Ekspertas paaiškino, kodėl Europa niekada neatsisakys dujų ir anglies

35
(atnaujinta 12:34 2019.10.25)
Pasak Boriso Marcinkevičiaus, išsivysčiusios šalys turi ir kitų tikslų, jos nori skatinti savo ekologinių idėjų plėtrą besivystančiose šalyse

Atsinaujinantys energijos ištekliai (AEI), kad ir kaip išsivysčiusios Europos šalys bandytų juos "prastumti", negalės visiškai pakeisti anglies naudojimo energetikos sektoriuje, interviu Sputnik Lietuva sakė energetikos ekspertas Borisas Marcinkevičius.

"Europa bando atsisakyti šiluminių elektrinių gamybos AEI sąskaita, saulės baterijų ir vėjo malūnų sąskaita. <...> Siekiant nutolti nuo naftos ir dujų, viskas, kas joms lieka — vėjo ir saulės energija", — priminė jis.

Marcinkevičius pažymėjo, kad išsivysčiusios šalys bando besivystančioms šalims primesti atsinaujinančią energiją. Jo manymu, jos tuo domisi ne todėl, kad nori pagerinti savo gyvenimą, o siekdamos išlaikyti išsivysčiusiųjų statusą ir neleisti sudaryti patogių gyvenimo sąlygų gyventojams.

"Taigi, kad jos išliktų išsivysčiusiomis ir galėtų dominuoti, o besivystančios šalys ir toliau liktų besivystančiomis. <...> Dabar išsivysčiusios šalys bando šią aplinkosaugos darbotvarkę perkelti į besivystančias šalis", — sakė ekspertas.

Marcinkevičius pasiūlė atkreipti dėmesį į tai, ką tiksliai Europa siūlo besivystančioms šalims.

"Mes suprantame, kad pusė jūsų šalies gyventojų nežino, kas yra Iljičiaus lemputė, bet tai absoliučiai nesvarbu. Jums svarbu tausoti aplinką, tausoti motiną gamtą ir kovoti su visuotiniu atšilimu, todėl nedelsdami pradėkite plėtoti savo energetikos pramonę, iškart nuo AEI, nuo brangiausio dalyko. Žinoma, bet kuri šalis turėtų turėti vieningą energetikos sistemą, taigi pradėkite ją kurti, turėdami dvi problemas — poreikį reguliuoti ir vartojimo, ir gamybos pikus", — sako jis.

Tokiomis sąlygomis besivystančios šalys turės vienu metu išspręsti kelias problemas, dėl kurių jos negalės progresuoti, pabrėžia ekspertas.

Marcinkevičiaus teigimu, Europos bandymas atsinaujinančią energiją paversti dominuojančia pramonės šaka greičiausiai nebus sėkmingas. Anot jo, anglies suvartojimas ir jo tempas metai iš metų nemažėja. Pasaulyje jis siekia aštuonis milijardus tonų per metus, o augimas sudaro vieną procentą.

"Mums daug pasakojama apie dujų karus, apie tai, kaip vyksta kova su anglimi, kas yra pelningiau — suskystintos gamtinės dujos arba dujotiekio dujos, o pasaulinės anglies rinkos apimtys kaip siekė trilijoną dolerių, taip ir toliau išlieka panašiame lygyje", — apibendrino ekspertas.

Atsinaujinantys energijos šaltiniai ES
© Sputnik /
Atsinaujinantys energijos šaltiniai ES
35
Tegai:
atsinaujinantys energijos šaltiniai, dujos
Dar šia tema
Lietuva išlieka priklausoma nuo importuojamos energijos, rodo statistika
Vilniaus Marcinkevičiaus ligoninė įsirengs saulės jėgainę ant stogo

Rusijos gynybos ministerija parodė, kaip vyksta jūrų pėstininkų treniruotė

(atnaujinta 20:49 2020.09.19)
Kareiviai šoko iš skirtingų aukščių — nuo 600 iki 3000 metrų — naudodami parašiutus D-6 ir D-10, skirtus masiniam nusileidimui

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė Šiaurės laivyno jūrų pėstininkų mokymus ore. Vaizdo įrašas paskelbtas oficialiame ministerijos Facebook puslapyje.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip iš sraigtasparnio kariai šoka su parašiutu.

Mokymai vyko Murmansko srityje, Kolos rajone, kur yra nusileidimo vieta. Kariškiai šoko iš skirtingų aukščių nuo 600 iki 3000 metrų. Jie naudojo parašiutus D-6 ir D-10, skirtus masiniam nusileidimui.

RF Gynybos ministerija pažymi, kad patyrę desantininkai nusileido iš didžiausio aukščio ir specialiosioms pajėgoms naudojo sistemas "Arbalet-1" ir "Arbalet-2".

Be kita ko, kariškiai šuolių metu buvo su visa kovine apranga ir su standartiniais ginklais. Nusileidę jie užėmė ir laikė sąlyginius įtvirtintus šaudymo taškus.

Tegai:
desantininkai, oro desantas, Rusija

Naras plaukiojo su pavojingais krokodilais video

(atnaujinta 12:42 2020.09.19)
Amerikiniai krokodilai laikomi žmonėms pavojingais gyvūnais. Paprastai jų ilgis yra nuo 3 iki 4 metrų

Naras praplaukė šalia krokodilų netoli Banko Činčoro koralų rifo Meksikoje ir socialiniame tinkle paskelbė savo nardymo vaizdo įrašą, praneša "Lenta.ru".

Italijos gyventojas, užsiimantis nardymu, Bartolomeo Bove'as, gyvenantis JAV Floridos valstijoje, Instagram tinkle paskelbė vaizdo įrašą, padarytą per kelionę į Meksiką liepos pabaigoje, kuriame matyti, kaip jis nardo tarp mirtinai pavojingų žmonėms krokodilų.

"Štai neįtikėtino nardymo su krokodilais nepaliestuose Banko Činčoro, turtingiausio Meksikos koralų rifo, turinčio unikalią gamtą, vaizdo įrašas", — rašė jis.

Šiame rife gyvena apie 500 Amerikinių krokodilų. Jie gyvena atolo centrinės salos mariose, kartais išplaukia į atvirą jūrą ir priartėja prie ant polių pastatytų žvejų namų. "Krokodilai ir žvejai turi praktiškai simbiozę. Kai žvejai valo ir supjausto šviežią laimikį, jie išmeta vidurius į vandenį, o krokodilai juos greitai suvalgo", — paaiškino naras.

Kai kiti vartotojai paklausė, ar jis nebijojo dėl savo gyvybės, naras atsakė: "Jie galėtų bet kada mane užpulti, jei tik turėtų galimybę. Nors dauguma krokodilų yra didesni už žmones, iš tikrųjų jie atpažįsta suaugusį žmogų kaip per didelį ir ne itin patogų grobį, palyginti su tuo, kurį paprastai medžioja."

Jis pasidalijo patarimais, kaip tinkamai prieiti prie krokodilo. "Saugiausias būdas priartėti prie krokodilo yra iš priekio. Jie sutverti taip, kad nepuola to, kas yra tiesiai priešais juos. Reikia būti tame pačiame lygyje kaip roplys arba šiek tiek žemiau", — rašė italas.

Amerikiniai krokodilai laikomi žmonėms pavojingais gyvūnais. Paprastai jų ilgis yra nuo 3 iki 4 metrų.

Tegai:
vaizdo įrašas, krokodilas, naras, Meksika
Dar šia tema
Milžiniškas penkių metrų ilgio ryklys priplaukė prie žuvų mylėtojo — video
Jūrų muziejus parodė, kaip išleido ruoniukus rastinukus į Baltiją — video
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą