"Kaip raketa": briedis kirto nusekusį Nemuną Lietuvoje

57
(atnaujinta 14:31 2019.06.28)
Lietuvoje dėl stichinės sausros upėse mažėja vandens lygis

Lietuvoje dėl karštų orų seklėja upės. Prienų rajono savivaldybė paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip briedis kerta Nemuną.

Incidentas įvyko Dvariukyje. Vaizdo įraše galima pamatyti, kad vanduo pasiekia briedžiui pilvo. Gyvūnui pavyko kirsti upę be jokių sunkumų.

Interneto vartotojai neliko abejingi vaizdo įrašui.

"Kaip Jėzus", — pajuokavo komentaruose vartotojas Martynas Ratkevičius.

"Tai kaip ta raketa čia žada plaukiot?" — nustebo Mindaugas Limontas.

"Smagu matyti, kad dar ne visus miškus iškirtome, kad dar yra vietos šiems nuostabiems gyvūnams. Savo meilę Lietuvai išreikškime tausodami miškus, upes ir ežerus", — parašė Gitana Smirnova.

"Gerai Nemunas pasekęs, jeigu briedžiai kaip po balą laksto..." — pažymėjo Onute Ivanauskienė.

"Sausra jaucia visi gyvunai! Per Nemuna galima perbegti", — parašė Nijole Banioniene.

Anksčiau Lietuvos aplinkos ministras Kęstutis Mažeika įspėjo apie upių išdžiūvimo grėsmę.

Savaitės pradžioje vyriausybės Nepaprastųjų situacijų komitetas pasiūlė Lietuvos vyriausybei paskelbti nepaprastąją situaciją dėl ilgalaikės sausros. Nepaisant to, sinoptikai teigia, kad po ilgalaikio karščio į Lietuvą sugrįš lietus ir stiprus vėjas, galima perkūnija.

57
Tegai:
Nemunas, Lietuva, briedis
Temos:
Juokingi, mieli ir jaudinantys vaizdo įrašai su gyvūnais (157)
Dar šia tema
Kova pasienyje: pasieniečiai paskelbė briedžių kovos vaizdo įrašą
Kanadoje briedis padėjo policijai atskleisti nusikaltimą
Karklėje briedis atklydo į privataus namo kiemą
Kanadoje nufilmuota, kaip briedė perveda per kelią jauniklį
Čeliabinske išgelbėtas geležinėse grotelėse įstrigęs briedis

Niujorke per protestą policija areštavo dešimtis žmonių

(atnaujinta 10:02 2020.06.05)
Niujorko miesto policija areštavo 60 demonstrantų, kurie dalyvauja protestuose prieš JAV policijos savivalę

Anot policijos departamento vadovo, protestuotojai nesilaikė komendanto valandos, nors miesto valdžia leido jiems valanda ilgiau — iki 21 valandos — būti gatvėje. Jis taip pat pažymėjo, kad teisėsaugos pareigūnai elgiasi taktiškai, tačiau kartu imsis visų priemonių, kad demonstrantai nepažeistų įstatymų, o miesto tvarka liktų kontroliuojama.

Jungtines Valstijas apėmė protestų banga, neramumai prasidėjo po gegužės 25 dieną Mineapolyje įvykusio incidento, kai mirė 46 metų afroamerikietis Džordžas Floidas. Jį sulaikymo metu policininkas pargriovė ant žemės, surakino antrankiais ir keliu prispaudė kaklą. Beginklis vyras kelis kartus sakė pareigūnui, kad negali kvėpuoti, tačiau policininkas nekreipė dėmesio ir Floidas vėliau mirė intensyviosios terapijos skyriuje.

Visoje šalyje demonstracijos pamažu peraugo į riaušes, lydimas masinių plėšimų ir susirėmimų su policija. Daugelis Amerikos miestų merų ir valstijų gubernatorių buvo priversti įvesti savo regionuose komendanto valandas ir netgi įtraukti Nacionalinės gvardijos pajėgas, kad šios padėtų numalšinti neramumus.

Tegai:
protestai, JAV
Dar šia tema
Per protestus JAV nustatyta beveik 280 išpuolių prieš žurnalistus
Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą
JAV protestuotojai priešinosi kariškiams prie Baltųjų rūmų

JAV protestuotojai priešinosi kariškiams prie Baltųjų rūmų

(atnaujinta 11:11 2020.06.05)
Protestuotojai prieš JAV policijos žiaurumus susirėmė netoli Baltųjų rūmų su juos saugojančiomis saugumo pajėgomis

Demonstrantai šaukė "Gėda jums" ir laikė plakatus su užrašais "Ar aš kitas?" ir "Ar taip atrodo demokratija?". Protestuotojai bandė išprovokuoti kariuomenę, tačiau ji nepasidavė.

Anksčiau pranešta, kad Vašingtono rajone specialiai dislokuota 1,6 tūkst. karių, tačiau jie nepateko į pačią sostinę.

Protestai ir riaušės JAV prasidėjo po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje dėl policijos pareigūnų veiksmų jo sulaikymo metu. Policininkai pargriovė Floidą ant žemės ir surakino antrankiais, vienas iš jų keliu prispaudė sulaikytojo kaklą. Vyras kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, tada prarado sąmonę. Jis mirė intensyviosios terapijos skyriuje.

Po to buvo atleisti keturi policijos pareigūnai, vienas apkaltintas dėl netyčinio nužudymo.

JAV pradėjo vykti protestai, kurie peraugo į riaušes, masinius plėšimus ir susirėmimus su policija. Daugelis valstijų įvedė komendanto valandą.

Tegai:
protestai, JAV
Dar šia tema
Kaip reporteriai dirba ypač pavojingomis protestų sąlygomis JAV
JT generalinis sekretorius ragina protestuotojus JAV taikiai išreikšti savo pasipiktinimą
JT nerimauja dėl to, kad protestuotojai lyginami su teroristais JAV
Ši šalis nėra tokia visagalė. Ką parodė protestai JAV
Rotušės aikštė Vilniuje

EBPO įvertino Lietuvos kovos su COVID-19 strategiją

(atnaujinta 14:57 2020.06.05)
Organizacija atkreipė dėmesį į veiksnius, kurie padėjo respublikai įveikti pirmąją koronaviruso infekcijos bangą

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) įvertino pirmuosius Lietuvos žingsnius kovoje su koronaviruso protrūkiu, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

Trečiadienį įvyko nuotolinė vaizdo konferencija "COVID-19 valdymo strategija Lietuvoje", kurią inicijavo vyriausybės kanceliarija. Joje dalyvavo 34 pasaulio šalių atstovai. Kaip pranešė SAM, įvykį lėmė pastaruoju metu išaugęs kitų šalių susidomėjimas gera Lietuvos praktika sėkmingai įveikiant pandemiją respublikoje.

EBPO Sveikatos skyriaus vadovo pavaduotojas Frederico Guanais įvertino Vilniaus veiksmus ir pažymėjo infekcijos kontrolės strategijos sėkmę. Anot jo, Lietuva turėjo geras galimybes tinkamai reaguoti į pandemijos protrūkį dėl šalies turimų specialistų sveikatos sistemoje ir tinkamos infrastruktūros.

Guanais pažymėjo, kad respublikoje, palyginti su vidurkiu kitose EBPO šalyse, yra daugiau gydytojų ir šiek tiek mažiau slaugytojų, o šalis yra ketvirtojoje vietoje pagal intensyvios terapijos lovų skaičių tūkstančiui gyventojų. Kartu jis paragino išlaikyti budrumą, rengiantis galimai antrajai koronaviruso bangai.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasidalino savo nuomone, kodėl respublikai pavyko suvaldyti pirmąją pandemijos bangą. Jis pabrėžė operatyvų Lietuvos reagavimą į pandemijos grėsmę, greitą nacionalinių ir regioninių sveikatos priežiūros įstaigų perorganizavimą, sėkmingą testavimo strategiją, net ir turint ribotus žmogiškuosius išteklius, atsakingą visuomenės elgesį, laikantis karantino sąlygų.

Sveikatos apsaugos ministras pridūrė, kad Vilnius sėkmingai naudojosi Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), Europos plėtros ir bendradarbiavimo organizacijos (EPBO) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijomis.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje buvo nustatyta daugiau kaip 1680 koronaviruso atvejų, daugiau nei 70 pacientų mirė. Iki birželio 16 dienos įvestas karantinas, tačiau valdžia daro vis daugiau sušvelninimų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 387 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Septynios iš dešimties ligoninių Lietuvoje atnaujino darbą
Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų
Naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje vėl auga — susirgo 7 žmonės