Popiežius Pranciškus paskyrė Kauno arkivyskupą kardinolu

118
(atnaujinta 12:03 2019.10.07)
Tamkevičiui yra daugiau nei 80 metų, todėl, nepaisant titulo, jis negalės dalyvauti konklavoje ir išrinkti naują pontifiką

Popiežius Pranciškus paskyrė 13 dvasininkų katalikų Bažnyčios kardinolais. Tarp jų buvo ir Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius.

Apie tai praneša Šventojo Sosto informacinė sistema Vatican News.

Per iškilmingą ceremoniją Šv. Petro bazilikoje Vatikane popiežius išvardijo trylikos naujų kardinolų vardus.

"Naujieji kardinolai iškilmingai sukalbėjo tikėjimo išpažinimą, prisiekė ištikimybę Šventajam Tėvui ir jo įpėdiniams, pažadėjo ištikimai tarnauti vykdydami tuos uždavinius, kuriuos gaus", — teigiama "Vatican News" pranešime.

Po to kiekvienam iš naujai paskirtų kardinolų buvo uždėtas kardinolo biretas (kepuraitė), įteiktas kardinolo žiedas, priskirtas titulas arba diakonija, tradiciniai kardinolystės simboliai. Nuo šios akimirkos jie oficialiai tapo "kardinolais".

Sigitas Tamkevičius gimė 1938 metų lapkričio 7 dieną Gudonių kaime, Lietuvoje. 1983 metais Tarybų Sąjungoje jis buvo areštuotas dėl kaltinimų antisovietine veikla ir nuteistas dešimčiai metų kalėjimo.

2015 metais Tamkevičius atsistatydino dėl amžiaus ir perėjo į emeritų rangą. Dabar jam yra daugiau nei 80 metų, todėl, nepaisant to, kad jis paskirtas kardinolu, jis negali dalyvauti konklavoje.

118
Tegai:
kardinolas, Lietuva, katalikų bažnyčia, Popiežius Pranciškus
Dar šia tema
Popiežius pakeitė maldos "Tėve mūsų" tekstą
Popiežius Pranciškus paskyrė nuncijumi Lietuvoje kroatą
Putinas papasakojo apie pokalbį su popiežiumi
"Fake news" lietuviškai: kaip kuriamos netikros naujienos ir ką apie tai sako Popiežius

Lietuvos policija papasakojo apie vyriausią policijos žirgą

(atnaujinta 18:09 2020.07.10)
Kaip pranešama, žirgas, kurio vardas Liuksas, yra stipriausias ir vyriausias iš raitosios policijos žirgų

Žirgas vardu Liuksas tarnauja Lietuvos policijoje, šiuo metu jis yra vyriausias iš raitosios policijos žirgų, apie tai praneša Lietuvos policija Facebook pranešime.

Policininkų teigimu, žirgas yra tarsi pareigūno kūno tąsa.

"Žirgo fizinei jėgai nedrįsta priešintis joks viešosios tvarkos pažeidėjas", — teigiama pranešime.

Tegai:
žirgas, policija, Lietuva
Dar šia tema
Amerikos lietuviai gieda Lietuvos himną bažnyčioje
Trispalvė iš dūmų: neįprastas sveikinimas Lietuvai Valstybės dienos proga

Parodė, kaip atgimė J. Lelevelio gimnazijos stadionas video

(atnaujinta 18:14 2020.07.10)
Renovuotas Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos stadionas ir aktyvūs gyventojai gali pradėti jame sportuoti kad ir dabar, nelaukdami naujų mokslo metų

Vilniaus miesto valdžia paskelbė vaizdo įrašą iš renovuoto Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos stadiono.

Jau dabar bėgikai gali lenktyniauti naujai dengtais takais, futbolininkams taip pat sudarytos sąlygos varžytis kokybiškame aikštyne, o krepšininkai kviečiami jėgas mėginti krepšinio aikštelėse. 

Atnaujinta ne tik sporto komplekso danga, bet ir lankai, vartai, visas sportinis inventorius, įrengtas modernus apšvietimas.

Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos stadionas – jau trečias šią vasarą atidaromas renovuotas mokyklos aikštynas. Kitą savaitę estafetę perima Taikos progimnazija, o iki metų pabaigos turėtų būti atidaryti visi rekonstruoti numatyti stadionai.

Vieno aikštyno renovacijai savivaldybė vidutiniškai investuoja nuo 300 iki 400 tūkstančių eurų.

Tegai:
stadionas, Vilnius
Dar šia tema
Pilaitės gimnazijos stadionas uždengtas pripučiamu kupolu
Po ketvirčio amžiaus Kaune atgimė istorinis futbolo stadionas
Atnaujintas Ąžuolyno progimnazijos stadionas
Žmonės

Kokia šiandien diena: liepos 11-osios šventės

(atnaujinta 18:18 2020.07.10)
Šeštadienį, liepos 11-ąją minima Pasaulinė populiacijos diena, taip pat šią dieną katalikai mini Šv. Benediktą

Liepos 11 yra 192-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiemet, keliamaisiais metais — 193-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 173 dienos.

Prieš 33 metus (1987 metais) liepos 11 dieną žmonių skaičius visame pasaulyje viršijo 5 milijardus ir po dviejų metų Jungtinių tautų organizacija rekomendavo šią dieną paskelbti Pasaulio gyventojų diena.

Vėliau, 2002 metais buvo numatoma, kad pasaulyje žmonių skaičius augs nekontroliuojamai. Bvo paskelbtos prognozės, kad 2050 metais visame pasaulyje gyvens 10,9 milijardo žmonių, tačiau dabar prognozuojama, jog šiais metais šis skaičius neviršys 9 milijardų. 

Skaičiaus mažėjimui įtakos turi ligos. Prognozuojama, kad iki 2050 metų nuo AIDS mirs 278 milijonai žmonių, dėl kurių mirties negims 178 milijonai vaikų.

Pranešama, kad daugiausia žmonių gyvens vargingiausiose pasaulio vietose: Afrikoje ir Azijoje, gimstamumas mažės, o daugės vyresnio amžiaus žmonių.

Liepos 11-oji skirta susimąstyti apie žmonijos gimstamumo, mirtingumo, apgyvendinimo, migravimo, išsilavinimo ir kitokias problemas.

Taip pat šiandien minima Šv. Benedikto, Europos globėjo, šventė.

Šv. Benediktas (480–547) buvo abatas. Gimė turtingo žemvaldžio šeimoje, taip apt studijavo Romoje, vėliau paniro į vienatvę, atsidavė maldai ir atgailai.

Aplink save subūrė bendraminčių būrį ir 539 metais Monte Kasine (tarp Romos ir Neapolio) įkūrė benediktinų vienuolyną. Tuo pačiu, Benedikto parašyta Regula tapo gyvenimo pagrindu tūkstančiams vienuolių ir jo sekėjai išplito po visą Europą. 1964 metais jis paskelbtas Europos globėju.

Liepos 11 dieną vardadienį švenčia Pijus, Kiprijonas, Kipras, Benediktas.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai