Kengūros džiaugiasi pusnimis Australijoje

125
(atnaujinta 14:44 2019.08.13)
Kol europiečiai ir JAV mėgaujasi vasara, Australijoje — ypač šalta žiema, o sterbliniai gyvūnai džiaugiasi žiemos pramogomis

Australijoje vietiniai gyventojai pamatė, kaip dešimtys kengūrų linksminasi ir džiaugiasi neseniai iškritusiu sniegu.

Tai nufilmavo Stivenas Grenfelas šalia fermos, esančios nedideliame Curraweela kaimelyje, šalies pietryčiuose.

Anot Grenfelo, praėjusį savaitgalį Naujajame Pietų Velse iškrito daugiausia sniego per pastaruosius tris dešimtmečius.

Interneto vartotojai pabrėžė, kad kengūros sniege atrodo labai neįprastai, nes jos daugiausia asocijuojasi su savanomis, stepėmis ir karščiu, o ne su žiemos peizažais.

"Kokia nuostabi scena!" — komentavo @ Tall_trees22.

"Viena iš kengūrų gale ypač smagiai šokinėja gryname ore!" — pastebėjo @ commonguy123.

"Sniegas Australijoje. Taip tikrai būna", — rašė dar vienas komentatorius @Wingtags.

Pietų pusrutulyje, Australijoje, žiemos sezonas trunka nuo birželio iki rugpjūčio. Šiemet žiemos metu sniego iškrito ypač daug. Australijos meteorologijos biuro duomenimis, sniegas užklupo įprastai sausas Naujojo Pietų Velso ir Kvinslando teritorijas.

125
Tegai:
sniegas, kengūra, Australija
Temos:
Juokingi, mieli ir jaudinantys vaizdo įrašai su gyvūnais (158)
Dar šia tema
Kinijoje pandos kaip vaikai džiaugiasi pirmuoju sniegu
JAV nufilmuota, kaip snieginiai leopardai čiuožia nuo kalnelio
Korsikoje gegužės viduryje pradėjo snigti — video

Rusijos gynybos ministerija paskelbė An-26 skrydžio naktį vaizdo įrašą

(atnaujinta 09:08 2020.07.13)
Vaizdo įraše parodyta, kaip pilotai pakyla ir nusileidžia. Taip pat į įrašą pateko skrydžio fragmentas

Karinio transportinio lėktuvo An-26 įgulos vykdė mokomuosius skrydžius Tverės regione. Vaizdo įrašą paskelbė Rusijos Federacijos gynybos ministerija.

Vaizdo įraše parodyta, kaip pilotai pakyla ir nusileidžia. Taip pat į įrašą pateko skrydžio fragmentas.

Pratybos vyko naktį.

An-26 yra sovietų karinis transportinis lėktuvas, sukurtas Antonovo projektavimo biure. Jis aprūpintas dviem AI-24VT varikliais ir vienu papildomu reaktyviniu varikliu RU-19A-300, sumontuotu dešiniojoje pagrindinio variklio vėžėje.

Tegai:
vaizdo įrašas, lėktuvas, Rusija

Paskelbtas didelio gaisro JAV karinio jūrų laivyno desantiniame laive vaizdo įrašas

(atnaujinta 09:04 2020.07.13)
Daugiau nei 20 žmonių buvo sužeista, jie yra vietinėje ligoninėje. Taip pat pranešama, kad laive yra daugiau kaip 3500 tonų kuro

Gaisras kilo desantiniame laive "USS Bonhomme Richard" (LHD 6). Gaisro vaizdo įrašas paskelbtas YouTube.

Incidentas įvyko jūreivystės bazėje, San Diege, sekmadienį, 8:30 valandą (18:30 val. Lietuvos laiku).

Ekipažą sudaro apie tūkstantis žmonių, tačiau avarijos metu laive buvo apie 160 jūreivių.

17 kariškių ir keturi civiliai buvo išvežti į vietinę ligoninę. Jų gyvybei pavojaus nėra.

Kaip JAV Ramiojo vandenyno flotilės vado atstovas, admirolas Filipas Sobekas (Philip Sobeck), desantiniame laive gaisras prasidėjo ne dėl sprogimo, o greičiau gaisras paskatino detonaciją.

Pasak Sobeko, gaisras kilo apatiniame krovinių denyje, kur saugoma jūrinė įranga. Gaisro priežastys tiriamos.

Laive yra daugiau nei 3700 tonų kuro, dabar ugniagesiai bando užkirsti kelią jo užsidegimui.

Kaip CNN pasakojo San Diego ugniagesių vadovas Kolinas Stouvelas (Colin Stowell), gaisras gali tęstis kelias dienas, o laivas dega prie vandenžymės. Nepaisant to, kaip tikisi Sobekas, laivą vis tiek galima išgelbėti.

Tegai:
gaisras, laivas, JAV
Kalio jodido tabletės

Vilniaus rajono gyventojams bus dalinamos kalio jodido tabletės

(atnaujinta 11:00 2020.07.13)
Gegužės pradžioje į Lietuvą buvo atgabenta 4 milijonai kalio jodido tablečių, skirtų užtikrinti šalies gyventojų apsaugą nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio skydliaukei branduolinės avarijos atveju

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Artimiausiu metu visiems Vilniaus rajono gyventojams bus dalijamos kalio jodido tabletės, praneša savivaldybės spaudos tarnyba. 

Praėjusią savaitę dvidešimčiai Vilniaus rajono seniūnijų seniūnų buvo perduotos kalio jodido tabletės, skirtos gyventojams, gyvenantiems 100 km spinduliu nuo statomos Astravo atominės elektrinės. Dar anksčiau kalio jodido tabletės jau buvo dalijamos Buivydžių, Kalvelių ir Lavoriškių seniūnijų gyventojams, patenkantiems į skubiųjų apsaugomųjų veiksmų zoną, t. y. gyvenantiems 30 km spinduliu nuo Astravo AE.

Artimiausiu metu Avižienių, Bezdonių, Dūkštų, Juodšilių, Maišiagalos, Marijampolio, Medininkų, Mickūnų, Nemenčinės, Nemėžio, Paberžės, Pagirių, Riešės, Rudaminos, Rukainių, Sudervės, Sužionių, Šatrininkų, Zujūnų, Nemenčinės miesto seniūnijų gyventojams, deklaravusiems savo gyvenamąją vietą minėtose seniūnijose, seniūnaičių pagalba bus dalijami stabiliojo jodo preparatai. Gyventojai jiems skirtus preparatus galės atsiimti ir seniūnijoje. 

Kartu taip pat bus dalijami informaciniai lapai 4 kalbomis (lietuvių, lenkų, rusų ir anglų) su nurodymais, kada ir kaip vartoti šį preparatą nelaimės atveju, bei rekomendacijos, kaip elgtis, jei įvyktų branduolinis ar radiologinis incidentas.

Gegužės pradžioje į Lietuvą buvo atgabenta 4 milijonai kalio jodido tablečių, skirtų užtikrinti šalies gyventojų apsaugą nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio skydliaukei branduolinės avarijos atveju. Lietuvai tabletės kainavo daugiau nei 1 mln. eurų.

Ginčas dėl Baltarusijos AE

Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos valdžia nepatenkinta vietos pasirinkimu, taip pat tuo, kad elektrinė statoma dalyvaujant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską "nesaugia statyba" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvos Respublikai. Savo ruožtu Baltarusija atmeta visus kaltinimus, teigdama, kad objektas statomas, laikantis tarptautinių saugos reikalavimų. Lietuvos valdžia visose tarptautinėse platformose ragina atsisakyti Baltarusijos energijos.

Interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pažymėjo, kad Lietuvos valdžios institucijos rodo užsispyrimą Baltarusijos AE klausimu net koronaviruso pandemijos metu. Be to, elektrinės patikimumą ir saugumą jau įrodė tarptautinės branduolinės saugos institucijos.

Tegai:
Lietuva, Vilniaus rajonas, Astravas
Dar šia tema
Parodys laidą: Minskas paruošė Lenkijai viliojamą Astravo AE pasiūlymą
Estija tikisi iš EK papildomo Astravo AE saugos įvertinimo
Seimas pareiškė apie manipuliacijas asociacijoje "Sąjūdis prieš Astravo AE"