Meškiukas per automobilių tunelį kirto Rusijos sieną

(atnaujinta 08:50 2019.12.04)
Transkaukazo magistralėje užfiksuotas neeilinis incidentas — keliu bėgo rudasis lokys; vaizdo įrašą nufilmavo liudininkas

Meškiukas automobilių tuneliu kirto Rusijos ir Pietų Osetijos sieną. Vaizdo įrašą nufilmavo automobilį vairavęs liudininkas.

Tai atsitiko Transkaukazo magistralėje, praneša Sputnik Pietų Osetija.

Vaizdo įraše matyti, kaip lokys bėga per tunelį, o vairuotojas lėtai važiuoja paskui jį. Išbėgęs į gatvę gyvūnas nusuko nuo kelio ir dingo.

Tegai:
Rusija, meška

Su balionais ir muzika: Vilniuje paminėtas dr. Jono Basanavičiaus gimtadienis video

(atnaujinta 16:29 2020.11.23)
Pirmadienį, lapkričio 23-iąją, minimas tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus 169-asis gimtadienis

Vaizdo įrašas apie tai, kaip sostinėje buvo mnimas patriarcho gimtadienis, paskelbtas Facebook savivaldybės puslapyje.

Minint šią dieną, Vilnius meras Remigijus Šimašius prie tautos patriarcho paminklo pririšo trisdešimt Lietuvos vėliavos spalvų balionų. Paruošta ir kita dovana – specialiai iš Filharmonijos balkono Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro trimitininkas Dovas Lietuvninkas atliko du Juozo Naujalio kūrinius: "Jaunimo giesmė" bei "Lietuva brangi".

"30 Lietuvos vėliavos spalvų balionų tautos patriarchui – gimtadienio dovana nuo Vilniaus. Jonas Basanavičius ne tik sutelkė tautą, bet ir sunkiausiais laikais nepaliko Vilniaus. Ir jis tikrai džiaugtųsi šiandienos laisva Lietuva. Tikiu, kad ši ryški, džiaugsmą simbolizuojanti dovana įkvėps kartu ir vilniečius ateityje, kuomet jau vėl galėsime saugiai susiburti, kurti naują miesto tradiciją", – sveikino Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Jonas Basanavičius – Lietuvos istorikas, folkloristas, publicistas, visuomeninis veikėjas, Lietuvos tautos atgimimo patriarchas. Jis buvo Vilniaus Seimo sušaukimo iniciatorius ir dalyvis (1905 metų gruodžio 4-5 dienomis) bei vienas iš memorandumo, reikalaujančio, kad Lietuvai būtų suteikta teisė į savivaldą ir demokratines reformas, autorius.

Paminklas Lietuvos tautos atgimimo patriarchui prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos Vilniuje buvo atidengtas 2018 metais.

Tegai:
Vilnius, Jonas Basanavičius
Dar šia tema
Vilniuje atidengtas paminklas Jonui Basanavičiui
Basanavičiaus sugrįžimas: Vilniuje atidengtas paminklas Lietuvos patriarchui
Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija dovanų gavo patriarcho skulptūrą

Stebima Rusijos: kaip Kalnų Karabachas grįžta į taikų gyvenimą

(atnaujinta 13:51 2020.11.23)
Nepripažinta Kalnų Karabacho Respublika pamažu grįžta į taikų gyvenimą. KKR sostinėje Stepanakerte jau pradėjo veikti viešasis transportas, atsidarė parduotuvės ir net kirpyklos

Kalnų Karabacho teritorijoje jau nėra maisto pristatymo sutrikimų. Mieste atkuriamas eismas, elektros ir vandens tiekimas. Norėdami padėti KKR specialistams, atvyko Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos darbuotojai, kurie padės remontuoti civilinius objektus ir infrastruktūrą. Vietinius gyventojus palaiko ir Rusijos taikdariai. Kariuomenė ir toliau išminuoja kelius, patruliuoja teritorijoje ties susisiekimo linija ir lydi į regioną grįžtančių pabėgėlių kolonas.

"Tarpžinybinio Humanitarinio reagavimo centro darbo grupė stebi pabėgėlių judėjimą. Kelbadžaro regiono gyventojai masiškai atvyksta į Armėnijos teritoriją, o pabėgėliai grįžta į Kalnų Karabachą. Nuo lapkričio 14 ienos į Kalnų Karabachą grįžo daugiau kaip 3 tūkstančiai žmonių — 3054. Nuo lapkričio 13 dienos buvo perduoti 385 žuvusiųjų palaikai — į šį skaičių įeina aukos iš abiejų pusių", — pakomentavo situaciją Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Daugiau informacijos apie tai, kaip Rusija padeda Kalnų Karabacho gyventojams, rasite mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
taikdariai, Rusija, karas, Azerbaidžanas, Armėnija, Kalnų Karabachas
Dar šia tema
Turkijos taikdariai Karabache: būti ar nebūti
Linkevičius pasveikino naująjį Armėnijos užsienio reikalų ministrą
Dar 18 Rusijos karinių lėktuvų į Armėniją pristatė taikdarius ir įrangą — video
Ust-Lugos uostas

Rusija gali pasiūlyti Baltarusijai pastatyti trąšų perkrovimo terminalą

(atnaujinta 16:54 2020.11.23)
"Rusijos geležinkeliai" jau teikia 50% nuolaidą savo partneriams iš Baltarusijos, pažymėjo susisiekimo viceministras Jurijus Cvetkovas

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Rusijos susisiekimo ministerija gali pasiūlyti Baltarusijos krovinių siuntėjams pastatyti savo trąšų perkrovimo terminalą viename iš Rusijos uostų. Apie tai pareiškė Rusijos susisiekimo viceministras Jurijus Cvetkovas.

Pasak jo, dabar svarstomas Baltarusijos naftos produktų perkrovimo Rusijos uostuose klausimas.

"Dalyvaujant Baltarusijos vyriausybės ir verslo atstovams, buvo stebima šių prekių judėjimo grandinė, per Baltarusijos ir Rusijos teritoriją gabenimui naudojamas geležinkelis, taip pat buvo atsižvelgiama į tokio tipo prekių perkėlimo uostuose kainą ir frachto kainą", — cituoja TASS Cvetkovo žodžius.

Viceministras pažymėjo, kad Minske buvo pasirašytas protokolas dėl tokių daiktų gabenimo, po to šie tarifai buvo lyginami su Rusijos tarifais.

"Dabar, vykstant deryboms, galima "susitraukti", — pasakė jis.

Cvetkovas pridūrė, kad Rusijos geležinkelių įmonė jau teikia 50% nuolaidą Baltarusijos partneriams. Tuo pačiu metu perkraunant uostuose išlaidos dažnai būna didesnės, nes nėra ilgalaikių take-or-pay sutarčių.

Anot viceministro, neketinama daryti jokių nuolaidų iš biudžeto, siekiant sumažinti baltarusių prekių gabenimo išlaidas.

Rugsėjo mėnesį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad Minskas yra pasirengęs svarstyti jūros terminalo statybą Leningrado srityje už sutaupytas lėšas Baltarusijos AE paskolai. Tokį pasiūlymą Baltarusijos lyderis pateikė susitikime su Leningrado srities gubernatoriumi Aleksandru Drozdenka.

Savo ruožtu Rusijos gubernatorius pažymėjo, kad Minskui politiškai yra naudinga nukreipti savo krovinius, tačiau dažniausiai kaimyninėje šalyje užduodami klausimai dėl pervežimo tarifo dydžio ir uosto paslaugų krovos kainų. Pasak jo, projektas bus įgyvendintas tuo atveju, "jei šis komponentas bus naudingas arba bent jau smarkiai nesiskirs nuo to, ką šiandien turi baltarusių partneriai".

Krovinių nukreipimo iš Baltijos šalių uostų į Rusijos uostus klausimas iškilo po griežtų Lietuvos pusės pareiškimų ir veiksmų Baltarusijos padėties fone po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Lukašenka.

Anksčiau Baltarusijos ministras pirmininkas Romanas Golovčenka pareiškė, kad šiuo metu vyksta komercinis klausimo dėl krovinių perorientavimo iš Lietuvos į Rusijos uostus svarstymas.

Daugelis ekspertų mano, kad jei Baltarusijos tranzitas paliks Lietuvą, respublikos ekonomika smarkiai nukentės.

Tuo pat metu Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės ir Nacionalinio energetinio saugumo fondo ekspertas Stanislavas Mitrachovičius pažymėjo, kad prieš pradėti ką nors, Rusijai reikia garantijų, kad Minskas yra tikrai pasirengęs perorientuoti savo krovinių srautus.

Tegai:
krovinių vežimas, Baltarusija, Rusija