Policija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas apiplėšimas Panevėžyje

47
Įtariamieji nusikaltėliai Makedonijos ir Albanijos piliečiai mėgino pavogti parduotuvėse esančius seifus

Panevėžio policijos departamentas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip vyko apiplėšimas miesto rajone.

Vaizdo įrašas paskelbtas Lietuvos policijos Facebook puslapyje.

Pranešama, kad pernai iš įvairių Lietuvos regionų buvo pranešimų apie įsibrovimus į parduotuves, taip pat įmones ir įstaigas. Jų metu buvo pavogti seifai ar materialinės vertybės.

Praėjusią savaitę Panevėžio miesto apylinkės policijos skyriaus viršininkas su savo darbuotojais sulaikė keturis vyrus nuo 40 iki 48 metų amžiaus.

Įtariamieji yra Albanijos ir Makedonijos piliečiai. Visi jie buvo areštuoti nuo dviejų iki trijų mėnesių.

Tariamų nusikaltėlių grupė gyveno nuomojamame bute Panevėžyje ir plėšimui naudojo kelis automobilius.

Policija mano, kad ši užpuolikų grupė buvo įsitraukusi į daugybę vagysčių visoje Lietuvoje.

47
Tegai:
vagystė, Panevėžys, Lietuva
Dar šia tema
Putinas papasakojo, kaip jam buvo sulaužyta nosis — video
JAV viešbučio darbuotoja apsigynė nuo plėšiko jo pistoletu — video
Įspūdingas Kuvaldos debiutas "Glory Word Series" kovose — video

Policija nufilmavo, kaip Vilniaus vairuotojai pažeidžia eismo taisykles

(atnaujinta 14:03 2020.05.26)
Teisėsaugos pareigūnai pastebėjo, kad kai kurie automobilistai piktybiškai važiuoja pro specialias užtvaras, kurios buvo įrengtos aplink maitinimo įstaigoms skirtas zonas

Sušvelninus karantino sąlygas Vilniaus Senamiestyje savo veiklą atnaujina vis daugiau gatvės kavinių ir kitų viešųjų įstaigų. Remiantis Vilniaus miesto savivaldybės sprendimu, kai kuriose gatvėse pasikeitė eismo tvarka.

Visų pirma buvo įrengtos specialios užtvaros, draudžiančios transporto priemonėms įvažiuoti. Taip savivaldybė sukuria sąlygas viešojo maitinimo įmonėms, teikiančioms savo paslaugas lauke. Tai leidžia aplink kavinę sustatyti daugiau stalų.

Viena iš šių vietų yra Vilniaus ir Islandijos gatvių sankryžoje. Tačiau, kaip pranešė policija, kai kurie vairuotojai piktybiškai nesilaiko kelių eismo taisyklių.

"Pareigūnai netoleruos tokių pažeidimų, todėl visi pažeidėjai bus patraukti atsakomybėn už Kelių eismo taisyklių reikalavimų — kelio ženklo "Įvažiuoti draudžiama" pažeidimą, už kurį vairuotojams gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų", — rašoma pranešime.

Lietuvoje karantinas galioja iki gegužės pabaigos, jau šiuo metu kalbama apie karantino pratęsimą dar maždaug mėnesiui. Tačiau kaskart sušvelninus apribojimus, maisto tiekimo įstaigoms atsiranda visa daugiau galimybių atnaujinti savo veiklą. Vilniuje šiais tikslais buvo nuspręsta leisti kavinėms po visą miestą įrengti staliukus.

Tegai:
Senamiestis, Kelių eismo taisyklės, policija
Dar šia tema
Per savaitę Vilniuje užfiksuota beveik 300 KET pažeidimų
Vilniuje nutrauktos nelegalios dragų lenktynės — video

Paskelbti reti priešlaivinių orlaivių Tu-142M3 skrydžių kadrai

(atnaujinta 11:07 2020.05.26)
Oro įgulos įveikė devynis tūkstančius kilometrų. Skrydis buvo vykdomas griežtai laikantis tarptautinės teisės

Ramiojo vandenyno laivyno priešlaiviniai lėktuvai Tu-142M3 baigė planinį skrydį virš neutralių Ramiojo vandenyno vandenų. Vaizdo įrašą YouTube kanale paskelbė Rusijos gynybos ministerija.

Skrydis truko 12 valandų, orlaivių įgulos įveikė devynis tūkstančius kilometrų.

Kaip pabrėžia ministerija, skrydis buvo vykdomas griežtai laikantis tarptautinės teisės.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, orlaivis, Rusija
Dar šia tema
Su-57 bandymai baigti: kada Rusijos oro pajėgos priims pirmuosius 76 naikintuvus
Šėtoniškas ginklas: Rusija turi kai ką sukaupusi "orbitiniam bombardavimui"
Nufilmuotas bombonešių Tu-22M3 skrydis virš Juodosios jūros
Medicinos darbuotojas

PSO papasakojo apie JAV atsisakymo finansuoti organizaciją pasekmes

(atnaujinta 14:54 2020.05.26)
Anot PSO skubios pagalbos štabo Afrikoje vadovo, apie 80 proc. viso įnašo į Afrikos sveikatos apsaugos biudžetą gaunamas iš valstybių-narių, iš kurių 20 proc. — JAV

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. JAV atsisakymas finansuoti PSO smarkiai paveiks Afrikos šalių gebėjimą įveikti krizes, keliančias grėsmę visuomenės sveikatai, įskaitant koronaviruso pandemiją, RIA Novosti sakė PSO skubios pagalbos štabo Afrikoje vadovas Michelis Yao.

"Dabar netinkamas metas atsiimti bet kokius įnašus. Tai reikalauja didelio solidarumo. Galbūt išsivysčiusioms šalims reikia mažiau PSO, tačiau mūsų žemynui PSO dalyvavimas iš tikrųjų yra būtinas ir toliau siekiant padėti šalims. Mes turime šalių, kurios patiria užsitęsusia krizę", — sakė jis.

Anot jo, apie 80 proc. viso įnašo į Afrikos sveikatos apsaugos biudžetą gaunamas iš valstybių-narių, iš kurių 20 proc. — JAV. Tai yra didžiausias vienos šalies indėlis. Pagalba teikiama įvairioms priemonėms, tokioms kaip programų sudarymas, ekspertų siuntimas, kad padėtų jas įgyvendinti, epidemiologinės padėties stebėjimas ir reagavimas į sveikatos apsaugos sferos krizes.

"Sumažinus šį indėlį, tai neabejotinai paveiks tokio pobūdžio priemonių poveikį. Mes tai pajusime [JAV indėlio trūkumą — Sputnik] todėl, kad jis yra labai svarbus", — pridūrė jis.

Be to, sumažinta pagalba greičiausiai turės tiesioginį poveikį sveikatos apsaugos darbuotojams, kurie yra perorientuoti būtent kovai prieš COVID-19, tačiau kitais atvejais jie svarbus kovojant su jau egzistuojančiomis grėsmėmis, tokiomis kaip maliarija, Ebola ir kitos užkrečiamos mirtinos ligos.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė PSO direktoriui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui laišką, kuriame jis grasino nustosiąs finansuoti organizaciją ir persvarstysiąs JAV narystę, jei per mėnesį nebus įvykdytos reformos. JAV prezidentas pranešė, kad jo administracija ištyrė nesėkmingą PSO atsaką į koronaviruso pandemiją.

Tegai:
finansavimas, JAV, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO perspėja apie antrąją koronaviruso pandemijos bangą
JAV įtaria, kad PSO vadovas turi "glaudžių ryšių" su Kinija
PSO pranešė apie rekordinį koronavirusinių infekcijų skaičių per parą