JAV išbandyta raketa, uždrausta INF sutartimi video

(atnaujinta 13:06 2019.12.13)
Raketa paleista iš karinės bazės Kalifornijoje ir nusileido atvirame vandenyne, nuskridusi daugiau nei 500 kilometrų

JAV Gynybos departamentas paskelbė antžeminės balistinės raketos, anksčiau uždraustos Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartimi (INF), bandymus. Apie tai savo Twitter paskyroje parašė Pentagono vadovas Markas Esperis.

Bandymas ketvirtadienį buvo atliktas be branduolinės įrangos Vandenbergo oro pajėgų bazėje, Kalifornijoje.

Raketa paleista ketvirtadienį, 8:30 vietos laiku, ir, nuskridusi daugiau nei 500 kilometrų, nukrito į vandenyną, praneša "The Hill".

Rugpjūčio pabaigoje paaiškėjo, kad JAV, San Nikolo saloje, Kalifornijoje, buvo išbandyta dar viena raketa (anksčiau taip pat uždrausta Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartimi), kuri įveikė daugiau nei 500 kilometrų. Tuo tarpu INF sutartimi buvo uždrausta išbandyti raketas, kurių nuotolis yra nuo 500 iki 5500 kilometrų.

INF sutartį TSRS ir JAV pasirašė 1987 metais, tačiau sutartis Vašingtono iniciatyva nustojo galioti šių metų rugpjūtį.

2019 metų pradžioje JAV paskelbė ketinanti vienašališkai pasitraukti iš susitarimo, kaip pretekstą nurodydama tai, kad Rusija neva pažeidžia sutarties sąlygas. Maskva buvo priversta pasitraukti iš sutarties, nes Vašingtonas pažeidė savo įsipareigojimus.

Anksčiau Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pažymėjo, kad JAV, prieš išeidamos iš INF sutarties, numatė skirti finansavimą vidutinio ir trumpojo nuotolio raketoms kurti. Gynybos ministerijos vadovas teigė, kad Rusija atsakys tuo pačiu tik tuo atveju, jei Vašingtonas Europoje ar Azijoje dislokuos tokio pobūdžio ginklus, kurie prieštarauja INF sutarties nuostatoms.

Tegai:
vaizdo įrašas, balistinė raketa, išbandymas, Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF)
Dar šia tema
Raketų "Kalibr" paleidimas iš Rusijos fregatos "Admiral Esen" Juodojoje jūroje — video
JAV ekspertas mano, kad nėra jokios galimybės atgaivinti INF sutartį

Rusijoje prasideda masinė vakcinacija nuo COVID-19

(atnaujinta 14:13 2021.01.15)
Maskvoje jau veikia 100 punktų, kur galima pasiskiepyti, Putinas nurodė vyriausybei pradėti masinę vakcinaciją visoje šalyje, ji prasideda nuo sausio 18 dienos

Masinė vakcinacija nuo koronaviruso Rusijoje prasidės kitą savaitę. Prezidentas Vladimiras Putinas jau nurodė vyriausybei parengti visą reikalingą infrastruktūrą. Ar skiepai išgelbės per antrus, dar "sunkesnius" pandemijos metus? Kuriose kaimyninėse šalyse jau žmonės skiepijami "Sputnik V"?

Rusijos Federacijos perėjimui prie platesnio gyventojų skiepijimo nuo sausio 18 dienos viskas yra paruošta, pareiškė Rusijos ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova, reaguodama į Rusijos prezidento Vladimiro Putino prašymą nuo kitos savaitės pradėti masinę visų gyventojų vakcinaciją.

"Aš prašau jūsų to nepamiršti, paruošti tinkamą infrastruktūrą, ačiū Dievui, mūsų vakcinai nereikia jokių skubių, neįprastų transportavimo sąlygų, pavyzdžiui, minus 50, minus 70 [Celsijaus laipsnių]. Pas mus viskas veikia daug lengviau ir efektyviau", — paskelbė Putinas.

Golikova pažymėjo, kad vakcinų gamintojai imasi "ryžtingų priemonių dar labiau padidinti vakcinų kiekį".

Be to, "Sputnik V" vakcina jau naudojama daugelyje Rusijos kaimyninių šalių — Armėnijoje, Baltarusijoje, Kazachstane, susidomėjo ir Ukraina.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas, vakcinacija, vakcina, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Gamalėjaus centras negavo iš britų koronaviruso padermės mėginio
Rusijos tiesioginių investicijų fondas papasakojo apie derybas su ES dėl "Sputnik V"
Lietuva apkaltino "Sputnik Lietuvą" "klaidinga informacija" apie vakcinas nuo COVID-19

Lietuvos medikai paragino kolegas skiepytis nuo COVID-19 video

(atnaujinta 13:14 2021.01.15)
Medicinos darbuotojai ragina kolegas pasiskiepyti ir bendromis pastangomis greičiau užbaigti COVID-19 pandemiją

Sveikatos apsaugos ministerija pasidalino vaizdo įrašu, kuriame vieni pirmųjų nuo koronaviruso pasiskiepijusių medicinos darbuotojų ragina kolegas sekti jų pavyzdžiu.

"Kodėl medikai turėtų pasiskiepyti? Todėl, kad jie daugiausiai bendrauja su pacientais, o pacientai gali ateiti ir tokie, kurie dar neserga ir neturi simptomų, bet jau gali platinti infekciją. Štai kodėl medikų tarpe yra daug susirgusių ir šiai dienai yra netgi žuvusiųjų", — teigė vidaus ligų gydytoja Božena Markevič. 

Pirmoms prioritetinėms grupėms, kurios jau yra skiepijamos, priklauso su COVID-19 pacientais dirbantys medicinos darbuotojai, studentai ir savanoriai, didžiausios rizikos pacientai, slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai.

Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyti 5 634 asmenys, iš viso paskiepyti 38 026 asmenys, skelbia Statistikos departamentas.


 

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijoje svarstoma galimybė sukurti vienkomponentę COVID-19 vakciną
Ignalinos rajone prisidengus COVID-19 testavimu apvogti namai
Lietuvoje nustatyti 1 149 nauji COVID-19 atvejai, mirė 26 žmonės
Plastikiniai buteliai, archyvinė nuotrauka

Lietuva tapo lyderė ES pagal plastiko pakuočių perdirbimą

(atnaujinta 18:50 2021.01.15)
ES vidutiniškai 2018 metais buvo perdirbama 41,5 proc plastiko pakuočių, o Lietuvoje — 69,3 proc

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Lietuva atsidūrė pirmoje vietoje pagal plastikinių pakuočių perdirbimą Europos Sąjungoje, rodo naujausi Eurostato duomenys.

2018 metais Lietuvoje buvo perdirbama daugiausia plastiko pakuočių iš visų Europos Sąjungos šalių – 69,3 proc.

Рейтинг переработки отходов пластиковой упаковки в ЕС
Plastikinių pakuočių perdirbimas Europos Sąjungoje

Per šį laikotarpį vidutiniškai ES buvo perdirbama 41,5 proc. plastiko pakuočių. Per metus šis rodiklis šiek tiek padidėjo - 2017 metais ES buvo perdirbama 41,2 proc. šių atliekų.

Mažiausiai plastiko perdirbama Maltoje – 2017 metais šioje šalyje buvo perdirbama tik 19,2 proc.

Kalbant apie kaimynines šalis, Latvija perdirbo 35,8 proc. plastiko pakuočių, Lenkija — 35,7. Estija 2018 metais perdirbo 37,7 proc. plastiko pakuočių.

Tuo pačiu metu plastikinių pakuočių perdirbimo rodikliai Lietuvoje šiek tiek krito - 2017 metais šalyje buvo perdirbta 74,2 procento plastiko atliekų.

Tegai:
ES, plastikas, Lietuva
Dar šia tema
Vilnius iš gyventojų priima prašymus dėl nemokamo asbesto turinčių atliekų surinkimo
Ukraina nebesidalys branduolinėmis atliekomis su Rusija
Nesąžiningi "atliekų tvarkytojai" bandė po sniegu paslėpti atliekas