Nufilmuota, kaip Lietuvos oro uostuose valomas sniegas

(atnaujinta 00:30 2019.12.05)
Vilniaus oro uosto direktorius Dainius Čiuplys pažymėjo, kad aerodromo dangų būklę bei oro sąlygas būtina nuolat stebėti

"Lietuvos oro uostai" įkėlė vaizdo įrašą, kuriame demonstruojamas sniego valymas kilimo ir tūpimo takuose. Bendrovė pabrėžė, kad sniego valymo procesas oro uostuose ir miesto gatvėse — vienodai svarbūs, bet labai skiriasi procesai.

Oro uostų sniego valymo technikai privalo dirbti labai greitai ir kokybiškai, kitaip lėktuvai negalės pakilti ar nusileisti. Kad lėktuvų eismas oro uoste vyktų sklandžiai, septyni sniego valymo automobiliai ir vienas cheminio reagento barstytuvas valo nuo kilimo ir tūpimo takų sniegą 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę.

Oro uostų technika skiriasi ne tik dydžiu, bet ir techniniais parametrais, nes ji atlieka sudėtingesnes užduotis.

Pasak Vilniaus oro uosto direktoriaus Dainiaus Čiuplio, oro sąlygas ir oro uosto dangų būklę reikia nuolat stebėti.

"Oro uoste skrydžių sauga yra pati svarbiausia, todėl ypač atsakingai prižiūrime, kad lėktuvai galėtų saugiai kilti ir leistis. Mūsų pagrindinis prioritetas – saugus ir sklandus keleivių skrydis", — sakė jis.

Pažymima, kad esant sudėtingoms oro sąlygoms, vienas sniego valymo automobilio vairuotojas per 12 valandų pamainą įveikia daugiau nei 200 kilometrų. Vidutinis šio automobilio greitis svyruoja nuo 40 iki 60 kilometrų per valandą, atsižvelgiant į tai, ką tenka valyti — pažliugusį ar purų sniegą.

Tegai:
valymas, sniegas, oro uostas, Lietuva
Dar šia tema
Alytaus meras pasipiktinęs kelininkų pasiruošimu žiemai
Susisiekimo ministerija perspėjo vairuotojus apie pavojų keliuose žiemos metu

Spąstuose: JAV šeima plastikinių "spąstų" išgelbėjo lokiuką

(atnaujinta 17:32 2020.07.02)
Gyvūnas iš pradžių išsigando, tačiau žmonės greitai sureagavo į esamą padėtį ir išgelbėjo lokiuką

JAV Viskonsino valstijoje Hartų šeima iš plastikinių "spąstų" išgelbėjo lokiuką, plaukusį Marsh-Miller ežere. Vaizdo įrašą Facebook paskelbė Tricia Hart.

Sutuoktinių pora kartu su 26 metų sūnumi plaukė valtimi ežere, kai pamatė meškiuką, kurio galva buvo įstrigusi plastikiniame inde. Šeima priplaukė valtimi arčiau gyvūno.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kad lokiukas plaukia taip, lyg nieko nematytų. Iš pradžių gyvūnas bijojo valties, bet žmonės vis tiek antru kartu jį pagavo. Valtyje buvęs vyras sugriebė indą ir tiesiog jį ištraukė.

Vaizdo įraše galima išgirsti, kaip moteris palinkėjo gyvūnėliui laimingos kelionės.

Tegai:
plastikas, meškiukai, ežeras, JAV
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalys nenori pripažinti, kad TSRS jas išgelbėjo nuo Hitlerio
Rietavo savivaldybėje vyresni broliai iš degančio namo išgelbėjo broliuką ir sesutę

Balsavimas dėl Rusijos Konstitucijos pataisų: kaip jis vyko kaimyninėse šalyse

(atnaujinta 11:57 2020.07.02)
Visos Rusijos balsavimas dėl Rusijos Konstitucijos pataisų baigėsi liepos 1 dieną. Pirmą kartą istorijoje balsavimas vyko visą savaitę — nuo birželio 25 dienos

Balsavimo apylinkės buvo atidarytos visoje šalyje, tačiau užsienyje esantys Rusijos piliečiai, įskaitant buvusias TSRS valstybes, taip pat turėjo galimybę balsuoti. Dėl koronaviruso pandemijos visur buvo įdiegta papildoma sanitarinė kontrolė. Kaukės ir pirštinės buvo privalomos visiems, kaip ir fizinio atstumo išlaikymas.

Kaip balsavimas vyko kaimyninėse šalyse — žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
pataisos, Konstitucija, Rusija
Dar šia tema
Pasirodė vaizdo įrašas apie tai, kaip Putinas balsavo dėl Konstitucijos pataisų
Rusijos Konstitucijos pataisos: kaip Lietuvoje vyksta balsavimas
"Sputnik Lietuva" sužinojo Lietuvos gyventojų nuomonę apie Rusijos Konstitucijos pataisas
Apdorota 100 % balsavimo dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų biuletenių
ES vėliava, archyvinė nuotrauka

EK įvertino vaistų nuo koronaviruso platinimo ES situaciją

(atnaujinta 17:56 2020.07.02)
Europos vaistų agentūros pranešime teigiama, kad Europos Komisija paspartins sprendimų dėl šio vaisto patekimo į rinką priėmimo procesą

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Europos Komisija tikisi, kad leidimas platinti pirmąjį vaistą nuo COVID-19 ES bus išduotas iki šios savaitės pabaigos, spaudos konferencijoje sakė EK atstovas. Apie tai rašo RIA Novosti autorė Marija Kniazeva.

"Sveikatos apsauga — pagrindinis EK prioritetas. Todėl ypač paspartinome leidimo platinti (ES) "Remdesivir" išdavimo procesą, kad šis vaistas būtų prieinamas gyventojams. Tikimės, kad šis leidimas bus suteiktas iki šios savaitės pabaigos", — sakė jis.

Europos vaistų agentūra ("EMA") birželio pabaigoje rekomendavo leisti parduoti pirmąjį vaistą Europos Sąjungoje nuo COVID-19, kalbama apie "Remdesivir".

"EMA" pranešime teigiama, kad Europos Komisija paspartins sprendimų dėl šio vaisto patekimo į rinką priėmimo procesą.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 10,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 512 tūkst. žmonių.

Tegai:
vaistai, koronavirusas, Europos Komisija (EK), ES
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO vadovas: pasaulyje kuriama 141 vakcina nuo COVID-19
Lukašenka paskelbė pergalę prieš koronavirusą