Nufilmuotas Rusijos raketnešio Tu-160 atvykimas į Pietų Afriką

82
(atnaujinta 12:27 2019.10.24)
Lėktuvas įveikė daugiau nei 11 tūkstančių kilometrų. Jam artėjant prie aerodromo, jį lydėjo du Pietų Afrikos karinių oro pajėgų naikintuvai

Liudytojai nufilmavo Rusijos oro ir kosmoso pajėgų strateginio raketnešio Tu-160 atvykimą į Waterkloofo aerodromą (Pietų Afrika). Vaizdo įrašas paskelbtas YouTube.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip lėktuvas skrenda, lydimas dviejų Pietų Afrikos karinių oro pajėgų orlaivių, ir nusileidžia. Jį nuo žemės stebi kelios dešimtys žmonių.

Trečiadienį du strateginiai raketnešiai Tu-160 atvyko į Pietų Afriką. Kaip pranešė Rusijos gynybos ministerija, skrydis vyko virš Kaspijos ir Arabijos jūrų akvatorijų, taip pat Indijos vandenyno. Lėktuvai ore praleido daugiau nei 13 valandų ir įveikė daugiau nei 11 tūkstančių kilometrų atstumą.

Skrydžio metu įgula atliko kuro papildymą ore.

Lėktuvams artėjant prie aerodromo, juos lydėjo Pietų Afrikos karinių oro pajėgų naikintuvai "Saab JAS 39 Gripen". Pažymima, kad Rusijos raketnešių skrydis buvo vykdomas pagal Tarptautines oro erdvės naudojimo taisykles.

Jų skrydžio tikslas — dvišalio karinio bendradarbiavimo plėtra. Anksčiau į Pietų Afriką skraidė karinės transporto aviacijos lėktuvai IL-62 ir An-124 "Ruslan".

82
Tegai:
Pietų Afrika, Rusija, aviacija
Dar šia tema
Nuo Baltijos iki Vašingtono: ką sugeba Tu-160 strateginiai bombonešiai
Dviejų strateginių bombonešių Tu-160 perkėlimas į Čiukotką — video
Tu-160 skrydį virš Baltijos jūros lydėjo NATO lėktuvai — video