Pentagonas paskelbė INF sutartyje uždraustos raketos vaizdo įrašą

408
(atnaujinta 11:59 2019.08.20)
Raketa, paleista rugpjūčio 18 dieną San Nikolo saloje, Kalifornijoje, pataikė į taikinį po daugiau nei 500 kilometrų skrydžio

JAV gynybos departamentas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame išbandyta sparnuotoji raketa, uždrausta INF sutartyje. Vaizdo įrašas paskelbtas YouTube.

Raketa paleista rugpjūčio 18 dieną San Nikolo saloje, Kalifornijoje.

Pentagonas teigė, kad raketa pataikė į taikinį po daugiau nei 500 kilometrų skrydžio, o susitarime uždrausta bandyti raketas, kurių nuotolis yra 500–5,5 tūkstančio kilometrų.

INF sutartis JAV iniciatyva buvo nutraukta rugpjūčio 2 dieną. Rusija taip pat pasitraukė iš susitarimo.

Rusijos užsienio reikalų ministerija ne kartą pabrėžė, kad Amerika pažeidė susitarimą nuo 1999 metų, kai atliko kovinių bepiločių orlaivių, panašių į draudžiamas antžemines sparnuotąsias raketas, bandymus.

Nuo 2014 metų Pentagonas taip pat Europoje dislokavo Mk41 paleidimo įrenginius, kuriais galima paleisti "Tomahawk" sparnuotąsias raketas.

408
Tegai:
raketa
Dar šia tema
Rusijos senatorius: pasitraukusios iš INF sutarties JAV bando užsitikrinti alibi
JAV ambasadorius Rusijoje: JAV neplanuoja dislokuoti raketų Europoje

Kalnų Karabachas: ar Azerbaidžanas ir Armėnija galės nutraukti ugnį ir susitarti?

(atnaujinta 17:25 2020.09.29)
Kalnų Karabache vėl pablogėjo situacija. Rugsėjo 27 dieną nepripažintoje respublikoje kilo ginkluoti susirėmimai. Priešingos jėgos — Azerbaidžanas ir Armėnija — kaltina viena kitą provokacijomis

Abi šalys skelbia priešo puolimą ir priverstinę kontroperaciją. Per susidūrimus žūva kariai ir civiliai. Karabache tokio intensyvaus karinio susirėmimo nebuvo nuo 1994 metų — tada atviri susirėmimai aprimo. Tačiau konfrontacija tęsėsi. Teisiškai Kalnų Karabachas yra Azerbaidžano žemė, nors dar 1991 metais, įvykus referendumui, respublika paskelbė savo nepriklausomybę.

Tačiau Kalnų Karabacho respublikos nepriklausomybė dar nėra pripažinta pasauliniu mastu. Istoriškai Kalnų Karabache gyvena daugiausia armėnai. Apie dabartinį padėties pablogėjimą ginčytinoje teritorijoje — mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
karinis konfliktas, konfliktas, Azerbaidžanas, Armėnija, Kalnų Karabachas
Dar šia tema
Armėnijoje paskelbta karo padėtis ir visuotinė mobilizacija
Situacijos Karabache paaštrėjimas kaip bandymas įtraukti Rusiją į karą Kaukaze

Aktyvistai Vilniuje surengė simbolines ekologijos "laidotuves" video

(atnaujinta 16:09 2020.09.28)
Akcijos dalyviai paragino Lietuvos valdžią atkreipti dėmesį į aplinkos politiką ir laikytis Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos reikalavimų

Judėjimo "Fridays for Future" aktyvistai Vilniuje surengė ekologijos "laidotuves", ragindami valdžią imtis atsakomybės už Lietuvos politiką klimato srityje.

Akcijos dalyviai nešė simbolinį karstą Gedimino prospektu, skambant būgnams, švilpimui ir minios šūksniams.

Protesto organizatoriai pareiškė, kad laidotuvių procesijos imitacija buvo pasirinkta todėl, kad politikai, nesiimdami veiksmų kovai su klimato krize, žudo Žemę.

Pasak protestuotojų, atrodo, kad politikai pamiršo apie klimato krizę per koronaviruso pandemiją.

"Fridays for Future" aktyvistai pasisako už tai, kad investicijos į ekonomikos atsigavimą po pandemijos neprieštarautų Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos sąlygoms ir užtikrintų judėjimą link "tvarios visuomenės".

Protestuotojai taip pat pažymėjo, kad Lietuva kartu su kitomis ES šalimis įsipareigojo iki 2050 metų pasiekti neutralią klimatui ekonomiką, ir Lietuvos valdžia neturėtų to pamiršti.

Tarptautinis judėjimas "Fridays for Future" rugsėjo 25 dieną paskelbė Tarptautine klimato kaitos diena. Šią dieną protestai vyko daugelyje šalių.

Tegai:
Vilnius, ekologija, Lietuva
Dar šia tema
Įvardyti ekologiškai švariausi miestai pasaulyje
"Visi labai riebūs". Mokslininkus sukrėtė poliarinių lokių sugebėjimai
Blyškiai mėlynas taškelis: Žemės vaizdas iš kosmoso