NATO bando įbauginti Rusiją: Lietuvoje vyksta pratybos "Geležinis Vilkas II"

86
(atnaujinta 08:32 2019.11.08)
Aljansas ir toliau didina pajėgas ir technikos kiekį netoli Rusijos sienos, pateisindamas tai tuo, kad neva auga "Rusijos grėsmė"

Lietuvoje vyksta tarptautinės pratybos "Geležinis Vilkas II". Savaitės pradžioje į Pabradės poligono teritoriją atvyko beveik keturi tūkstančiai karių iš 11 NATO šalių ir apytiksliai tūkstantis karinės technikos vienetų.

Pratybos skirtos įvertinti NATO pajėgų ir Lietuvos batalionų kovinę parengtį, taip pat apsaugai ir sąveikai vykdant bendras operacijas su sąjungininkais ir partneriais. Pratybos vyks dvi savaites.

Kovinis robotas Uran-9 parodoje Rusijos teisėsaugos organų pažangių technologijų diena
© Sputnik / Валерий Мельников

Pirmoji tokių pratybų dalis vyko vasarą. Kai kurie ekspertai mano, kad pratybos specialiai nutęsiamos pagal terminus: tokiu būdu organizacija bando psichologiškai daryti spaudimą Maskvai ir parodyti Baltijos šalių gyventojams, kad jie yra apsaugoti nuo įsivaizduojamos "Rusijos grėsmės".

Tačiau nuraminti Baltijos šalių gyventojus nepavyksta — pasitaiko atvejų, kai grybautojai netyčia būna apšaudomi šalia poligono arba traktorininkas užtinka minų sandėlį šalia savo namų.

Latvijos, Estijos ir Lietuvos valdžios tyčia didina visuomenėje baimę Rusijos atžvilgiu, nors Maskva ne kartą pareiškė, kad neketina nieko pulti. Gali būti, kad nuolatinis karo laukimas, nedarbas ir gyventojų nuskurdimas lėmė tai, kad Baltijos šalys pirmauja ES reitinge pagal savižudybių kiekį. Taigi, ne viskas aišku NATO bandymuose "apsaugoti" lietuvius, latvius ir estus.  

Šiaurės Atlanto aljansas nuolat didina savo karinį kontingentą prie Rusijos ir Baltarusijos sienų. Baltijos šalių valdžios reguliariai sudaro gynybos sutartis ir ragina didinti karinio aljanso pajėgas regione, pagrįsdamos tai didėjančia "Rusijos grėsme".

Tuo tarpu Maskva ne kartą pareiškė apie savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad neketina nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad NATO naudojasi Vakarų šalių isterija, kad susitelktų karines pajėgas rytiniame flange.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
86
Tegai:
Baltijos šalys, Lietuva, karinės pratybos, NATO, Rusija
Temos:
NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

Nufilmuotas antrojo vakcinos nuo COVID-19 komponento testavimas Rusijoje

(atnaujinta 22:29 2020.07.14)
Suleidus testuojamą preparatą savanoriai jaučiasi gerai, jie yra nuolat stebimi medicinos personalo

Dvidešimčiai koronaviruso vakcinos tyrimų dalyvių buvo suleistas antrasis komponentas Rusijos Burdenkos ligoninėje.

Vaizdo įraše nufilmuotas vakcinos suleidimo procesas.

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad suleidus vaistą savanorių sveikata yra gera, jie yra nuolat prižiūrimi gydytojų. Antrasis vakcinos komponentas buvo suleistas savanoriams praėjus 21 dienai po pirmojo komponento vakcinacijos.

Antrasis vakcinos tyrimo etapas truks iki liepos 28 dienos. Pirmoji savanorių grupė bus išleista trečiadienį, o antroji — liepos 20 dieną. Savanoriai buvo suskirstyti į dvi grupes — pirmieji gavo vieną vakcinos dozę, antrieji — dvi. Be to, kad per pirmąsias dienas po vakcinacijos pakilo kūno temperatūra, savanoriams nepasireiškė jokios neigiamos reakcijos, visi jaučiasi puikiai.

Naujausiais duomenimis, Rusijoje nustatyti 739 947 sergantys koronavirusu, 512 825 žmonės pasveiko, 11 614 mirė.

Tegai:
vakcina, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje

Paskelbtas vaizdo įrašas apie šaudymą Šiaurės laivyno laivų Barenco jūroje

(atnaujinta 19:17 2020.07.14)
Į sąlyginį priešą buvo paleistos sparnuotosios raketos "Grant" ir "Vulkan". Taikiniai buvo nutolę maksimaliu atstumu

Rusijos gynybos ministerija paskelbė filmuotą medžiagą iš Šiaurės laivyno laivų pratybų Barenco jūroje.

Pranešama, kad Šiaurės laivyno smogiamųjų pajėgų grupė su "Petro Didžiojo" sunkiųjų branduolinių raketų kreiseriu pradėjo raketų išpuolį prieš sąlyginį priešą.

Paramą iš oro teikė tolimojo nuotolio viršgarsiniai raketnešiai Tu-22M3, praneša Šiaurės laivyno spaudos tarnyba.

Šaudymas buvo vykdomas sparnuotosiomis raketomis "Grant" ir "Vulkan". Jos buvo nukreiptos į sudėtingą taikinį, kuris imitavo "priešo" karinį jūrų laivyną. Kaip pažymėta, "priešas" buvo nutolęs maksimaliu atstumu.

Pranešama, kad raketinis šaudymas Barenco jūroje vyko vadovaujant Šiaurės laivyno vadui, Rusijos didvyriui, viceadmirolui Aleksandrui Moisejevui.

Šiaurės laivyno pajėgos yra paskirstytos visoje jūroje daugiau nei 250 tūkstančių kvadratinių kilometrų plote. Skirtinguose pratybų etapuose dalyvauja daugiau kaip 30 antvandeninių, povandeninių ir flotilę palaikančių laivų, taip pat per 20 orlaivių ir apie 40 įrangos vienetų.

Tegai:
šaudymas, jūra, vaizdo įrašas
Dar šia tema
Kaip vyko "Rusijos riterių" pilotažas trijų tipų "Su" orlaiviais — video
Lietuvos policija papasakojo apie vyriausią policijos žirgą
Šalčininkuose vyko Žalgirio mūšio 610-ųjų metinių minėjimas
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 15-osios šventės

(atnaujinta 22:45 2020.07.14)
Liepos 15 yra 196-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, nuo šios dienos iki metų galo lieka 169 dienos

Šią dieną 1410 metais Žalgirio mūšyje Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sutriuškino Kryžiuočių ordiną, o 1933 m. Steponas Darius ir Stasys Girėnas iš Niujorko lėktuvu "Lituanica" pakilo į skrydį per Atlanto vandenyną.

Vardadienius švenčia Enrikas, Gerimantė, Henrieta, Henrikas, Herkus, Mantas, Rozalija.

Katalikai šią dieną mini Šv. Bonaventūrą. Jis buvo filosofas scholastikas, teologas, pranciškonas. 1257 metais — Pranciškonų ordino generolas, o nuo 1273 metų — kardinolas ir popiežiaus legatas Lione. Su šv. Tomu Akviniečiu laikomas vienu žymiausių visų laikų teologų. 1482 metais paskelbtas šventuoju, o 1588-aisiais — Bažnyčios mokytoju.

Tegai:
kalendorius