Vandens procedūros: Lietuvoje pavyko nufilmuoti briedžiuko maudynes

44
(atnaujinta 16:35 2019.09.15)
Vakare, kai paskutiniai lankytojai paliko regioninį parką, mažylis nuvyko prie tvenkinio pasibėgioti

Metelių regioniniame parke nufilmuotas vakarinės briedžiuko maudynės. Vaizdo įrašas paskelbtas Facebook paskyroje.

Mažylis vakare užklydo į lankytojų zoną. Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip briedžiukas bėgioja po vandenį netoli kranto ir geria iš tvenkinio.

Sutemus lankytojų parke paprastai jau nėra, todėl gyvūnai gali nebijoti sutikti žmogų. Vaizdo įrašą nufilmavusiam liudininkui pavyko likti briedžiuko nepastebėtu.

Facebook vartotojai komentaruose rašė apie tai, kaip mielai atrodo mažylis ir kaip kažkam pasisekė iš arti pažiūrėti į briedžiuką.

44
Tegai:
briedis, gyvūnai, Lietuva
Temos:
Juokingi, mieli ir jaudinantys vaizdo įrašai su gyvūnais (159)
Dar šia tema
"Kaip raketa": briedis kirto nusekusį Nemuną Lietuvoje
Lenkijoje briedis suniokojo vietinę parduotuvę
Videofaktas: kaip po Klaipėdą klaidžiojo pasiklydęs briedis
Briedžių šeima užblokavo eismą Šiaulių rajone — video

Rusijos vakcina nuo koronaviruso: kurios šalys nori įsigyti

(atnaujinta 21:45 2020.09.23)
Rusijos vakcina "Sputnik V" pasirodė esanti efektyvi ir saugi, Rusija jau gavo 1 mlrd. dozių užsakymus, juos pateikė 20 pasaulio valstybių

Kada baigsis pandemija? Tikriausiai šis klausimas dabar jaudina visus. Rusijos vakcina "Sputnik V" taip pat padės užbaigti istoriją su koronavirusu.

Pirmoji pasaulyje vakcina nuo koronaviruso, sukurta Rusijos Gamalėjaus tyrimų centre, buvo įregistruota Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerijos rugpjūčio mėnesį, birželio–liepos mėnesiais buvo atlikti bandymai su 18–60 metų savanoriais. Preparatas jau išleistas į civilinę apyvartą.

Neseniai Rusijos sveikatos apsaugos ministerija išdavė leidimą atlikti dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikinius bandymus.

Kurios artimiausios užsienio šalys ketina pirkti "Sputnik V" ir kokios dar šalys sukūrė savo vakciną — žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik /
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, vakcina, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Sunaikinti rusišką vakciną: mažas didžiosios politikos gešeftas
PSO įvertino Rusijos pastangas kuriant "Sputnik V" vakciną  
Rusijoje vyks dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai bandymai

Vilniuje paminėtas Rudens lygiadienis

(atnaujinta 18:14 2020.09.23)
Kasmet rugsėjo 22-ąją minimas rudens lygiadienis — tai diena, kurios trukmė trumpam susilygina su nakties, o po jos šiltąjį ir šviesų metų laiką keičia tamsusis periodas

Vilniaus etninės kultūros centras rugsėjo 22 dieną sušaukė vilniečius ir miesto svečius į Rudens lygiadienio šventę. Ji prasidėjo 20:00 prie Karaliaus Mindaugo tilto.

Šventės metu tradiciškai būdavo dėkojama dievams už subrandintą derlių ir pasitinkamas kitas — tamsusis — laikotarpis, priartinantis žmogų prie anapusinio pasaulio, priverčiantis atsigręžti į savo vidinį gyvenimą bei protėvių išmintį.

Šiemet, minint Tautodailės metus, lygiadienio apeiginiams momentams įprasminti buvo pasirinktas verpstės motyvas. Žiemos laikotarpiui būdingo veiksmo — verpimo — įrankis savo raštais, vaizduojančiais gamtos elementus, dangaus kūnus, Pasaulio medžio simbolius, byloja apie lietuvių glaudų ryšį su gamta, jų pasaulėvaizdį bei tikėjimą.

Tegai:
Rudens lygiadienis, Vilnius
Ruduo

Aštuoniuose Lietuvos miestuose pasiektas temperatūros rekordas

Rekordinė temperatūra trečiadienį buvo užfiksuota Biržų, Klaipėdos, Laukuvos, Palangos, Raseinių, Šiaulių, Šilutės ir Telšių meteorologijos stotyse

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Aštuoniuose Lietuvos miestuose nyžustatyti nauji temperatūros rekordai. Apie tai pranešė Respublikos hidrometeorologijos tarnyba.

Šalna
© Sputnik / Владимир Астапкович

Trečiadienio 16:00 duomenimis, Biržų, Klaipėdos, Laukuvos, Palangos, Raseinių, Šiaulių, Šilutės ir Telšių meteorologijos stotyse keliomis dešimtosiomis laipsnio dalimis buvo viršyti šios dienos aukščiausios oro temperatūros rekordai. Šiuose miestuose termometrai rodė 22-25 laipsnius šilumos.

Likusioje šalies dalyje taip pat buvo labai šilta.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad rugsėjo 16 d. beveik visose meteorologinėse stotyse, išskyrus Klaipėdoje, Nidoje, Ukmergėje ir Utenoje, buvo viršytas 1964 metų rekordas. Oro temperatūra tą dieną viršijo 27 laipsnius šilumos.

Remiantis meteorologų prognozėmis, ketvirtadienio vakare vakariniuose rajonuose vietomis trumpai palis, kai kur su perkūnija. Aukščiausia temperatūra 21–26 laipsniai šilumos.

Penktadienį daugiausia vakariniuose rajonuose trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas pietryčių, naktį 4–9 m/s, dieną 8–13 m/s. Temperatūra naktį 10–15, dieną 20–25 laipsniai šilumos.

Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
rekordas, Lietuva, orų prognozė