Pirmojo branduolinio povandeninio laivo "Jasen-M" paleidimas video

(atnaujinta 17:01 2019.12.28)
Tikimasi, kad povandeninis laivas bus perduotas laivynui kitais metais. Karinio jūrų laivyno atstovai teigė, kad įgula buvo tinkamai pasiruošusi

Severodvinske "Sevmaš" gamykla paleido branduolinį povandeninį laivą "Novosibirsk" — pirmąjį iš "Jasen-M" projekto. Vaizdo įrašą paskelbė televizijos kanalas "Zvezda".

Tikimasi, kad povandeninis laivas bus perduotas laivynui kitais metais.

Daugiafunkcių povandeninių laivų "Novosibirsk" ir "Kazan" panardinimo gylis yra 520 metrų, jie gali dirbti autonominiu režimu 100 dienų ir išvystyti povandeninį greitį iki 31 mazgo. Įgulą sudaro 64 žmonės. Ginkluotėje yra minų, 533 mm torpedų, taip pat sparnuotosios raketos "Kalibr" ir "Oniks".

Karinio jūrų laivyno atstovai teigė, kad povandeninio laivo įgula buvo tinkamai apmokyta.

Tegai:
Rusijos karinis jūrų laivynas, Rusija, povandeninis laivas
Dar šia tema
Baltijos jūroje prieš Putino panėrimą buvo atrastas minų laukas
Vokietijos žiniasklaida apkaltino NATO dėl atakos prieš Rusiją "repeticijos"

Parodė, kaip buvo statoma Kalėdų eglė video

(atnaujinta 18:07 2020.11.30)
Modernios 24 metrų aukščio Kalėdų eglės montavimas Vilniaus Katedros aikštėje užtruko apie 2 savaites

Pagrindinė šalies Kalėdų eglė sostinės Katedros aikštėje įsižiebė praejusio šeštadienio vakare. 

Šių metų Kalėdų eglė — moderni 26 m pločio ir 24 m aukščio spalvinga kompozicija. Metalo konstrukcijų instaliaciją gaubia net 6 tūkst. natūralių kvepiančių eglišakių, kurias puošia beveik 4 km dinamiškai spalvas keičiančių RGB girliandų, 800 vnt. sidabro spalvos žaisliukų bei 150 kvadratinių metrų spindinčių veidrodžių.

Eglės kompozicijos montavimas, kuriuo rūpinosi 10 žmonių, užtruko apie 2 savaites.

Internete pasirodė "timelapsas", kuriame parodytas, kaip miesto centre buvo pastatyta eglutė. Vaizdo įrašas paskelbtas Andriaus Repšio puslapyje Youtube.

Tegai:
Kalėdų eglė, Kalėdos, Vilnius
Temos:
Linksmų Kalėdų!
Dar šia tema
Eglutės įžiebimas ir šventinės dekoracijos: Vilnius papuoštas Kalėdoms
Čaplinskas įvertino COVID-19 infekcijos riziką perkant eglutę
Kai kurios Europos šalys Kalėdų proga žada palengvinti COVID-19 apribojimus

Nufilmuota, kaip jau po žieminį mišką išėjo pasivaikščioti laukinis briedis

(atnaujinta 11:02 2020.11.30)
Biržų regioninis parkas pasidalino gana retu vaizdo įrašu, kuriame iš arti užfiksuotas gražuolis briedis

Biržų regioniniame parke buvo filmuojamas laukinis briedis. Vaizdo įrašą parko direkcija paskelbė savo Facebook paskyroje.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip briedis eina per šalnų paliestą ryto mišką. Pranešime pažymėta, kad briedis išėjo pasivaikščioti po Biržų girią, Spalviškių girininkiją. 

Pats Biržų regioninis parkas yra vienas iš 30 Lietuvos nacionalinių parkų. Biržų regioninis parkas yra Šiaurės Lietuvoje Biržų ir Pasvalio rajonuose; direkcija Biržuose. Parko plotas 14406 ha.

Parke saugomas unikalus Lietuvoje karstinis kraštovaizdis su gausiomis smegduobėmis — karstinėmis įgriuvomis, atsiradusiomis vandeniui ištirpinus ir išplovus žemėje slūgsančius gipso klodus.

Parke parengtas vienos dienos pėsčiųjų turizmo maršrutas, kuriuo keliaujant galima susipažinti su įspūdingiausiais karstiniais objektais — Lapės Ola, Karvės Ola ir kitomis olomis, Požemio upeliu. Parko teritorijoje rastos 336 augalų rūšys, iš jų 15 saugomos. Sutinkama 110 paukščių ir 27 žinduolių rūšys, iš jų 52 saugomos (tame tarpe 9 šikšnosparnių rūšys).

Tegai:
briedis, Biržai, parkas
Dar šia tema
Vaizdo įraše parodyta, kaip briedžiai bando kirsti greitkelį Estijoje
Rygos policija visą dieną gaudė briedį, tačiau nesėkmingai
Kalėdinių dovanų pirkimas, archyvinė nuotrauka

Papasakota, kaip COVID-19 antirekordai koreguoja Lietuvos gyventojų išlaidas

(atnaujinta 10:30 2020.12.01)
Dėl įvesto karantino mokėjimų kortelėmis apimčių mažėjimas pastebėtas apgyvendinimo, maitinimo, oro uostų bei kituose sektoriuose

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Besitęsiantis antrasis karantinas šalyje bei sustojusi dalies įmonių veikla, siekiant sustabdyti viruso plitimą, keičia ir tai, kaip gyventojai leidžia pinigus, praneša "Swedbank" spaudos tarnyba. 

Klientų mokėjimo kortelių duomenys rodo, kad vos įvedus apribojimus atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis partraukė žemyn, ypatingai paslaugų sektoriuje. Visgi, nors epidemiologinė situacija šiuo metu kur kas blogesnė nei pavasarį, atsiskaitymai kortelėmis krito gerokai mažiau nei pirmojo karantino metu. 

Padėtis Baltijos šalyse

Lyginant pirmąsias dvi antrojo karantino savaites su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, mokėjimo kortelių operacijų apimtys Lietuvoje krito beveik 5 proc. Palyginimui, Latvijoje ir Estijoje kortelių operacijų apimčių kritimas buvo dvigubai didesnis. 

"Tai yra šiek tiek netikėta, turint omenyje, kad Lietuvoje iš visų Baltijos valstybių yra įvesti griežčiausi įmonių veiklos apribojimai. Negana to, epidemiologinė situacija mūsų šalyje taip pat yra labiausiai neraminanti, lyginant su kaimynais latviais ir estais", − sako ekonomistė Greta Ilekytė. 

Dėl griežtesnių viešojo maitinimo sektoriaus apribojimų Lietuvoje ir Latvijoje, kai užsisakyti maistą galima tik išsinešimui, atsiskaitymai šiame sektoriuje pastebimai smuko abejose šalyse – bene ketvirtadaliu. Tuo tarpu Estijoje, kur tokie apribojimai nėra taikomi, kritimas buvo mažesnis ir siekė apie 15 proc. 

Pasak ekonomistės, apgyvendinimo sektoriui, kuris vasarą buvo beveik išlipęs iš neigiamos zonos, antrasis karantinas taip pat sudavė naują smūgį. Lietuvoje atsiskaitymai apgyvendinimo sektoriuje jau krito iki 75 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Latvijoje kritimas panašus, Estijoje šiek tiek mažesnis – 65 proc. 

Keliuose sektoriuje – nesibaigianti vasara 

Mokėjimų kortelėmis apimčių mažėjimas pastebėtas ne tik apgyvendinimo, maitinimo ir oro uostų sektoriuose. Mokėjimų kortelėmis apimtys Lietuvoje taip pat krito aprangos ir avalynės bei grožio ir sveikatinimo paslaugų sektoriuose, atitinkamai 25 proc. ir 7 proc. Kadangi žmonės yra mažiau mobilūs ir dažniau lieka namuose, mokėjimų apimčių kortelėmis mažėjimas pastebimas ir transporto veiklos sektoriuje.  

Tuo tarpu namų apyvokos sektoriuje mokėjimų apimtys augo daugiausiai šiais metais ir toliau tęsia sprintą be suklupimų (+30 proc). Augimas taip pat fiksuotas išlaidoms maistui bei būtiniausioms prekėms, čia mokėjimų apimtys stabiliai laikosi penktadaliu didesnės nei prieš metus. 

Ar šių metų Kalėdos bus "liesos"? 

Šventiniu laikotarpiu gyventojų išlaidos paprastai gerokai išauga,  tačiau ekonomistė prognozuoja, kad šios Kalėdos bus kitokios.

"Tiesa, pokyčiai nebūtinai reikš, kad gyventojų išlaidos šiemet susitrauks. Žinoma, bus gyventojų, kurie dėl pandemijos sukeltų padarinių neteko darbo ir dėl to galės sau leisti kur kas mažiau. Tačiau tie gyventojai, kurie nuo pandemijos nenukentėjo arba nukentėjo nesmarkiai, turės nors ir kitokias, bet tikrai ne "liesas" Kalėdas", − sako Ilekytė.  

Pasak jos, šventiniu laikotarpiu gyventojai greičiausiai negalės mėgautis koncertu ar malonia vakariene restorane. Tačiau tai jie greičiausiai bandys kompensuoti didesnėmis išlaidomis dovanoms namiškiams, maistui ar gėrimams, kuriais gali mėgautis būdami namuose. 

"Kitaip tariant, Kalėdų laikotarpis atspindės visus šiuos metus − daugiau laiko namuose, daug mažiau pramogų ir paslaugų mieste, bet kur kas daugiau prekių ir vartojimo neišeinant iš namų", − apibendrina "Swedbank" ekonomistė.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Dar šia tema
Šventės karantino metu: Vilnius ruošiasi Kalėdoms ir Naujiesiems metams
Karantino laikotarpiu galima sustabdyti metinių e. vinječių galiojimą
Latviai rado būdą keliauti pas kaimynus nesilaikant privalomo karantino