"Plieninės magnolijos" karjeros žlugimas: kas laukia Grybauskaitės išėjus į pensiją

2505
(atnaujinta 11:51 2019.09.26)
Buvusiai Lietuvos prezidentei buvo pažadėtas aukštas postas ES, tačiau šie lūkesčiai neišsipildė. Vienintelė karjeros perspektyva, kuri jos laukia — JT globojamos feministinės iniciatyvos pasiūlymas

Buvusiai Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo pasiūlyta tapti "Lygių teisių kartos" ambasadore JT. Šia iniciatyva siekiama sustiprinti ir užtikrinti moterų teisę į vienodą darbą ir atlygį, teisę į mokslą ir sveikatos priežiūrą, taip pat dalyvavimą priimant visuomenei svarbius sprendimus.

Grybauskaitė ėjo Lietuvos prezidentės pareigas dvi kadencijas iš eilės. Pirmą kartą ji buvo išrinkta 2009 metais. Antrai kadencijai perrinkta 2014 metais. Kaip prezidentė ji dirbo su trimis Lietuvos vyriausybėmis.

Pasibaigus kadencijai, jai buvo pranašaujamas aukštas postas ES vadovybėje, tačiau Lietuvos analitikų lūkesčiai neišsipildė. Grybauskaitei taip pat nepavyko užimti Lietuvos komisarės posto, nors jos kandidatūrą skatino konservatorių partija "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD). Galiausiai Seimas pasirinko ūkio ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą.

Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas, politologas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad Grybauskaitės paskyrimas "Lygių teisių kartos" iniciatyvos ambasadore rodo ribotą jos karjeros perspektyvą. Anot eksperto, vienintelis dalykas, kuris liko buvusiai Lietuvos prezidentei — "parodyti tai, kad ji — moteris, kuri padarė bent šiokią tokią karjerą".

2505
Tegai:
pensijos, feministės, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Ekspertas: visos Grybauskaitės svajonės apie nuostabią karjerą Vakaruose žlugo
Fotofaktas: Grybauskaitė Biržuose susitiko su globos namų auklėtiniais
Grybauskaitė taps lygių teisių kartos ambasadore