranešime.

Lietuvoje karantinas galioja iki gegužės pabaigos, jau šiuo metu kalbama apie karantino pratęsimą dar maždaug mėnesiui. Tačiau kaskart sušvelninus apribojimus, maisto tiekimo įstaigoms atsiranda visa daugiau galimybių atnaujinti savo veiklą. Vilniuje šiais tikslais buvo nuspręsta leisti kavinėms po visą miestą įrengti staliukus.

Tegai:
Senamiestis, Kelių eismo taisyklės, policija
Dar šia tema
Per savaitę Vilniuje užfiksuota beveik 300 KET pažeidimų
Vilniuje nutrauktos nelegalios dragų lenktynės — video
Greitoji pagalba Indijoje

Tėvai per klaidą palaidojo kūdikį gyvą

(atnaujinta 22:28 2020.05.26)
Incidentas įvyko Indijoje, kūdikis gimė pustrečio mėnesio anksčiau, pakeliui iš vietos poliklinikos į ligoninę, kur yra reanimacija naujagimiams, jis nustojo judėti, tada šeima nusprendė jį palaidoti

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Indijos Gudžarato valstijoje tėvai per klaidą palaidojo gyvą kūdikį, rašo leidinys "The Indian Express".

Kitą rytą mergaitę rado praeivis. Vyras pakvietė kaimynus, kurie padėjo iškasti kūdikį, po to jie iškvietė medikus ir teisėsaugos pareigūnus.

Vietos gyventojai nusprendė nelaukti greitosios pagalbos ir patys nuvežė mažylę į polikliniką, kur medikai atpažino vaiką. Kaip paaiškėjo, jie incidento išvakarėse padėjo jos motinai pagimdyti. Kūdikis gimė 24 nėštumo savaitę, tai yra dviem su puse mėnesio anksčiau nei įprasta. Poliklinikoje nebuvo reanimacijos naujagimiams, todėl gydytojas rekomendavo tėvams nuvežti dukrą į privačią ligoninę.

Kaip papasakojo patys tėvai, pakeliui vaikas nustojo judėti, po to šeima nusprendė jį palaidoti.

Išgelbėta mergaitė buvo nuvežta į reanimaciją, tačiau po 30 valandų ji mirė.

Anksčiau tapo žinoma, kad Kinijos Šansi provincijoje gelbėtojai ištraukė iš kapo moterį, kuri tris dienas praleido po žeme.

Paaiškėjo, kad sūnus įmetė motiną į apleistą kapą kapinėse, o vėliau užbėrė žeme, kad nuslėptų nusikaltimą.

Tegai:
kūdikis, vaikai, Indija
Dar šia tema
Kinijos kaimo gyventojas buvo palaidotas automobilyje
"Palaidojo ne tą": šeima iš Rusijos įsitikinusi, kad jų sūnaus kūną sukeitė