Donaldas Trampas su sutuoktine prie Baltųjų rūmų įžiebė Kalėdų eglę video

(atnaujinta 09:24 2019.12.06)
JAV prezidentas ir pirmoji ponia davė startą šventiniam sezonui, dalyvaudami tradicinėje iškilmingoje Kalėdų eglutės įžiebimo ceremonijoje prie Baltųjų rūmų

Ši tradicija atsirado 1923 metais, kai tuometinis prezidentas Kelvinas Kūlidžas, iš kurio gimtosios valstijos buvo atvežtas medis, pirmą kartą įžiebė žibintus: 2500 žalios ir raudonos spalvos lempų. Ir nors Donaldas Trampas yra garsėja tuo, kad nėra ypač atsidavęs tradicijoms, ceremonijos metu jis pasakė trumpą kalbą.

Amerikos vadovas iš tribūnos papasakojo visuomenei apie Kalėdų prasmę.

"Kalėdų metu mes prisimename amžinąją tiesą: kiekvienas žmogus — tai Dievo mylimas vaikas. Kaip dėkinga tauta, mes dėkojame už šeimos džiaugsmą, laisvės palaiminimą ir Kalėdų stebuklą. Linksmų Kalėdų ir telaimina Dievas jus visus!" — pasakė Trampas.

Po to jis savo žmonai suteikė teisę paspausti specialų mygtuką, kuris įjungia girliandas ant eglės. Melanija Tramp įžiebė žibintus skambant ceremonijoje dalyvavusiųjų plojimams.

Po to publikai koncertavo garsūs artistai, tarp jų pirmaujanti JAV Karinių oro pajėgų roko grupė "Max Impact", taip pat orkestras ir jaunimo choras.

Baltieji rūmai JAV, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Денис Ворошилов

Dabartinė Kalėdų eglutė, įrengta Baltuosiuose rūmuose, papuošta 50 tūkstančių girliandų su lemputėmis ir ornamentu iš 450 didžiulių baltų žvaigždžių.

Šventinė eglė nėra atvežama į šventę, ji nuolat auga pasirinktoje vietoje. Ankstesnė eglė buvo pasodinta 2012 metų pavasarį, tačiau neprigijo naujoje vietoje. Jos pirmtakė kieme augo nuo 1978 iki 2011 metų; per šį laikotarpį buvo išrinkti penki JAV prezidentai. 2011 metų vasarį šią eglę nuvertė stiprus vėjas. Dabartinis medis buvo pasodintas 2012 metų spalį.

Tegai:
Donaldas Trampas, Melanija Tramp, vaizdo įrašas, Kalėdų eglė, JAV
Temos:
Linksmų Kalėdų! (175)
Dar šia tema
Vilnius pristatė Kalėdinių renginių programą
Kalėdų eglutė Vilniuje: nuo surinkimo iki įžiebimo — video
Šachmatų karalienė: Vilniuje įžiebta pagrindinė Lietuvos kalėdinė eglė
Kalėdų miestelis, mugės ir eglutės: Vilnius pasiruošė Kalėdoms