Neteisėtai pabėgęs į Estiją lokys Proša grąžintas į Rusiją

85
(atnaujinta 23:06 2019.11.15)
Gyvūnas buvo sugautas Estijos teritorijoje dar vasarą ir laikinai apgyvendintas sostinės zoologijos sode

Lokys Proša, kuris buvo laikomas Talino zoologijos sode, grąžintas į Rusiją, praneša zoologijos sodo spaudos tarnyba.

Gyvūnas buvo sugautas Estijos teritorijoje, netoli Valgos miesto, šių metų liepą. Lokys perbėgo per sieną iš Pskovo srities miškų.

Медведь Проша в таллинском зоопарке, архивное фото
Lokys Proša Talino zoologijos sode

Trečiadienį, lapkričio 13 dieną, Tverės muitininkai pasitiko Prošą Rževskio muitinės poste, praneša Rusijos Federacijos centrinė muitinės valdyba. Iš Talino zoologijos sodo lokį pasiėmė nevyriausybinės organizacijos "Orphan Bear Rescue Center" specialistai. Po to jis buvo nuvežtas į lokiukų našlaičių reabilitacijos centrą.

"Dabar Prošai jau niekas nekelia pavojaus. Po veterinarijos gydytojų apžiūros ir muitinės formalumų atlikimo jis grįš į centrą, o tada bus paleistas į mišką", — pareiškė organizacijos atstovai.

Kaip papasakojo zoologijos sodo atstovai, buvo sunku suorganizuoti lokio gabenimą, nes gyvūnas į Estiją pateko "nelegaliai", be dokumentų. Savo ruožtu "Orphan Bear Rescue Center" pažymėjo, kad norėjo kuo greičiau jį pristatyti į Rusiją, nes jam reikės atlikti karantiną, o tada prasidės žiemos miegas.

Медведь Проша в таллинском зоопарке, архивное фото
Lokys Proša Talino zoologijos sode

"Visgi dėl abiejų šalių vyriausybės supratingumo viskas buvo išspręsta ir buvo įveiktos netradicinės situacijos sukurtos kliūtys — Proša grįžo į savo tėvynę", — pasakė zoologijos sodo direktorius Tijtas Maranas.

Proša yra Tverės srities Lokiukų našlaičių gelbėjimo centro augintinis. 2017 metų rudenį jis su seserimi Polia buvo išleisti į Pskovo srities miškus. Tačiau šių metų vasarą lokiai buvo pastebėti Estijos teritorijoje.

Į Estiją jie atėjo ieškodami maisto. Pasak Talino zoologijos sodo vedėjo Tynio Tasani, lokys valgė žolę, net miegojo ant automobilių stogų, sudaužydavo langus. Jis negyveno miške, bet gyveno tarp žmonių. Todėl jį sugauti buvo protingas sprendimas, nes kitaip buvo didelė tikimybė, kad jis bus nužudytas, pažymėjo zoologijos sodo darbuotojas.

Proša buvo sugautas ir pervežtas į Talino zoologijos sodą. Jo sesės buvimo vieta nežinoma — jos sugauti nepavyko.

85
Tegai:
Talinas, lokys, Estija, Rusija
Dar šia tema
JAV vietinė gyventoja ir lokys išgąsdino vienas kitą
Lokys už vairo: Primorės krašte gyvūnai apsigyveno sunkvežimio kabinoje
Lokys įvarė žvejus į medį ir apgraužė jų valtis — video
Lokys užpuolė dresuotoją žiūrovų akivaizdoje — video
Aliaskoje lokys atidarė automobilio dureles ieškodamas vėlyvos vakarienės

Nėra pasirinkimo: protestas prieš privalomą mokinių testavimą dėl COVID-19 Vilniuje

(atnaujinta 22:01 2021.04.15)
Atidarius mokyklas, miesto savivaldybė įpareigojo visus moksleivius ir mokytojus atlikti koronaviruso tyrimus, kad grįžtų į kontaktinį mokymąsi

Vilniuje, Europos aikštėje, priešais savivaldybės pastatą, trečiadienį įvyko protesto mitingas, kuriame susirinkusieji priešinosi priverstiniam vaikų ir mokytojų tikrinimui dėl koronaviruso prieš grįždami į mokyklas.

Nepasitenkinimą sukėlė Vilniaus savivaldybės nustatyta tvarka, susijusi su mokyklų atidarymu. Norėdami pradėti kontaktinį mokymąsi, visi studentai turi išlaikyti COVID-19 testą, o praėjus tam tikram laikui po mokymo pradžios — antrąjį. Tas pats pasakytina ir apie mokytojus. Be to, reikėtų patikrinti mokyklos personalą.

Ne visiems tėvams patiko Lietuvos sostinės mero pasiūlymas. Jie laikė tai "eksperimentu", kurio nereikėtų atlikti su jų vaikais. Dalyviai taip pat pažymėjo, kad tų tėvų, kurie atsisako būti ištirti, vaikams mokslo metai jau baigėsi, nes jie galėjo rinktis tik tarp šių dviejų falimybių — tirtis arba likti namuose.

Protesto akciją organizavo žinoma visuomenės veikėja Vilniuje Nendrė Černiauskienė. Dalyvavo ir Lietuvos Seimo narys iš "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" Dainius Kepenis.

Mitingo metu dalyviai ne kartą kalbėjo apie apgaulę, nurodydami situaciją su karantinu ir taikomus apribojimus. Taip pat auditorija teigė, kad testai neparodo realios situacijos.

Lietuvoje karantinas pratęstas iki vasaros pradžios. Valdžia panaikino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau kaip 230 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, protestas, protestai

IAE parodė, kaip vykdomas radioaktyvių atliekų tvarkymas turbinų salėse

(atnaujinta 19:09 2021.04.15)
Šiuo metu IAE kietosios radioaktyviosios atliekos susidaro išmontuojant, eksploatuojant, atliekant techninį aptarnavimą ir modernizuojant įvairius įrenginius, deaktyvuojant patalpas ir elektrinės sistemų įrangą

Pagal Ignalinos atominės elektrinės (IAE) eksploatacijos nutraukimo galutinį planą ir Ignalinos AE eksploatacijos nutraukimo projektą bus išmontuota 1-ojo (G-1) energijos bloko turbinų salės įrangos pagrindinė dalis.

Įgyvendinant projektą B9/1, 1-ojo energijos bloko turbinų salėje planuojama išmontuoti ir deaktyvuoti apie 16 000 tonų įrangos, kurios didžiąją dalį sudaro turbinos ir turbinų sistemos dalys, siurbliai, armatūra ir vamzdynai (bendras ilgis 15 000 m).

Pagal Galutinį eksploatavimo nutraukimo planą ir IAE eksploatavimo nutraukimo projektą, didžiosios dalies IAE 2-ojo bloko turbinų salės įrangos eksploatacija bus baigta ir ši įranga bus izoliuota. Ateityje ši įranga nebus naudojama, bus išmontuota ir išvežta už bloko G-2 ribų.

Vaizdo įraše, kuri Ignalinos atominės elektrinės (IAE) spaudos tarnyba paskelbė savo Facebook paskyroje, parodyta, kaip vyksta generatoriaus TG-4 statoriaus perkėlimas. Pagreitintai parodomas visas demontavimo procesas.

Ignalinos AE demontavimas

Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais Europos Sąjungos reikalavimu. Tada prasidėjo jos eksploatacijos nutraukimo darbai.

Daugelis ekspertų pažymėjo, kad elektrinės uždarymas paskatino staigų elektros energijos kainų šuolį respublikos gyventojams, taip pat pakenkė Lietuvos ekonomikos konkurencingumui.

Išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

IAE eksploatavimo nutraukimą lydi korupcijos skandalai. Pastaraisiais metais Ignalinoje pasikeitė keli direktoriai, vienas iš jų yra susijęs su neteisėtu elektrinės turto pardavimu.

Tegai:
Ignalinos AE
Temos:
Ignalinos atominės elektrinės uždarymas
Balandžio 16-oji

Kokia šiandien diena: balandžio 16-osios šventės

(atnaujinta 17:19 2021.04.15)
Šią dieną sulaukusi 35-erių metų amžiaus, Prancūzijoje, Nevero vienuolyne, mirė Bernadeta, kuriai 1858 m. Lurde buvo apsireiškusi Švenčiausioji Mergelė Marija. 1933 metais Popiežius Pijus XI paskelbė ją šventąja

Balandžio 16-oji yra 106-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 259 dienos.

Šiandien saulė teka 06:18, leidžiasi 20:22, dienos ilgumas 14 val. 04 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Benediktas, Giedrius, Algedė, Kalikstas ir Ūdrys.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1794 metais Šiauliuose paskelbtas pirmasis Lietuvos kariuomenės sukilimo aktas.

1885 metais gimė Juozas Vaičkus, vienas lietuvių profesionaliojo teatro kūrėjų, aktorius, režisierius. Mirė 1935 m.

1948 metais mirė lietuvių muzikos klasikas, kompozitorius, profesorius Juozas Gruodis. Gimė 1884 m.

2007 metais Juozas Imbrasas išrinktas Vilniaus miesto meru.

Ši diena pasaulio istorijoje

1879 metais sulaukusi 35-erių metų amžiaus, Prancūzijoje, Nevero vienuolyne, mirė Bernadeta, kuriai 1858 m. Lurde buvo apsireiškusi Švenčiausioji Mergelė Marija. 1933 metais Popiežius Pijus XI paskelbė ją šventąja.

1889 metais gimė anglų komikas Čarlis Čaplinas.

1906 metais baigti ryšio kabelio tarp JAV ir Kinijos tiesimo darbai.

1940 metais gimė Danijos karalienė Margaretė II.

1945 metais II pasaulinio karo metais JAV armija Vokietijoje įžengė į Niurnbergą.

1948 metais įkurta Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacija (OEEC).

1970 metais Prancūzijos Alpėse sniego nuošliauža užgriuvo vaikų sanatoriją, žuvo 72 žmonės.

1996 metais Britanijoje paskelbta apie princo Endriu ir Saros Fergiuson skyrybas.

2008 metais būdamas 90 metų nuo vėžio mirė Chaoso teorijos kūrėjas Edvardas Lorenzas, kuris atskleidė drugelio efektą — tai, kaip maži veiksmai gali nulemti didelius pokyčius.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai