JAV Gynybos departamentas paskelbė antžeminės balistinės raketos, anksčiau uždraustos Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartimi (INF), bandymus.
Pentagono vadovas Markas Esperis paskelbė apie sėkmingą raketos paleidimą. Raketa paleista ketvirtadienį, 08:30 vietos laiku, ir, nuskridusi daugiau nei 500 kilometrų, nukrito į vandenyną.
INF sutartį TSRS ir JAV pasirašė 1987 metais, tačiau sutartis Vašingtono iniciatyva nustojo galioti šių metų rugpjūtį.
2019 metų pradžioje JAV paskelbė ketinanti vienašališkai pasitraukti iš susitarimo, kaip pretekstą nurodydama tai, kad Rusija neva pažeidžia sutarties sąlygas. Maskva buvo priversta pasitraukti iš sutarties, nes Vašingtonas pažeidė savo įsipareigojimus.
Masinė vakcinacija nuo koronaviruso Rusijoje prasidės kitą savaitę. Prezidentas Vladimiras Putinas jau nurodė vyriausybei parengti visą reikalingą infrastruktūrą. Ar skiepai išgelbės per antrus, dar "sunkesnius" pandemijos metus? Kuriose kaimyninėse šalyse jau žmonės skiepijami "Sputnik V"?
Rusijos Federacijos perėjimui prie platesnio gyventojų skiepijimo nuo sausio 18 dienos viskas yra paruošta, pareiškė Rusijos ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova, reaguodama į Rusijos prezidento Vladimiro Putino prašymą nuo kitos savaitės pradėti masinę visų gyventojų vakcinaciją.
"Aš prašau jūsų to nepamiršti, paruošti tinkamą infrastruktūrą, ačiū Dievui, mūsų vakcinai nereikia jokių skubių, neįprastų transportavimo sąlygų, pavyzdžiui, minus 50, minus 70 [Celsijaus laipsnių]. Pas mus viskas veikia daug lengviau ir efektyviau", — paskelbė Putinas.
Golikova pažymėjo, kad vakcinų gamintojai imasi "ryžtingų priemonių dar labiau padidinti vakcinų kiekį".
Be to, "Sputnik V" vakcina jau naudojama daugelyje Rusijos kaimyninių šalių — Armėnijoje, Baltarusijoje, Kazachstane, susidomėjo ir Ukraina.
Sveikatos apsaugos ministerija pasidalino vaizdo įrašu, kuriame vieni pirmųjų nuo koronaviruso pasiskiepijusių medicinos darbuotojų ragina kolegas sekti jų pavyzdžiu.
"Kodėl medikai turėtų pasiskiepyti? Todėl, kad jie daugiausiai bendrauja su pacientais, o pacientai gali ateiti ir tokie, kurie dar neserga ir neturi simptomų, bet jau gali platinti infekciją. Štai kodėl medikų tarpe yra daug susirgusių ir šiai dienai yra netgi žuvusiųjų", — teigė vidaus ligų gydytoja Božena Markevič.
Pirmoms prioritetinėms grupėms, kurios jau yra skiepijamos, priklauso su COVID-19 pacientais dirbantys medicinos darbuotojai, studentai ir savanoriai, didžiausios rizikos pacientai, slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai.
Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyti 5 634 asmenys, iš viso paskiepyti 38 026 asmenys, skelbia Statistikos departamentas.
VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Lietuva atsidūrė pirmoje vietoje pagal plastikinių pakuočių perdirbimą Europos Sąjungoje, rodo naujausi Eurostato duomenys.
2018 metais Lietuvoje buvo perdirbama daugiausia plastiko pakuočių iš visų Europos Sąjungos šalių – 69,3 proc.
Per šį laikotarpį vidutiniškai ES buvo perdirbama 41,5 proc. plastiko pakuočių. Per metus šis rodiklis šiek tiek padidėjo - 2017 metais ES buvo perdirbama 41,2 proc. šių atliekų.
Mažiausiai plastiko perdirbama Maltoje – 2017 metais šioje šalyje buvo perdirbama tik 19,2 proc.
Kalbant apie kaimynines šalis, Latvija perdirbo 35,8 proc. plastiko pakuočių, Lenkija — 35,7. Estija 2018 metais perdirbo 37,7 proc. plastiko pakuočių.
Tuo pačiu metu plastikinių pakuočių perdirbimo rodikliai Lietuvoje šiek tiek krito - 2017 metais šalyje buvo perdirbta 74,2 procento plastiko atliekų.