Rusija pirmą kartą paleido į kosmosą humanoidinį robotą "Fiodorą"

125
(atnaujinta 16:02 2019.08.22)
Paleidimo metu robotas ištarė garsiąją Jurijaus Gagarino frazę

Rusijos robotas-humanoidas "Fiodoras" pirmą kartą į kosmosą skrido erdvėlaivyje "Sojuz MS-14". Tiesiogiai transliavo "Roscosmos".

Iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane 06:38 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos), ketvirtadienį, paleista "Sojuz 2.1a" raketa su robotu-humanoidu "Fiodoru".

Kai raketa buvo paruošta pakilti nuo žemės, robotas pasakė: "Važiuojam! Važiuojam!" — pakartojo garsiąją Jurijaus Gagarino, kuris prieš 58 metus atliko pirmąjį istorijoje skrydį į kosmosą, frazę.

Erdvėlaivis į orbitą pateko po 8 minučių 49 sekundžių ir pasuko į Tarptautinę kosminę stotį (ISS).

"Fiodoras" leidosi į kosminį skrydį su Rusijos vėliava, pritvirtinta prie vienos iš jo rankų. Skrydžio metu robotas taip pat pasveikino visus rusus su Rusijos valstybės vėliavos diena, savo Twitter puslapyje praneša "Roscosmos".

Kol "Fiodoras" bus stotyje, astronautai atliks roboto valdymo eksperimentą, naudodami specialų kostiumą, leidžiantį nukopijuoti operatoriaus judesius. "Sojuz MS-14" turėtų nusileisti į stoties Rusijos segmento "Paieškos" modulį rugpjūčio 24 dienos rytą.

Robotas liks orbitoje iki rugsėjo 6 dienos, po to erdvėlaivis automatiškai atsijungs nuo ISS ir skris į Žemę. Tikimasi, kad erdvėlaivis nusileis Kazachstane rugsėjo 7-osios rytą.

Po kurio laiko "Fiodoras" vėl gali būti išsiųstas į orbitą, kad galėtų patekti į atvirąjį kosmosą.

Kita vertus, "Fiodoras" negali visiškai pakeisti žmogaus kosmose, sakė Andrejus Kuritcinas, Kosmonautų mokymo centro vadovas. Anot jo, robotas orbitoje gali atlikti tik asistento funkcijas.

"Fiodoras" tapo pirmuoju humanoidiniu robotu, kuris atliko kosminį skrydį ne krovinių skyriuje, o astronauto kėdėje.

Be to, tai buvo pirmasis kosminio laivo "Sojuz MS-14" paleidimas su naująja raketa "Sojuz-2.1a".

125
Tegai:
vaizdo įrašas, skrydžiai, kosmosas, robotas, Rusija
Dar šia tema
Palangoje užsidegė keleivinis autobusas
JAV nufilmuota čiužinių "migracija"
Naujausias Rusijos bepilotis orlaivis "Altius-U" atliko savo pirmąjį skrydį
Rusijos lakūnai parodė naują aukšto pilotažo figūrą