Rusijos gynybos ministerija parodė raketnešio "Rokot" paleidimą video

(atnaujinta 01:02 2019.12.29)
Paleidimas užtikrino konversinių raketų su ukrainietiška paleidimo sistema eksploatacijos pabaigą

Iš Plesecko kosmodromo Rusijos kosmoso pajėgos paleido raketnešį "Rokot". Vaizdo įrašas paskelbtas Rusijos gynybos ministerijos "YouTube" kanale.

Paleidimas buvo atliktas penktadienį, 01:11 Lietuvos laiku. Raketa buvo paleista su erdvėlaivio "Gonec-M" ryšių erdve ir "Blitz-M" kosminiu aparatu.

"Roscosmos" teigimu, paleidimas buvo atliktas įprastu režimu ir pažymėjo konvertavimo raketos "Rokot" eksploatavimo pabaigą.

Anksčiau Gynybos ministerija paskelbė raketos eksploatavimo nutraukimą.

Pirmasis "Rokot" paleidimas iš Plesecko kosmodromo įvyko 2000 metų gegužės mėnesį. Iš viso iš Plesecko buvo paleista 31 raketa, į orbitą buvo paleisti 74 įvairios paskirties erdvėlaiviai.

Raketų valdymo sistemos įranga buvo sukurta Ukrainos įmonėje "Khartron". Po 2014 metų Ukraina nutraukė šios įrangos tiekimą Rusijai, dėl to buvo sunku atlikti paleidimus, ir jų nuspręsta atsisakyti.

Anksčiau taip pat paaiškėjo, kad "Khrunichev Center" ("Roscosmos" dalis) kuria "Rokot-2" raketą su Rusijos valdymo sistema, pakeisiančia "ukrainietišką" "Rokot".

Tegai:
video, raketa, raketnešis, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Rusijoje išbandytas naujas sausumos gynybos kompleksas — video
Pirmojo branduolinio povandeninio laivo "Jasen-M" paleidimas — video

Paskelbtas Rusijos lėktuvų An-12 ir An-26 skrydžio ypač žemame aukštyje vaizdo įrašas

(atnaujinta 10:15 2020.10.20)
Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip orlaiviai skrenda virš kilimo ir tūpimo tako 50 ar mažiau metrų atstumu

Karinių transportinių lėktuvų An-12 ir An-26 įgulos skrydį atliko itin žemame aukštyje. Vaizdo įrašą paskelbė Rusijos gynybos ministerija.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip orlaiviai skrenda virš kilimo ir tūpimo tako Tverės srityje. Tuo metu atstumas nuo orlaivio iki žemės siekė 50 metrų ar mažiau.

Taip pat pilotai treniravosi veikti esant įvairioms avarinėms situacijoms. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas orlaivių nusileidimui, kai orlaivis atlieka antrą ratą.

An-12 ir An-26 — tai sovietų kariniai transportiniai lėktuvai, kuriuos sukūrė valstybinė įmonė "Antonov". Jie aktyviai naudojami kariniams tikslams, nepaprastose situacijose, karinei įrangai ir personalui perkelti, taip pat keleiviams ir kroviniams gabenti.

Tegai:
Rusijos Gynybos ministerija, Rusija, kariniai lėktuvai
Dar šia tema
Nufilmuotas Rusijos Tu-22 skrydis netoli vakarinės Baltarusijos sienos
Rusijoje nufilmuoti nauji Vakarų karinės apygardos sraigtasparniai Mi-28UB
Paskelbtas Tu-160 ir Tu-95MS degalų papildymo ore vaizdo įrašas

Vilniaus savivaldybė pasidalijo vaizdingomis sostinės vietomis video

(atnaujinta 17:34 2020.10.19)
Socialinių tinklų vartotojai prie vaizdo įrašo pridėjo nuotraukas ir vietų, kuriose taip pat galima pasigrožėti rudenėjančia gamta, pavadinimus

Vilniaus savivaldybė paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti gražiausi sostinės maršrutai. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas Facebook.

Šalna
© Sputnik / Владимир Астапкович

Sostinės savivaldybės operatorius Kastytis Mačiūnas rado ir pristatė naujus vaizdingus rudens maršrutus.

Vaizdo įraše galima matyti Vilniaus televizijos bokštą, Senamiesčio gatveles, Vingio parką, gyvenamuosius rajonus su dviračių takais ir rudens žaluma padengtus takelius, kuriais vaikšto gyventojai su savo augintiniais.

Komentaruose vartotojai pasidalijo kitų vaizdingų miesto vietų nuotraukomis. Vienas iš jų — Žirmūnų mikrorajonas, nuo kurio prasideda šimtą kilometrų tęsiantis Takas aplink Vilnių.

Anksčiau Lietuvoje buvo pristatytas "Lapų pageltimo žemėlapis", kuriame pažymėti rajonai, kuriuose medžiai nusidažė rudens spalvomis.

Norintieji nusifotografuoti geltonų, oranžinių ir raudonų medžių fone, gali juo pasinaudoti.

Sinoptikai anksčiau pranešė apie artėjančias šalnas, todėl vietiniai gyventojai turėtų suskubti, kad pasimėgautų gamtos grožiu.

Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
gamta, Vilnius, Lietuva
Vaclovas Daunoras

Mirė garsus operos solistas Vaclovas Daunoras

(atnaujinta 11:27 2020.10.20)
Kaip pasakė Lietuvos prezidentas, šalis neteko neeilinio Lietuvos balso, užbūrusio daugelio gerbėjų širdis visame pasaulyje

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Spalio 19-ąją, eidamas 84-uosius gyvenimo metus, mirė įžymusis operos solistas Vaclovas Daunoras.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė užuojautą dėl žymaus operos solisto mirties.

"Netekome neeilinio Lietuvos balso, užbūrusio daugelio gerbėjų širdis visame pasaulyje", — sakė šalies vadovas.

Pasak prezidento, Lietuva Daunorą prisimins ne tik kaip įvairialypio talento kūrėją, išbandžiusį save ir tapyboje, bet ir visuomeniškai aktyvų žmogų.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat išreiškia nuoširdžią užuojautą dėl vieno žymiausių Lietuvos operos solistų mirties.

"Lietuva neteko didžio talento ir neeilinės asmenybės. Scenos legenda nuėjo nelengvą, tačiau įsimintiną karjeros kelią, įkvėpusį kartas. Šviesus V. Daunoro atminimas išliks jo gerbėjų Lietuvoje ir užsienyje širdyse. Reiškiu nuoširdžią užuojautą velionio artimiesiems”, – sakoma premjero užuojautoje.

Dėl Lietuvos operos solisto Vaclovo Daunoro netekties reiškia užuojautą Seimo Kultūros komitetas.

"Vaclovas Daunoras – legenda Lietuvos ir pasaulio operos scenose, savo talentu ir charizma užbūręs klausytojų širdis ir įkvėpęs ne vieną jaunesnį kolegą", — rašoma komiteto pranešime.

Vaclovas Daunoras – vienas ryškiausių artistų Lietuvos operos istorijoje ir labiausiai pasaulyje išgarsėjusių lietuvių dainininkų, charizmatiškasis bosas.  1960 metais jaunas solistas debiutavo operoje "Karmen" Eskamiljo vaidmeniu. 1962 metais iškovojo trečią vietą M. Glinkos konkurse Maskvoje. 1966 metais tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse Maskvoje pelnė ketvirtą vietą.  1967 metais "Rigoleto" spektaklyje dainavo su Lučianu Pavaročiu. Nuo 1968 metais dėstė LSSR konservatorijoje.

1988 metais jis dalyvavo Sąjūdžio veikloje, tačiau po pirmojo Sąjūdžio suvažiavimo vykusioje spaudos konferencijoje pareiškė, jog pasitraukia iš jo veiklos dėl kraštutinių siekių apraiškų. Už nuopelnus atkuriant ir įtvirtinant Lietuvos valstybę jam 2000 metais įteiktas Nepriklausomybės medalis.

1993 metais solistas išvyko į JAV ir po treijų metų pradėjo dainuoti Niujorko "Metropolitan Opera" teatre. 2005 metais Daunoras  baigė savo karjerą.

Tegai:
mirtis
Temos:
Metų netektys — 2020