Aukšto lygio kontrolė: Vilniuje 180 metrų aukštyje įrengtos stebėjimo kameros

(atnaujinta 12:55 2020.01.10)
Naujos kameros ant Vilniaus televizijos bokšto fiksuoja vaizdą didesniu nei 2,5 km spinduliu ir leidžia realiu laiku reaguoti į įvairias situacijas

Nuo sausio mėnesio SĮ "Susisiekimo paslaugos" Eismo valdymo centras sostinės eismo stebėjimui pasitelkia modernias vaizdo kameras, įrengtas ant aukščiausio šalyje pastato — Vilniaus televizijos bokšto.

Tai viena aukščiausiai šalyje įrengtų vaizdo stebėjimo sistemų ir pirmosios sostinėje tokiu dideliu atstumu vaizdą fiksuojančios kameros. 

180 metrų aukštyje sumontuotos kameros vaizdą pateiks 360 laipsnių kampu, didesniu nei 2,5 km spinduliu. Optinis priartinimas iki 48 kartų leis ne tik pastebėti bei analizuoti eismo kliūtis, bet ir operatyviai spręsti iškilusias problemines eismo situacijas.

Specialių techninių parametrų vaizdo kameros yra pritaikytos ekstremalioms oro sąlygoms — vaizdas stabiliai transliuojamas esant ir stipriam vėjui, kai jo gūsiai siekia iki 38 m/s. Taip pat jose integruota naktinio matymo funkcija su infraraudonųjų spindulių pašvietimu, kuris užtikrina geros kokybės vaizdo perdavimą net ir tamsiuoju paros metu.

Kameros stebės transporto srautų judėjimą Laisvės ir Pilaitės pr., Oslo, Geležinio Vilko g., Savanorių pr., Vakariniame aplinkkelyje ir kitose bokšto prieigų gatvėse.

Nuo praėjusio rudens sostinės Eismo valdymo centras turi prieigą prie 50 policijos stebėjimo kamerų iš įvairių miesto gatvių, taip pat sankryžų įrengimo ir rekonstrukcijų metu per pastaruosius metus įrengta dar 20 naujų kamerų. Iš viso Eismo valdymo centre šiuo metu naudojama 150 tiesioginio vaizdo perdavimo kamerų.

Tegai:
vaizdo stebėjimo kameros, televizijos bokštas, Vilnius