Uostamiestyje automobilių detalių įmonė įtariama sukčiavimu

26
(atnaujinta 16:33 2019.10.20)
Bendrovė dalį parduodamų detalių parduodavo be jokių apskaitos dokumentų, kad išvengtų pridėtinės vertės mokesčio

Klaipėdoje automobilių detales parduodanti įmonė buvo įtariama didelio masto sukčiavimu. Apie tai pranešė Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Įtariama, kad dalį detalių parduodavo fiziniams ir juridiniams asmenims be apskaitos dokumentų, o gautas pajamos neįtraukdavo į buhalterinę apskaitą.

Siekdami pagrįsti įsigytų autodetalių pardavimą Lietuvoje be apskaitos dokumentų ir išvengti privalomų mokesčių, bendrovės atsakingi asmenys, klastodami dokumentus, į apskaitą įtraukė neįvykusius sandorius su 29 vienos ES šalies bendrovėms.

Imituodami pardavimus su 0 PVM tarifu, nors iš tikrųjų detalės nebuvo parduodamos.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atliktos kratos. Teisėsaugos pareigūnai ieškojo dokumentų, susijusių su už parduotas prekes gautus ir buhalterinėje apskaitoje neapskaitytus pinigus. Buvo rasti ir konfiskuoti buhalteriniai apskaitos dokumentai, kompiuterinės laikmenos, "juodosios buhalterijos" dokumentai, 42 000 eurų grynais pinigais, bei kiti tyrimui svarbūs daiktai.

Įtariami trys žmonės, tarp jų — vienas užsienio šalies (ES) pilietis. Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės —suėmimas.

26
Tegai:
sukčiavimas, Klaipėda, policija
Dar šia tema
Lietuvoje išaugo moksleivių, rūkančių elektronines cigaretes, skaičius
Šiaulių rajone policija rado šiltnamyje augančias kanapes
Kauno oro uoste sulaikytas iš Anglijos už įstatymų pažeidimus išsiųstas uteniškis