(0:43 / 5.21Mb / просмотров видео: 4951)

Kaip moterys prijungė "Cygnus" prie Tarptautinės kosminės stoties video

95
(atnaujinta 10:11 2019.11.05)
Kosminis laivas "Cygnus", praėjusį šeštadienį paleistas iš Amerikos kosmodromo, pristatė krovinį į Tarptautinę kosminę stotį. Žiūrėkite vaizdo įrašą apie tai, kaip vyko jungimasis

Kosminis laivas "Cygnus" buvo paleistas praėjusį šeštadienį iš kosmodromo, esančio Volopo saloje, Virdžinijos valstijoje. Į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) jis atvyko pirmadienį. Jungimą vykdė NASA astronautės Jessica Meir ir Christina Cook.

Kad prijungtų krovininį laivą, amerikietės naudojo mechaninį manipuliatorių "Canadarm2", po to valdymas buvo perduotas NASA specialistams iš Žemės.

"Cygnus" pristatė į TKS pirmojo reikalingumo reikmenis, maistą, medžiagas moksliniams eksperimentams, taip pat specialią liemenę nuo kosminės radiacijos "AstroRad". Vėliau ji gali būti naudojama misijoms į Mėnulį ir Marsą.

Astronautams taip pat buvo pristatyta eksperimentinė krosnis, kuri yra skirta maistui ruošti nevarumo sąlygomis. Ji bus išbandyta ir bus įvertintos galimybės ją naudoti kosminėse misijose.

95
Tegai:
Tarptautinė kosmine stotis (TKS), NASA
Dar šia tema
Rusijos kosmonautai skris su JAV erdvėlaiviais
Pirmasis istorijoje dviejų moterų išėjimas į kosmosą visgi įvyks
Robotas "Fiodoras" nebeskris į kosmosą
NVS šalys JT pasisako prieš ginklavimosi varžybas kosmose

CRK apibendrino preliminarius Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatus

(atnaujinta 17:21 2020.08.10)
Komisijos vadovės teigimu, rinkimai buvo atviri, konkurencingi ir užtikrino piliečių valios saviraiškos laisvę

Baltarusijoje vykusiuose rinkimuose dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka, remiantis preliminariais balsavimo rezultatais, gavo 80,23 proc. balsų.

Juos išsakė Baltarusijos centrinės rinkimų komisijos vadovė Lidjia Jermošina. Antrąją vietą užėmė Svetlana Tichanovskaja, kurią, pasak CRK, palaikė 9,9 procentai rinkėjų.

NVS stebėtojų misijos vadovas Sergejus Lebedevas savo ruožtu pabrėžė, kad rinkimai "buvo atviri, konkurencingi ir užtikrino laisvą piliečių valios išraišką".

Pagrindinė balsavimo diena vyko Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną. Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Minsko gyventojai, nesutikdami su balsavimo rezultatais, išėjo į nesankcionuotą protestą miesto centre.

Teisėsaugos pajėgos protestuotojams išsklaidyti naudojo garsines granatas, vandens patrankas ir, kai kurių šaltinių teigimu, gumines kulkas. Baltarusijos vidaus reikalų ministerija dar nepranešė, kiek asmenų buvo sulaikyta. Šiuo metu padėtis mieste rami.

Tegai:
rinkimai, Baltarusija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Lietuvos URM išreiškė požiūrį į Baltarusijos prezidento rinkimus
Baltijos šalys ir Lenkija paragino ištirti rinkimus Baltarusijoje

Garsinių granatų lydima naktis: kas nutiko po rinkimų Baltarusijoje

(atnaujinta 15:04 2020.08.10)
Medicininės pagalbos prireikė tiek teisėsaugos pareigūnams, tiek protestuotojams. Dabar Baltarusijos sostinėje padėtis rami

Minske ir kituose dideliuose Baltarusijos miestuose sekmadienį buvo surengti protestai dėl preliminarių rinkimų rezultatų — veiksmai prasidėjo netrukus po rinkimų apylinkių uždarymo.

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Juose dalyvavo penki kandidatai, įskaitant dabartinį šalies vadovą Aleksandrą Lukašenką.

Preliminariais rinkimų rezultatais jis surinko 80,23 procentus balsų, jį palaikė daugiau nei 4,6 milijono žmonių.

Galutiniai rezultatai, pasak Baltarusijos centrinės rinkimų komisijos, bus pateikti penktadienį.

Protestus lydėjo dalyvių ir teisėsaugos pareigūnų susirėmimai, kurie prieš protestuotojus panaudojo garsines granatas ir vandens patrankas.

Minske pagrindiniai renginiai vyko centre — prie stelos "Minskas — miestas didvyris".

Buvo sulaikyti keli piliečiai. Kelios dešimtys žmonių, įskaitant 39 teisėsaugos pareigūnus ir daugiau nei 50 civilių asmenų, kuriems prireikė medicininės pagalbos.

Dabar Baltarusijos sostinėje padėtis rami.

Tegai:
protestai, Baltarusija
Dar šia tema
Rusijoje taksi tris kartus apsivertė ore — video
Užfiksuotas dviejų amerikiečių orlaivių perėmimas rusiškuoju Su-27 — video
Gamtos vaizdas, archyvinė nuotrauka

Sinoptikai: gaivesnius orus atneš šaltasis atmosferos frontas

(atnaujinta 17:12 2020.08.10)
Pranešama, kad atplūdus vėsesniems orams daugelyje vietų gali trumpai palyti, tačiau penktadienį ir šeštadienį vyraus sausi orai, atslinks šiltesnė oro masė

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Sinoptikų teigimu į Lietuvą atplūs gaivesni orai, kuriuos atneš šaltasis atmosferos frontas. Apie tai pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Šventoji, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Pranešama, kad antradienio naktį debesų bus nedaug. Žymesnio lietaus taip pat nenumatoma, pūs gaivus šiaurės, šiaurės rytų, 5–10 m/s vėjas. Temperatūra kris iki 11–16 laipsnių, Kuršių nerijoje bus apie 17 šilumos. Dieną išliks mažai debesuota, nelis. Sustiprės šiaurinių krypčių vėjas — iki 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra sieks 22–27 laipsnius

Trečiadienį orus vis dar lems aukšto slėgio sūkurys, o iš šiaurinių platumų atkeliaus vėsesnė oro masė. Lietaus tikimybė nedidelė. Naktį oro temperatūra vės iki 9–14, Kuršių nerijoje 16 laipsnių. Dieną vyraus maloni 19–24 laipsnių temperatūra. 

Pažymima, kad ketvirtadienį anticiklonas silpnės, bus debesuota. Dieną vietomis trumpai palis, paryčiais temperatūra sieks 8–13, Kuršių nerijoje 16 laipsnių, dienos metu oras įšils iki 20–25 laipsnių.

Penktadienį ir šeštadienį vyraus sausi orai, atslinks šiltesnė oro masė. 

Rugpjūčio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Rugpjūčio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orai
Dar šia tema
Nusistovėjus karštiems ir sausiems orams, "Grinda" drėkina Vilniaus gatvės
Sinoptikai gyventojams žada 30 laipsnių šilumą