Lietuvos pasieniečiai nufilmavo "pelėdą Hogvartso"

29
(atnaujinta 10:19 2019.11.21)
Paukštis nusileido ant tvoros, pažiūrėjo į kamerą, o paskui nuskrido. VSAT darbuotojai juokavo, kad ši pelėda atskraidino laišką į Lietuvą iš išgalvotos magijos mokyklos

Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) darbuotojai pasidalino vaizdo įrašu iš vaizdo stebėjimo kamerų. Vaizdo įrašas paskelbtas departamento Facebook svetainėje.

Vaizdo įraše matyti, kaip pelėda nusileidžia ant tvoros, pasižiūri į vaizdo kamerą, o tada išskrenda.

Lietuvos pasieniečiai juokavo, kad ši pelėda atskrido iš išgalvotos Hogvartso magijos mokyklos.

"Pelėdų paštu iš Hogvartso laiškai atkeliauja net į Lietuvą", — rašoma vaizdo įrašo aprašyme.

Hogvartsas — švietimo įstaiga burtininkams iš Hario Poterio knygos, kurią parašė britų rašytoja Džoana Rouling. Pelėdos atlieka svarbų vaidmenį romanuose — atgabena burtininkams laiškus.

29
Tegai:
pelėda, vaizdo įrašas, vaizdo kamera, pasieniečiai, Lietuva
Dar šia tema
Australijoje iškrito vištos kiaušinio dydžio kruša — video
Automobilis su žmonėmis įkrito į duobę su verdančiu vandeniu — video

Parodė, kaip buvo statoma Kalėdų eglė video

(atnaujinta 18:07 2020.11.30)
Modernios 24 metrų aukščio Kalėdų eglės montavimas Vilniaus Katedros aikštėje užtruko apie 2 savaites

Pagrindinė šalies Kalėdų eglė sostinės Katedros aikštėje įsižiebė praejusio šeštadienio vakare. 

Šių metų Kalėdų eglė — moderni 26 m pločio ir 24 m aukščio spalvinga kompozicija. Metalo konstrukcijų instaliaciją gaubia net 6 tūkst. natūralių kvepiančių eglišakių, kurias puošia beveik 4 km dinamiškai spalvas keičiančių RGB girliandų, 800 vnt. sidabro spalvos žaisliukų bei 150 kvadratinių metrų spindinčių veidrodžių.

Eglės kompozicijos montavimas, kuriuo rūpinosi 10 žmonių, užtruko apie 2 savaites.

Internete pasirodė "timelapsas", kuriame parodytas, kaip miesto centre buvo pastatyta eglutė. Vaizdo įrašas paskelbtas Andriaus Repšio puslapyje Youtube.

Tegai:
Kalėdų eglė, Kalėdos, Vilnius
Temos:
Linksmų Kalėdų!
Dar šia tema
Eglutės įžiebimas ir šventinės dekoracijos: Vilnius papuoštas Kalėdoms
Čaplinskas įvertino COVID-19 infekcijos riziką perkant eglutę
Kai kurios Europos šalys Kalėdų proga žada palengvinti COVID-19 apribojimus

Nufilmuota, kaip jau po žieminį mišką išėjo pasivaikščioti laukinis briedis

(atnaujinta 11:02 2020.11.30)
Biržų regioninis parkas pasidalino gana retu vaizdo įrašu, kuriame iš arti užfiksuotas gražuolis briedis

Biržų regioniniame parke buvo filmuojamas laukinis briedis. Vaizdo įrašą parko direkcija paskelbė savo Facebook paskyroje.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip briedis eina per šalnų paliestą ryto mišką. Pranešime pažymėta, kad briedis išėjo pasivaikščioti po Biržų girią, Spalviškių girininkiją. 

Pats Biržų regioninis parkas yra vienas iš 30 Lietuvos nacionalinių parkų. Biržų regioninis parkas yra Šiaurės Lietuvoje Biržų ir Pasvalio rajonuose; direkcija Biržuose. Parko plotas 14406 ha.

Parke saugomas unikalus Lietuvoje karstinis kraštovaizdis su gausiomis smegduobėmis — karstinėmis įgriuvomis, atsiradusiomis vandeniui ištirpinus ir išplovus žemėje slūgsančius gipso klodus.

Parke parengtas vienos dienos pėsčiųjų turizmo maršrutas, kuriuo keliaujant galima susipažinti su įspūdingiausiais karstiniais objektais — Lapės Ola, Karvės Ola ir kitomis olomis, Požemio upeliu. Parko teritorijoje rastos 336 augalų rūšys, iš jų 15 saugomos. Sutinkama 110 paukščių ir 27 žinduolių rūšys, iš jų 52 saugomos (tame tarpe 9 šikšnosparnių rūšys).

Tegai:
briedis, Biržai, parkas
Dar šia tema
Vaizdo įraše parodyta, kaip briedžiai bando kirsti greitkelį Estijoje
Rygos policija visą dieną gaudė briedį, tačiau nesėkmingai
COVID-19 testas, archyvinė nuotrauka

Daugiau vilniečių galės nemokamai atlikti greituosius testus

Abejojantys greitojo testo patikimumu turėtų atkreipti dėmesį, kad jei jis bus teigiamas, rezultatas patikrinamas atliekant PGR tyrimą

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybė papildė sąrašą asmenų grupių, galinčių nemokamai išsitirti  greitaisiais testais dėl COVID-19, praneša spaudos tarnyba.

Nuo šios dienos registruotis šiam tyrimui galės ir vaistinių, klientų aptarnavimo srityje dirbantys darbuotojai (viešbučių aptarnavimas, grožio paslaugos), viešojo maitinimo paslaugas teikiančių įmonių, įstaigų ar organizacijų, asmens sveikatos priežiūros įstaigų, savivaldybės administracijos ir savivaldybės įmonių darbuotojai, tiesiogiai dirbantys su klientais.

"Greitieji testai atliekami pirmiausia profilaktiniais tikslais, kartu siekiant išsiaiškinti, kokia populiacijos dalis yra jau persirgusi COVID-19. Bet jie tikrai netinka žmogui turint ligos simptomų,  – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė.

Ji taip pat pažymėjo, kad abejojantys šio testo patikimumu turėtų atkreipti dėmesį, kad jei greitasis testas yra teigiamas (rodo buvus sąlytį su SARSCoV-2), rezultatas patikrinamas iškart atliekant PGR tyrimą.

Kaip ir iki šiol jau tris savaites, tirtis greitaisiais testais gali prekybos vietų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, teikiantys greitosios medicinos pagalbos paslaugas, kultūros įstaigų darbuotojai, prokuratūros prokurorai ir kiti darbuotojai, globos centrų ir vaikų dienos centrų, socialiniai darbuotojai darbui su šeimomis, atvejo vadybininkai. Iki šiandien atlikta 5000 greitųjų testų.

Planuojama, kad per dieną bus atliekama apie 100 testų ir daugiau, jei būtų toks poreikis. 

Greitieji testai atliekami šalia mobilaus punkto (V. Gerulaičio g. 1, Vilniuje), laikinoje testavimo patalpoje. Testavimas čia atliekamas tik iš anksto užsiregistravus –  užpildžius anketą ir sulaukus SMS žinutės, kurioje tiksliai nurodoma, kada ir kur atvykti. 

Į tyrimo vietą šalia mobilaus punkto žmonės turi ateiti pėsčiomis, automobilius galima palikti šalia esančioje automobilių stovėjimo stotelėje. Su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir parodyti gautą žinutę su 7 ženklų kodu. Greitąjį testą galima atlikti bet kurią savaitės dieną, 14–17.30 val. Esant teigiamam testo rezultatui, asmeniui bus atliekamas PGR tyrimas mobiliame punkte.

Tegai:
Vilnius, COVID-19
Dar šia tema
Lietuvoje turimų priemonių atsargų COVID-19 testams atlikti gali nepakakti iki Kalėdų
Lietuva yra tarp pirmaujančių Europos valstybių pagal COVID-19 testavimo apimtis