Lenkų mokyklų abiturientai Vilniaus centre šoko pagal Oginskio polonezą

133
(atnaujinta 10:45 2019.07.23)
Daugelis Lietuvos sostinės gyventojų susirinko į Rotušės aikštę pamatyti šokio

Lietuvos lenkų mokyklų abiturientai šventė savo mokslų pabaigą, šokdami pagal kompozitoriaus Mykolo Oginskio polonezą Vilniaus centre.

Renginys, vykęs Rotušės aikštėje, pritraukė daugelio sostinės gyventojų dėmesį.

Полонез Огинского в Вильнюсе
© Sputnik / Владислав Адамовский

Iš viso šokyje dalyvavo 50 porų. Abiturientai taip pat pakvietė savo tėvus, mokytojus ir visus Vilniaus gyventojus prisijungti prie šokio.

1794 metais, netoli Molodečno miesto, Mykolas Kleopas Oginskis parašė polonezą "Atsisveikinimas su tėvyne".

Manoma, kad Oginskis parašė savo garsųjį polonezą, palikdamas Sandraugą po Tado Kosciuškos sukilimo, kuriame jis dalyvavo.

Oginskio polonezas Lietuvoje dažnai šokamas per svarbias lenkų bendruomenės šventes, įskaitant Lenkijos Nepriklausomybės dieną, minimą lapkričio 11-ąją.

133
Tegai:
mokslo metai, gimnazija, Vilnius, šokis, abiturientai, Lietuva, Lenkija
Dar šia tema
Lenkų politikas paragino Kaczynskį atsakyti už įžeidimus Rusijai
Vilniuje įvyko Lenkijos ir užsienyje gyvenančių lenkų dienos paradas

Čekijos slidininkė visu greičiu nuskriejo į užtvarą video

(atnaujinta 09:52 2021.01.24)
Dukart olimpinė čempionė laikoma viena geriausių greičio lenktynėse ir paprastai niekada nekrenta

Čekijos kalnų slidininkė Ester Ledeckaja greičio nusileidimo nuo kalno, vykusiame Šveicarijoje, Kran-Montane pasaulio čempionate, metu nesuvaldė greičio ir nuskriejo į užtvarą.

Kaip matoma vaizdo įraše, Ledeckaja įgauna greitį, tačiau tada ji nesugebėjo patekti į viražą ir visu greičiu nulėkė į tinklą ir taranavo užtvarą.

Remiantis kai kuriais duomenimis, gali būti, kad ji įveikė per didelį greitį ir, nuvažiavusi greičiau nei ankstesnėse lenktynėse, nesugebėjo susidoroti su viražu, nes trasa jai buvo per trumpa jai.

Nepaisant patirtų traumų, slidininkė sugebėjo pati atsikelti ir palikti trasą. Kaip pažymėta, ji susižeidė veidą. Kalnų lenktynėse nugalėjo Sofija Godža.

Ledeckaja yra dukart olimpinė čempionė. Sportininkė laikoma viena geriausių greičio lenktynėse ir paprastai niekada nekrenta.

Tegai:
slidinėjimas, vaizdo įrašas, Čekija, sportas

Nufilmuotos "Christoph" audros Didžiojoje Britanijoje pasekmės

(atnaujinta 22:09 2021.01.23)
Kilo pavojus, jog sandėliuose Velse, kur laikomos "AstraZeneca" pagamintos vakcinos COVID-19 atsargos, gali kilti potvynis

Šimtai šiaurės vakarų Anglijos, taip pat Velso ir pakrantės miestų gyventojų buvo evakuoti po "Christoph" audros, kuri savaitės viduryje užklupo JK.

Stiprus vėjas ir liūtys, kai kuriose vietose sniegas, sukėlė komunalinių tarnybų, elektros energijos perkrovos sutrikimus, taip pat eismo spūstis.

Be to, artimiausiomis dienomis, sinoptikų prognozėmis, temperatūra Škotijoje gali nukristi iki dešimties laipsnių šalčio ir Anglijoje iki minus septynių. Avarinės tarnybos įspėja apie apledėjimo ir traumų pavojų.

Vandens lygis upėse pasiekė kritinį lygį, aplinkos agentūra perspėjo atitinkamų regionų gyventojus apie potvynių grėsmę.

Be to, kilo pavojus, jog sandėliuose Velse, kur laikomos "AstraZeneca" pagamintos vakcinos COVID-19 atsargos, gali kilti potvynis. Dabar padėtis normalizavosi.

Tegai:
audra, Didžioji Britanija