Putinas panėrė į Baltijos jūroje nuskendusio povandeninio laivo vietą

94
(atnaujinta 14:10 2019.07.29)
Panardinimas truko apie pusvalandį. Ceremonija vyko Rusijos karinio jūrų laivyno dienos išvakarėse

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas su batiskafu panėrė į Baltijos jūros dugną, į povandeninio laivo ŠČ-308 "Semga" nuskendimo vietą Suomijos įlankoje Didžiojo Tėvynės karo metu, praneša RIA Novosti.

Pagal ceremonijos protokolą, Rusijos lyderis nusileido autonominiu giliavandeniu aparatu "C-Explorer 3.11" po vandeniu, po to priartėjo prie nuskendusio povandeninio laivo ir dalyvavo ant korpuso pakabinant atminimo lentą su laivo vado ir įgulos narių vardais.

Renginyje taip pat dalyvavo Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu ir karinio jūrų laivyno vadas Nikolajus Jevmenovas.

Prieš nėrimą Didžiosios ekspedicijos "Pagarba Didžiosios pergalės laivams" vadas Konstantinas Bogdanovas pasakojo Putinui apie sovietų povandeninių laivų kovą su fašistų užpuolikais Baltijos jūroje.

Президент РФ Владимир Путин во время погружения в батискафе на дно Финского залива в ходе посещения острова Гогланд, 27 июля 2019
© Sputnik / Алексей Никольский
RF prezidentas Vladimiras Putinas panėrimo su batiskafu į Suomijos įlankos dugną metu, 2019 metų liepos 27 dieną

Be to, Rusijos prezidentui buvo parodytas Baltijos jūros žemėlapis, rodantis kitų tarybinių povandeninių laivų skendimo vietas.

Panardinimas truko apie pusvalandį.

Tarybinių povandeninių laivų atminimo ceremonija įvyko Rusijos karinio jūrų laivyno dienos išvakarėse, kuri šiais metais švenčiama liepos 28 dieną.

Povandeninis laivas ŠČ-308 "Semga" buvo pastatytas 1930 metais. Po dvejų su puse metų jis prisijungė prie Baltijos laivyno.
Baltijos jūros dugne nuskendęs ŠČ-308 povandeninis laivas rastas pernai.

Paaiškėjo, kad povandeninis laivas nuskendo 1942 metų spalį.

Povandeniniame laive buvo 40 įgulos narių ir jų vadas, trečiojo rango kapitonas Levas Kostilevas.

94
Tegai:
Rusijos karinis jūrų laivynas, paskendę laivai, povandeninis laivas, Baltijos jūra, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
EK skubiai imasi priemonių menkėms Baltijos jūroje gelbėti
Analitikas: Putinas suteikia Lietuvai šansą "grįžti į sveiką protą"
Putinas ir Zelenskis ras išeitį iš krizės, mano Ukrainos prodiuseris

Nespėjo pasimėgauti: įžuli hiena pavogė grobį pitono video

(atnaujinta 18:41 2020.05.24)
Palydovas iš Pietų Afrikos gamtos rezervato Kriugeris Džeisonas Žubertas tapo liudininku, kaip hijena atėmė iš pitono ką tik jo pagauto impalos

Liudytojo vaizdo įrašas paskelbtas populiariame YouTube kanale "Kruger Sightings".

Anot gido, pitonas tam kurį laiką gynė jo sugautą grobį — impalą. Tačiau jėgos buvo nevienodos, ir plėšrūnas pagaliau pasisavino skerdeną.

"Aš pastebėjau, kaip hijena ką nors šniukštinėjo ant žemės. Paaiškėjo, kad ji aptiko afrikietišką pitoną, apsisuko aplink jauną impalą. Po to roplys surengė tikra kova, atremdamas plėšrūno išpuolius. Galų gale hijena išsekino pitoną ir nutempė antilopės skerdeną į krūmus", — pasakė vaizdo įrašo autorius.
Tegai:
gyvūnai, pitonas
Temos:
Juokingi, mieli ir jaudinantys vaizdo įrašai su gyvūnais
Dar šia tema
JAV gyvačių medžiotojas išgelbėjo aligatorių nuo pitono
Tailande pitonas susipešė su dviem varanais studentės akivaizdoje — video
Nuostabi mergaitės ir didžiulio pitono draugystė — video
Amerikietė rasta negyva su pitonu ant kaklo

Karantinas ne kliūtis: Kaunas atšventė savo 612-ąjį gimtadienį video

(atnaujinta 18:47 2020.05.24)
Vaizdo įraše galima pamatyti keletą akimirkų iš šventinių renginių, įskaitant fragmentus iš muzikos atlikėjų koncerto ir teatro spektaklių

Kaunas atšventė savo 612-ąjį gimtadienį. Vaizdo įrašas paskelbtas miesto savivaldybės Facebook paskyroje.

Vaizdo įraše galima pamatyti keletą akimirkų iš šventinių renginių, įskaitant fragmentus iš muzikos atlikėjų koncerto ir teatro spektaklių.

Kadangi Lietuvoje galioja karantinas ir su juo susiję apribojimai, tikslus pasirodymų laikas ir vieta nebuvo iš anksto paskelbti. Šių priemonių buvo imtasi siekiant išvengti žmonių minios. Be to, kiekvienas norintys galėjo stebėti įspūdingiausių pasirodymų transliaciją internete.

"Miestas įrodė, kad šiuo keistu ir nelengvu metu galima rasti sprendimą. Kad galime vieni kitus pasveikinti net ir be apsikabinimų ar draugiško rankos paspaudimo. Kad Kaunas gyvas ir pilnas nuostabių žmonių bei kultūros, kuri, jei negalima ateiti į teatrą ar koncertą, pati suras kelią į mūsų kiemus ar gatves", — sakoma savivaldybės pranešime.

Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 1620 koronaviruso atvejų. 1138 žmonės jau pasveiko, 63 pacientai mirė. Naujausiais duomenimis, karantinas galioja iki gegužės 31 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 5,2 milijono ligos atvejų, daugiau nei 337 tūkstančiai žmonių mirė.

Tegai:
vaizdo įrašas, šventė, gimtadienis, Kaunas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Raudonoji aikštė, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje sukurtas žaidimas su Hitlerio paradu Raudonojoje aikštėje

(atnaujinta 07:55 2020.05.26)
Tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Ukrainos žaidimų kūrėjai "Starni Games" paskelbė vaizdo įrašą naujajai "Strategic Mind: Blitzkrieg" strategijai, kurioje parodyta, kaip Adolfas Hitleris rengia paradą Raudonojoje aikštėje po savo "pergalės mūšyje dėl Maskvos", rašo RIA Novosti.

Autoriai nurodo, kad žaidimo siužetas yra "alternatyvi istorija".

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip naciai stovi virš Lenino mauzoliejaus, ant jų uniformų yra Trečiojo Reicho simbolika. Aprašyme "Steam" platformoje sakoma, kad žaidime yra tokios istorinės figūros kaip Hermanas Geringas, Ervinas Romelis, Francas Halderis ir kiti. "Blitzkrieg" pranešime raginama "parklupdyti visą Europą vadovaujant Vokietijos kariuomenei".

Į žaidimą jau buvo atkreiptas dėmesys Rusijoje. Kaip sakė radijo stoties "Govorit Moskva" Federacijos tarybos Gynybos ir saugumo komiteto narys Francas Klincevičius, tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda.

"Tai yra nusikalstama veika. Todėl tiems žmonėms, kurie reklamuoja tokį žaidimą, nedelsiant bus taikoma baudžiamoji atsakomybė", — pabrėžė jis.

Šiuo metu žaidimą gali nusipirkti Rusijos vartotojai.

Tegai:
Rusija, Ukraina