Kim Kardašian pagerbė armėnų genocido aukų Jerevane atminimą

40
(atnaujinta 19:35 2019.10.09)
Holivudo įžymybė su vaikais aplankė Cicernakaberdo memorialą, skirtą žuvusiųjų nuo turkų rankos armėnų atminimui

Amerikos pramogų pasaulio atstovė Kim Kardašian kartu su vaikais ir seserimi pagerbė 1915 metų Armėnų genocido aukas Jerevane.

Kardašian aplankė Cicernakaberdo memorialą Armėnijos sostinėje.

Amerikiečių žvaigždė atvyko į Armėnijoje vykstantį tarptautinį informacinių technologijų forumą WCIT 2019, kuris šiemet rengiamas Jerevane. Be to, ji derėjosi su potencialiais verslo partneriais: ketina pradėti apatinių drabužių gamybą Armėnijoje. Be to, Kardašian pakrikštijo savo vaikus vietos bažnyčioje.

Armėnų genocidas prasidėjo 1915 metais Osmanų imperijos kontroliuojamose teritorijose. Genocidas buvo vykdomas fiziškai naikinant ir deportuojant armėnus. Be to, civiliai gyventojai buvo izoliuoti tokiomis sąlygomis, kuriomis gyvenant mirtis neišvengiama.

Pirmosios armėnų genocidą pripažino nusikaltimu žmoniškumui Rusijos imperija, Didžioji Britanija ir Prancūzija 1915 metų gegužės 24 dieną.

Šiuolaikinė Turkija ir Azerbaidžanas bei jų oficiali istoriografija neigia genocido faktą, tačiau pripažįsta daugybę Armėnijos gyventojų aukų.

40
Tegai:
Armėnija, Holivudas
Dar šia tema
Lietuva pirmą kartą oficialiai mini Romų genocido atminimo dieną
EŽTT patvirtino, kad Ramanausko sulaikyme dalyvavęs Drėlingas vykdė genocidą
Gyvųjų maršas žydų genocido aukoms atminti

"Rail Baltica": kaip miršta mėgstamiausias NATO ir ES projektas

(atnaujinta 15:33 2020.07.09)
Vėl kyla klausimas dėl geležinkelio projekto "Rail Baltica" likimo, nes užbaigus statybas, Lietuva nori išlaikyti magistralės kontrolę, tačiau dėl šios Vilniaus pozicijos projektas gali būti išvis nebaigtas

"Rail Baltica" yra naujas greitojo geležinkelio projektas Europoje. Geležinkelis drieksis nuo Berlyno per Varšuvą, Kauną, Vilnių ir Rygą iki Talino ir taip sujungs Vokietiją ir Lenkiją su Baltijos šalimis. Iš pradžių buvo planuojama naują geležinkelį atidaryti 2025 metais, tačiau vėliau terminai atidėti metams. Dabar yra rizika, kad kelių milijardų dolerių vertės projektas išvis nebus baigtas.

Neseniai atliktas auditas parodė, kad kelių brangaus projekto kaina vėl pakilo. Europos Komisija yra pasirengusi skirti papildomų pinigų statyboms, bet su sąlyga, kad Baltijos šalys kartu valdys magistralę.

Vaizdo įraše pasakojame apie mėgstamiausio NATO ir Europos Sąjungos projekto mirties priežastis.

 

Tegai:
Baltijos šalys, Rail Baltica
Dar šia tema
Lietuva dėl kovos su Rusija brenda į skolas
"Jokios perspektyvos": "Rail Baltica" auditas sukėlė ginčus Estijoje
Ekspertas: "Rail Baltica" — tai smurtas prieš geografiją ir ekonominę logiką

Šiaulietis, nesustojęs prie "Stop" ženklo pervažoje, mėgino papirkti pareigūnus

(atnaujinta 12:00 2020.07.08)
Už važiavimo per geležinkelio pervažas taisyklių pažeidimą Administracinių pažeidimų kodeksas numato baudą nuo 180 iki 280 eurų ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo dviejų iki šešių mėnesių

Liepos 3-iosios rytą Pakruojo rajone krovininę transporto priemonę vairavęs vienos Šiaulių įmonės vairuotojas buvo sustabdytas, kai per geležinkelio pervažą važiavo net nepristabdęs, praneša Lietuvos policija.

Pranešama, kad kai Pakruojo rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai jį sustabdė ir paklausė, kodėl jis ignoravo "Stop" ženklo reikalavimus, vyriškis pradėjo teisintis, kad buvo užsigalvojęs apie šeiminius reikalus ir nepastebėjo ženklo.

Palanga
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Panirus į šeimyninius reikalus, kitą kartą galima ir traukinio nepamatyti. Ir tada jau kyšio traukiniui nepasiūlysi, kaip šįkart padarė sunkvežimio vairuotojas", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad 38 metų vyras, norėdamas išvengti atsakomybės už padarytą pažeidimą, policijos pareigūnams pasiūlė 45 eurų kyšį, tačiau pareigūnams paprašius vyro pasiimti savo pinigus, šio elgesys buvo traktuojamas kaip siekis papirkti policininkus ir dėl to jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Už važiavimo per geležinkelio pervažas taisyklių pažeidimą Administracinių pažeidimų kodeksas numato baudą nuo 180 iki 280 eurų ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo dviejų iki šešių mėnesių.

Tačiau minėtas pažeidėjas galiojančių nuobaudų už analogišką pažeidimą neturėjo, todėl jam buvo galimas susitaikymo su valstybe procesas ir buvo surašytas protokolas su administraciniu nurodymu (puse minimalios baudos) sumokėti 90 eurų baudą ir dviem mėnesiams netekti vairuotojo pažymėjimo.

Tegai:
policija, kyšis, bauda, geležinkelio pervaža
Dar šia tema
Amerikos lietuviai gieda Lietuvos himną bažnyčioje
Trispalvė iš dūmų: neįprastas sveikinimas Lietuvai Valstybės dienos proga
Perkūnija, archyvinė nuotrauka

Naktį Lietuvą užklups smarki liūtis ir perkūnija

(atnaujinta 09:58 2020.07.10)
Sinoptikai perspėja, kad link Lietuvos iš Lenkijos atslenka galingi debesys, patariama pagalvoti apie automobilių stovėjimo vietą nakčiai

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Vėlyvo vakaro ir nakties valandomis Lietuvą užklups smarkios liūtys ir perkūnija, tą patvirtina Facebook grupėje "Orai ir klimatas Lietuvoje" pateikti meteorologinės tarnybos "ESTOFEX" duomenys.

Prognozuojama, kad 2 audrų pavojaus lygį pakus vos piečiau Lietuvos gyvenantys žmonės, o 1 lygis užkabins pietinę Lietuvos dalį.

Skelbiam, kad pagrindinis veiksmas Lietuvoje vyks vėlyvo vakaro ir nakties valandomis. Lenkijoje susiformavę galingi debesys judės Lietuvos link ir vietomis gali atnešti škvalinio vėjo iki 15-18 m/s, maksimalus potencialas iki 20-22 m/s, taip pat bus smarkių liūčių bei perkūnijų.

"Audrų stiprumas labai priklausys nuo to kas šiandien dėsis Lenkijos pusėje. Ką nors tiksliau bus galima pasakyti popiet. Esmė ta, kad nakčiai reikėtų pagalvoti apie automobilių stovėjimo vietą (tikrai ne po medžiais) ir lengvai skraidančių daiktų pritvirtinimą", — perspėja meteorologai.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, liepos 11-os naktį lietus, kai kur smarkus. Vietomis perkūnija. Pūs gūsingas vėjas. Temperatūra kris iki 13–18 laipsnių. Dieną vietomis trumpai palis. Oras šils iki 17–22 laipsnių.

O šiandienai sinoptikai irgi žada lietų, daug kur palis, daugiausiai šiaurės rytiniuose rajonuose. Aukščiausia temperatūra 17–22, pietiniuose rajonuose kai kur iki 24 laipsnių.

Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orai