Astravo AE tapo Lietuvos ir Latvijos "nesantaikos obuoliu"

216
(atnaujinta 07:10 2019.09.04)
Kai kurie ekspertai mano, kad skirtingos šalių pozicijos statomos elektrinės klausimu galutinai sunaikino "Baltijos vienybę"

Lietuvos ir Latvijos ginčas dėl galimo elektros importo iš Baltarusijos atominės elektrinės įgauna pagreitį. Vilnius kritiškai vertina statomą elektrinę ir nuolat kritikuoja jos statybą sakydamas, kad projektas tariamai kelia "grėsmę" šalies nacionaliniam saugumui.

Minskas ne kartą pabrėžė, kad Astravo AE statoma laikantis tarptautinių saugos standartų, o ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims pavojus negresia.

Be to, elektrinę neseniai patikrino Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertai. Jie atkreipė dėmesį į patikimą visuomenės įspėjimo apie ekstremalią situaciją sistemą radiologinių ir kitų avarijų metu, Astravo AE darbuotojų apsaugos statinius bei daugybę kitų parametrų.

Lietuva nuolat ragina kitas šalis boikotuoti elektrinės statybas, tačiau nesėkmingai. Net kaimyninės Baltijos šalys nepalaiko Vilniaus pozicijos, todėl kai kurie ekspertai mano, kad "Baltijos vienybė" žlunga.

Visų pirma, Latvijos vyriausybė nusprendė perkelti prekybą elektra prie savo pasienio. Lietuva aštriai kritikavo kaimynų sprendimą, o Lietuvos bendrovės "Litgrid" vadovas Daivis Virbickas teigė, kad jei Ryga pradės prekiauti elektra su Rusija be kitų Baltijos šalių leidimo, Lietuva gali kreiptis į Europos Komisiją, kad išspręstų ginčą.

Ekspertai ne kartą pažymėjo, kad elektros energija iš Astravo AE būtų naudinga Lietuvai, kuri Europos Sąjungos prašymu uždarė Ignalinos AE (IAE). Dabar Lietuva priversta brangiai pirkti pirkti elektros energiją. Padėtis blogėja ir dėl Baltijos šalių sprendimo pasitraukti iš BRELL energetinio žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija).

Interviu Sputnik Lietuva Politikos ekspertų ir patarėjų asociacijos valdybos narys, MGIMO Politikos teorijos katedros docentas Kirilas Koktyšas pažymėjo, kad kategoriška Lietuvos pozicija statant Baltarusijos AE blokuoja daugybę galimybių pačiai Lietuvai.

216
Tegai:
elektrinė, Baltijos šalys
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (411)
Dar šia tema
Ekspertas: ES šalys atsisako remti boikotuojančią Astravo AE Lietuvą
Vilniaus valdžia atšaukė pratybas, kurių metu turėjo būti imituota nelaimė Astravo AE
Ekspertas: Lietuva protestais prieš Astravo AE blokuoja daugybę galimybių

Princo Hario ir Megan Markl vaizdo įrašas apie JAV rinkimus sukėlė skandalą

(atnaujinta 21:26 2020.09.24)
Kai kurie manė, kad Sasekso hercogas ir hercogienė "peržengė ribą", o Bakingamo rūmai atsiribojo nuo jų pareiškimų

JAV prezidentas Donaldas Trampas griežtai pasisakė prieš princo Hario žmoną Megan Markl po to, kai ji su vyru įrašė vaizdo įrašą, kuriame ragina JAV piliečius balsuoti ir užsiminė, kad jie palaiko Trampo oponentą rinkimuose, demokratų kandidatą Džo Baideną.

"Aš nesu jos gerbėjas. Aš taip sakyčiau — ir ji galbūt tai girdėjo — linkiu Hariui kuo didžiausios sėkmės, nes jam to prireiks", — cituoja britų laikraštis "The Daily Mail" Amerikos prezidentą.

Haris ir Megan, kurie dabar yra vienoje iš Los Andželo vilų, įrašė vaizdo kreipimąsi. Kaip pažymėjo Megan Markl, "kas ketverius metus mums sakoma: "Tai yra svarbiausi rinkimai mūsų gyvenime". Bet šį kartą taip iš tiesų yra". Tada Haris pareiškė, kad "artėjant lapkričiui labai svarbu atsisakyti neapykantos, dezinformacijos ir internetinio negatyvo retorikos".

Tokie pareiškimai sukėlė nuožmias diskusijas abiejose Atlanto vandenyno pusėse. Kai kurie tai suprato kaip tiesioginį Hario ir Megan kišimąsi į politiką, nors tikimasi, kad karalienė Elžbieta II ir jos šeima visada išliks politiškai neutrali.

Kaip pranešė "The Daily Mail", vienas iš karališkojo rato šaltinių teigė, kad Sasekso hercogas ir hercogienė savo kalboje "peržengė ribą".

Bakingamo rūmai atsiribojo nuo tokių Hario pareiškimų, pabrėždami, kad "hercogas nėra dirbantis karališkosios šeimos narys", o jo pareiškimus pavadino "kaip pateiktus privataus asmens".

Princas Haris ir Megan Markl oficialiai nustojo atlikti savo karališkąsias pareigas balandžio 1 dieną. Sausio pradžioje jis su žmona pranešė, kad nori atsisakyti pagal statusą priklausančių finansinių privilegijų, savarankiškai užsidirbti ir paskirstyti savo laiką tarp Britanijos ir Šiaurės Amerikos.

Tegai:
prezidento rinkimai, JAV, Megan Markle, Princas Haris
Dar šia tema
Keitė Midlton vėl stebina gerbėjus: iškepė bandelių, apsivilkusi originalia suknele
Keitė Midlton davė slaptą ženklą Megan Markl
Elžbieta II nusprendė pamokyti Harvį Veinšteiną

Nufilmuotas Rusijos Tu-22 skrydis netoli vakarinės Baltarusijos sienos

(atnaujinta 21:14 2020.09.24)
Įgulos praktikavo šaudymą į sąlyginio priešo objektus Baltarusijos Ružanskio poligone, Baranovičiuose

Rusijos tolimojo nuotolio viršgarsiniai bombonešiai Tu-22 praskrido virš Baltarusijos.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip lėktuvai pakyla iš Šaikovkos aerodromo Tverės srityje. Taip pat nufilmuotas orlaivių skrydis ir nusileidimas.

Įgulos praktikavo šaudymą į sąlyginio priešo objektus Baltarusijos Ružanskio poligone, Baranovičiuose. Mokymai vyko pratybų "Slavų brolija 2020" metu.

Iš viso jungtinėse Baltarusijos ir Rusijos kovos su terorizmu pratybose dalyvauja daugiau nei 800 karių ir apie 170 technikos vienetų. Rusijos gynybos ministerija pabrėžė, kad pratybos nėra nukreiptos prieš kitas valstybes.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, vaizdo įrašas, Baltarusija, Rusija
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė Tu-160 skrydį virš trijų akvatorijų
Rusijos raketnešių Tu-160 skrydį lydėjo naikintuvai iš penkių šalių — video
Rusijos gynybos ministerija parodė, kaip vyksta jūrų pėstininkų treniruotė
Vilniaus kogeneracinė jėgainė

Vilniaus kogeneracinė jėgainė nuo lapkričio tieks šilumą vilniečiams

(atnaujinta 19:21 2020.09.24)
Pažymima, kad jėgainė per metus galės pagaminti apie 40 proc. Vilniaus miestui reikalingo ir centralizuotai tiekiamo šilumos kiekio

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Rugpjūčio pabaigoje karštuosius bandymus pradėjusi Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) sostinės gyventojams šilumą tiekti pradės jau lapkritį, praneša VKJ spaudos tarnyba.

Pabrėžiama, kad VKJ šilumos aukcione pasiūlė mažiausią kainą iš visų dalyvių — 2,18 ct/kWh. Planuojama, kad lapkritį VKJ pagamins ir šilumos tiekėjui patieks apie 23 GWh šilumos.

"Vilniaus kogeneracinės jėgainės projektas įgyvendinamas dėl kelių esminių priežasčių, tarp kurių yra ir siekis vilniečiams užtikrinti pigesnę šilumos gamybą. Šis šilumos tiekimo aukcionas, kuriame dalyvavo VKJ, yra pirmas žingsnis šio siekio link", — sakė VKJ generalinis direktorius Saulius Barauskas.

Pranešime teigiama, kad VKJ pradėjus komercinę veiklą, bendra jėgainės elektrinė galia sudarys apie 100 MW, o šiluminė galia — apie 240 MW.

Jėgainėje įdiegti ypač modernūs ir šiuolaikiški dūmų valymo įrenginiai, kurie užtikrins visiškai saugią energijos iš komunalinių atliekų ir biokuro gamybą.

Pažymima, kad jėgainė per metus galės pagaminti apie 40 proc. Vilniaus miestui reikalingo ir centralizuotai tiekiamo šilumos kiekio.

Tegai:
šiluma, Vilnius, kogeneracinė jėgainė
Dar šia tema
Lenkija įvertino "Rail Baltica" progresą Lietuvoje
Į Lietuvą atkeliavo naujas SGD krovinys iš Rusijos