JAV lokys-vagis lengvai atidarė automobilį

48
(atnaujinta 11:22 2019.07.15)
Laukinis žvėris tyrinėjo automobilio vidų ir vėliau grįžo į mišką

JAV Tenesio valstijoje lokys atidarė mašinos duris ir įlipo į ją. Vaizdo įrašas yra paskelbtas Youtube "ViralHog" kanale.

Šis incidentas įvyko Gatlinburgo mieste.

Vaizdo įraše matyti, kaip juodasis lokys pirmą kartą bandė atidaryti duris dantimis, bet jam nepavyko.

Tada jis atsistojo ant užpakalinių kojų ir lengvai atidarė duris į saloną, o po to duris iš vairuotojo pusės.

Svečias iš miško apsižvalgė po automobilį, o tada išėjo savo reikalais.

Mergina, filmavusi, kas vyksta, buvo sukrėsta to, ką matė. Ilgą laiką ji negalėjo patikėti, kad laukinis žvėris galėjo atidaryti automobilio duris.

48
Tegai:
lokys, JAV
Dar šia tema
Didžiulis gaisras Maskvos priemiesčio šiluminėje jėgainėje — video
Galinga audra Graikijoje nusinešė septynias gyvybes — video
Šventinis fejerverkas Maskvoje Vilniaus išvadavimo proga — video

Valstybės dienos proga Šventojoje poilsiautojai sugiedojo "Tautišką giesmę"

(atnaujinta 10:53 2020.07.07)
Liepos 6-ąją visi pasaulio lietuviai giedojo Lietuvos valstybės himną. Šventosios gyventojai ir poilsiautojai irgi neliko nuošalyje ir lygiai 21:00 atliko "Tautišką giesmę"

Liepos 6-ąją pajūrio gyventojai ir svečiai susirinko keliose vietose "Tautiškos giesmės" giedoti. Šventojoje Lietuvos himną užvedė moterų vokalinis ansamblis "Guboja". Sputnik Lietuva nufilmavo, kaip kartu su ansambliu Valstybės dienos proga himną atliko ir vietos gyventojai bei poilsiautojai.

Tegai:
Tautiška giesmė, Valstybės diena

Sudėtingiausias elementas: nufilmuotas IL-76MD kilimas ir nusileidimas

(atnaujinta 22:58 2020.07.06)
Pratybos vyko Tverės regione. Pilotai turėjo savarankiškai apskaičiuoti orlaivio svorio, greičio ir aukščio išlyginimo santykį

Rusijoje vyko karinės transporto aviacijos įgulų pratybos, kurių metu buvo rengiamas kilimas ir nusileidimas ant žemės. Šis elementas laikomas vienu sunkiausių mokymų metu.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip lėktuvas pakyla betoninio kilimo ir tūpimo tako, po to sėkmingai nusileidžia. 

Pratybos vyko Tverės regione. Manevrus pilotai atliko su dešimčia lėktuvų Il-76MD.

Pastebima, kad dirvožemio paviršiaus tankis skiriasi nuo aerodromo betoninės dangos, todėl šis elementas yra pavojingas. Vykdydami pratybas, pilotai, rinkdamiesi nepadengtos juostos lietimo tašką, turėjo savarankiškai apskaičiuoti orlaivio svorio, greičio ir išlyginamojo aukščio santykį.

Tegai:
skrydžiai
Dar šia tema
Videofaktas: išriedėjo pirmasis karinis transporto lėktuvas IL-112V
Internete pasirodė Rusijos IL-38 ekstremalaus skrydžio vaizdo įrašas

Savaitgalis Smolenske. pamatyti ir nusipirkti

(atnaujinta 12:07 2020.07.07)
Keturi šimtai kilometrų į pietvakarius nuo Maskvos (keturios valandos traukiniu) — ir jūs esate Smolenske. Miestas kartais vadinamas Rusijos skydu arba raktu į Maskvą — Sputnik Lietuva nuotraukose

Keturi šimtai kilometrų į pietvakarius nuo Maskvos (keturios valandos traukiniu) —ir jūs esate Smolenske. Miestas kartais vadinamas Rusijos skydu arba raktu į Maskvą — senovėje Smolenskas buvo pirmasis, kuris iš priešų smūgio patraukė į vakarus. Pasivaikščiojimas pylimais ir bokštais yra privaloma programos dalis turistams. Dienos metu galite pamatyti 900 metų senumo bažnyčias, nusipirkti dovanų "Vyazma" meduolius ir firmines kojines, o vakare klausytis džiazo.

 • © Sputnik / Ilya Pitalev

  Pagal vieną versiją, miestui vardas buvo suteiktas Smolnės upės vardu (senąją slavų kalba "černozem"). Kita versija, kad tai buvo didelis prekybos centras pakeliui "nuo varangiečių iki graikų". Manoma, kad čia buvo gaminama derva, kuri buvo naudojama valčių statybai.

 • © Sputnik / Ilya Pitalev

  Beveik visur galima pamatyti kalną su šventyklų kompleksu. Tvirtovės siena buvo pastatyta maždaug XVI amžiaus pabaigoje. Didžiąją jo dalį sunaikino 1812 metais iš Maskvos pasitraukę Napoleono kareiviai.

  "Nepamirškite vaikščioti per visą įtvirtinimo perimetrą (jis yra 6,5 ​​kilometro) —aukštyn ir žemyn nuo kalvų. Patirsite tuos pačius jausmus, kaip ir priešas, stovintis netoli Smolensko", — rekomenduoja gidė Natalija Michailovskaja. Tačiau reikia suskubti: 2021 metais planuojama restauruoti struktūrą.


 • © Sputnik / Oleg Mineev

  Visoje Smolensko tvirtovėje nebuvo nė vieno tapataus bokšto. Jų aukštį ir formą lėmė topografija. Iš 38 bokštų 18 išliko.

 • © Sputnik / Ilya Pitalev

  Uspenijės soboras už tvirtovės sienos buvo pastatytas XVII amžiaus pradžioje lenkų sunaikintos šventyklos vietoje. Bažnyčia, pastatyta XII amžiuje vadovaujant Vladimirui Monomachui, sugriuvo, kai besitraukiantys kariai susprogdino netoliese esančius parako sandėlius. Tačiau puošybos detalės buvo išsaugotos. Joje saugomos miesto globėjo — Šv. Smolensko Merkurijaus ir jo geležinių sandalų relikvijos.

 • © Sputnik / Yuriy Kaver

  Smolenske išliko trys XII a. Šventyklos — architektūros paminklai prieš mongolų laikus. Ir visi jie yra aktyvūs, sako gidė Svetlana Bičkova. Tai yra Petro ir Pauliaus bažnyčios ant Gorodankos, Jono teologo ir Mykolo Arkangelo (ji taip pat vadinama Svirskaja).

 • © Sputnik / Ilya Pitalev

  "Miestas yra vienas iš dešimties žaliausių Rusijoje. Parkai ir aikštės išdėstyti istoriniame centre, tvirtovės sienos viduje yra du sodai: Blonie ir Lopatinskis", — aiškina Svetlana Bičhkova. "Čia yra seniausias Smolensko paminklas, skirtas miesto gynybai 1812 metų kareiviams. Įkurta 1845 metais".

 • © Sputnik / Ilya Pitalev

  Oficialiai Blonie sodas dabar pavadintas Michailo Glinkos — Smolensko provincijos tėvynės — vardu. Bronzos skulptūra yra pirmasis paminklas kompozitoriui, ji buvo pastatyta 1885 metais. Parko centre yra muzikinis fontanas su pėsčiųjų takais aplink.

 • © Sputnik / Ilya Pitalev

  Prieš 15 metų prie tvirtovės sienos iškilo paminklas vaikams — fašistinių koncentracijos stovyklų kaliniams "Opalonnij cvetok". Didžiojo Tėvynės karo istorija skirta pavadinimo muziejui. "Ten jie parodys bet kokios eros ginklus ir papasakos, kaip jie buvo naudojami", — sako Natalija Michailovskaja. Net mieste verta aplankyti dailės galeriją, kurioje eksponuojamos XV – XVI amžiaus ikonos, Šiškino, Polenovo, Repino, Surikovo, Levitano, Vrubelio, Korovino, italų ir olandų tapytojų paveikslai.

 • © Sputnik / Ilya Pitalev

  "Architektūros mėgėjai turėtų apsilankyti Smolenske: čia yra eklektika, modernizmas, konstruktyvizmas. Pastatai buvo atstatyti po karo", — sako Michailovskaya. "Tačiau iš medinio pastato liko tik prisiminimai."

 • © Sputnik / Anton Denisov

  "Turistams rekomenduoju būtinai užsukti į Majakovskio barą — labai kameriniai, puikūs patiekalai, sezoniniais patiekalai ir desertai, tęsia Michailovskaja. — Šeštadienio vakarais vyksta džiazo koncertai. O austrių baras "Del Mar" yra, kaip sakoma, sava vieta. "Didelis vėžiagyvių pasirinkimas. Viskas yra šviežia, — pažymi Natalija. — Net jei pasijaustumėte kaip Julia Roberts (herojė iš "Gražuolės"), susipainioję nepažįstamų stalo įrankių akivaizdoje, jūs tikrai būsite išmokyti jais naudotis".


 • © Photo : Smolensky Terem

  Be magnetų, atvirukų, keramikos su vaizdu į miestą, iš Smolensko atvežti ir neįprasti suvenyrai. Pavyzdžiui, "Vyazma" imbierinių sausainių, kurie prieš revoliuciją buvo geriau žinomi nei "Tulos", kvapnusis medus ir riešutai su cukruotais vaisiais, žemės riešutais ar migdolais. "Puškinas rašė apie šį desertą: Maskva garsėja savo nuotakomis, kaip "Vyazma" — savo imbieriniais sausainiais", — priduria Bičkova. Smolensko saldumynai — tai vaisiai cukraus sirupe, daugiausia obuoliai ir kriaušės. Natūralus ir skanus produktas, paruoštas naudojant senas technologijas. Ir čia jie perka figą, zefyrą, šokoladą, į kurį įeina tik kakavos pupelės ir cukranendrių cukrus. Taip pat galite atsivežti ir briliantų — didžiausia deimantų perdirbimo įmonė yra įsikūrusi Smolenske, — sako Natalija Michailovskaja. Ir be viso to, nusipirk kojines. Vietinis trikotažo fabrikas taip pat gamina specialius gaminius — astronautams.Dar šia tema
Kinas "ant laiptelių": vasaros ekranizacijos po Liubarto tiltu Vilniuje
Provansas Kryme. Geriausios žydinčių levandų laukų nuotraukos pusiasalyje
Iškyla, kantri muzika ir maisto furgonėliai: Vilniuje vyko "amerikietiškos atostogos"