Paskelbtas amerikiečių balistinės raketos išbandymo vaizdo įrašas

76
(atnaujinta 10:53 2019.10.03)
JAV karininkai pabrėžė, kad raketos paleidimas nėra atsakas į pasaulio įvykius ar regioninius konfliktus

JAV karinės oro pajėgos paskelbė amerikiečių "Minuteman III" antžeminės tarpkontinentinės raketos paleidimo vaizdo įrašą, praneša RIA Novosti.

Paleidimas vyko Vandenburgo bazėje, Kalifornijoje.

"Bandymas parodė, kad JAV branduolinės atgrasymo priemonės yra patikimos, lanksčios ir tinkamai parengtos, kad būtų išvengta XXI amžiaus grėsmių, bet to, jos yra ramstis mūsų sąjungininkams", — sakoma vadovybės pranešime.

Karininkai pabrėžė, kad paleidimas nėra atsakas į pasaulio įvykius ar regioninius konfliktus.

Paleista mokomoji raketa įveikė beveik septynių tūkstančių kilometrų atstumą ir pataikė į taikinį Kvadžaleino atole [Maršalo salos — Sputnik], Ramiajame vandenyne.

Anksčiau pranešta, kad "Minuteman III" — vienintelė pasaulyje antžeminė tarpkontinentinė balistinė raketa. Ji yra JAV kariuomenės apsiginklavimo dalis nuo 1970 metų, gamyba buvo baigta 1978 metais.

"Minuteman III" gali pataikyti į taikinį 12 tūkstančių kilometrų spinduliu, iš viso šalis turi 450 tokios klasės raketų, jos laikomos karinėse bazėse Vermonto, Šiaurės Dakotos ir Montanos valstijose. Raketas JAV kariuomenė naudos mažiausiai iki 2020 metų.

76
Tegai:
išbandymas, balistinė raketa, JAV
Dar šia tema
Rusija pirmą kartą išbandė sparnuotąją raketą "Oniks" — video
Raketos smūgis į Saudo Arabijos naftos telkinius — video
Rusijos gynybos ministerija paskelbė "Topol-M" raketos paleidimo vaizdo įrašą

Sulaikytas klaipėdietis, įtariamas neteisėtu šaudmenų disponavimu video

(atnaujinta 10:43 2020.09.23)
Policijos pareigūnų teigimu, įtariamasis buvo uždarytas į areštinę, jam paskirta kardomoji priemonė suėmimas, kuri vėliau pakeista į rašytinį pasižadėjimą neišvykti bei įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai su turimais įkalčiais sulaikė asmenį, kuris, įtariama, neteisėtai disponavo šaudmenimis, praneša Lietuvos policija.

Pabrėžiama, kad 2020 metų rugpjūčio mėnesį Klaipėdoje, Minijos g., uostamiesčio pareigūnai sulaikė 25 metų amžiaus anksčiau neteistą Klaipėdos įmonės, kurioje teikiamos įvairios metalo apdorojimo paslaugos, savininką. Pažymima, kad tą pačią dieną atlikus kratą asmens naudojamame automobilyje rastas 31 šovinys "7,65 Browning" bei 2 tūtelės.

"Tęsiant tyrimo veiksmus kratos metu pastarojo gyvenamojoje vietoje Klaipėdoje, Naikupės g., rastas deaktyvuotas automatas "AKS 74U" su dėtuve bei daiktas, panašus į minos korpusą su sprogstamosios medžiagos pėdsakais. Rasti objektai perduoti tirti ekspertams", — teigiama pranešime.

Policijos pareigūnų teigimu, įtariamasis buvo uždarytas į areštinę, jam paskirta kardomoji priemonė suėmimas, kuri vėliau pakeista į rašytinį pasižadėjimą neišvykti bei įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, Klaipėda, policija
Dar šia tema
Paskelbta čiuožėjos Kostornajos treniruotė — video
Užfiksuotas žemės drebėjimas Baikalo regione — video

Kaip Vilniuje vyko "Gypsy Fest"

(atnaujinta 19:17 2020.09.22)
Šiais metais kasmetinis "Gypsy Fest" sutapo su "Tautų muge". Romai džiugino miestiečius ir miesto svečius ryškiais rūbais, muzika ir užvedančiais šokiais

Tarp šventės svečių buvo tokie atlikėjai kaip Inga Valinskienė, Merūnas, Radži, Rytis Cicinas, Marius Jampolskis, Irena Starošaitė, Katažyna Zvonkuvienė, "Sare Roma" ir Ištvanas Kvik, Samanta Tina, Rytietiškų šokių studija "Sultana", šokio teatras "Rokada", Ugnies teatras.

Žiūrėkite Sputnik Lietuva vaizdo įrašą apie tai, kaip vyko čigoniškos laisvės, muzikos, aistros, daug nuoširdžių šypsenų, juoko ir jaudinančių akimirkų kupinas renginys.

Tegai:
Vilnius, romai
Dar šia tema
Ai, romale! Romų kultūros festivalis "Gypsy Fest" Vilniuje
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

"Jokia ceremonija nesukurs teisėtumo iliuzijos": Nausėda įvertino Lukašenkos teisėtumą

(atnaujinta 14:56 2020.09.23)
Nausėdos teigimu, jokia ceremonija — pompastiška ar slapta — nepakeis šio neginčijamo fakto ir nesukurs teisėtumo iliuzijos

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatas yra neteisėtas ir Aleksandro Lukašenkos inauguracijos ceremonija to nepakeis.

"Baltarusijos prezidento rinkimai nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi. Rinkimų rezultatas yra neteisėtas. Jokia ceremonija — pompastiška ar slapta — nepakeis šio neginčijamo fakto ir nesukurs teisėtumo iliuzijos. Raginu organizuoti naujus rinkimus, pagrįstus dialogu su pilietine visuomene ir su ESBO stebėtojais",— parašė Nausėda Twitter paskyroje.

Anksčiau užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius įvertino trečiadienį netikėtai įvykusią Lukašenkos inauguraciją kaip "farsą". Pasak jo, pats įvykis nieko nekeičia "buvęs prezidentas nuo to netampa mažiau buvusiu".

Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose, pasak Centrinės rinkimų komisijos, Lukašenka laimėjo surinkęs 80,1 proc. Pagal teisės aktus išrinkto prezidento inauguracija turi įvykti per du mėnesius nuo rinkimų dienos.

Baltarusijos prezidento  spaudos sekretorė Natalija Eismont anksčiau RIA Novosti sakė, kad ji dar nepaskelbė jo inauguracijos datos, tačiau pažadėjo tai padaryti "arčiau ceremonijai numatyto laiko". Tačiau trečiadienį valstybinė naujienų agentūra "BelTa"  pranešė, kad Lukašenka užėmė Baltarusijos prezidento pareigas, o inauguracijos ceremonija vyko Nepriklausomybės rūmuose.

Tegai:
Gitanas Nausėda, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka, Lietuva
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Linkevičius Lukašenkos inauguraciją vadina "farsu"