Aukšto lygio kontrolė: Vilniuje 180 metrų aukštyje įrengtos stebėjimo kameros

(atnaujinta 12:55 2020.01.10)
Naujos kameros ant Vilniaus televizijos bokšto fiksuoja vaizdą didesniu nei 2,5 km spinduliu ir leidžia realiu laiku reaguoti į įvairias situacijas

Nuo sausio mėnesio SĮ "Susisiekimo paslaugos" Eismo valdymo centras sostinės eismo stebėjimui pasitelkia modernias vaizdo kameras, įrengtas ant aukščiausio šalyje pastato — Vilniaus televizijos bokšto.

Tai viena aukščiausiai šalyje įrengtų vaizdo stebėjimo sistemų ir pirmosios sostinėje tokiu dideliu atstumu vaizdą fiksuojančios kameros. 

180 metrų aukštyje sumontuotos kameros vaizdą pateiks 360 laipsnių kampu, didesniu nei 2,5 km spinduliu. Optinis priartinimas iki 48 kartų leis ne tik pastebėti bei analizuoti eismo kliūtis, bet ir operatyviai spręsti iškilusias problemines eismo situacijas.

Specialių techninių parametrų vaizdo kameros yra pritaikytos ekstremalioms oro sąlygoms — vaizdas stabiliai transliuojamas esant ir stipriam vėjui, kai jo gūsiai siekia iki 38 m/s. Taip pat jose integruota naktinio matymo funkcija su infraraudonųjų spindulių pašvietimu, kuris užtikrina geros kokybės vaizdo perdavimą net ir tamsiuoju paros metu.

Kameros stebės transporto srautų judėjimą Laisvės ir Pilaitės pr., Oslo, Geležinio Vilko g., Savanorių pr., Vakariniame aplinkkelyje ir kitose bokšto prieigų gatvėse.

Nuo praėjusio rudens sostinės Eismo valdymo centras turi prieigą prie 50 policijos stebėjimo kamerų iš įvairių miesto gatvių, taip pat sankryžų įrengimo ir rekonstrukcijų metu per pastaruosius metus įrengta dar 20 naujų kamerų. Iš viso Eismo valdymo centre šiuo metu naudojama 150 tiesioginio vaizdo perdavimo kamerų.

Tegai:
vaizdo stebėjimo kameros, televizijos bokštas, Vilnius

JAV pasitraukia Atviro dangaus sutarties

(atnaujinta 09:12 2020.05.26)
JAV pasitraukia iš Atviro dangaus sutarties, paskelbė prezidentas Donaldas Trampas, paaiškinęs sprendimą tuo, kad Rusija tariamai nesilaiko susitarimo sąlygų

JAV vienašališkai pasitraukia iš eilinio tarptautinio susitarimo — iš Atviro dangaus sutarties. Vašingtono sprendimą paskelbė Donaldas Trampas, kuris, žinoma, vėl apkaltino Rusiją. Maskva paneigė Vašingtono kaltinimus ir pareiškė, kad Rusijos pusė savo ruožtu neketina pasitraukti iš sutarties.

Be to Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruškos taip pat pažymėjo, kad ir Rusija turi ne mažiau rimtų nusiskundimų dėl JAV Sutarties nuostatų įgyvendinimo.

Sputnik Lietuva vaizdo įraše kalbame apie tai, kaip Donaldas Trampas sužlugdė dar vieną svarbų susitarimą tarptautinio saugumo srityje.

Tegai:
Donaldas Trampas, Rusija, JAV

"Lietuvos geležinkeliai" parodė vilkikų puspriekabių gabenimo geležinkeliu kadrus

(atnaujinta 08:07 2020.05.26)
Bendrovės skaičiavimais, gabenant tokio tipo krovinius traukiniais, į aplinką pateks net 100 tonų mažiau CO2, nei puspriekabes gabenant atskirai vilkikais

"Lietuvos geležinkelių" krovinių vežimo bendrovė "LG Cargo" su partneriais pirmą kartą geležinkeliu pervežė vilkikų puspriekabes. Vaizdo įrašą paskelbė "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Vaizdo įraše galima pamatyti krovimo procesą ir tolesnio krovinių gabenimo geležinkeliu fragmentą.

"Tai simbolizuoja lūžio tašką krovinių pervežimo rinkoje, kai kelių transporto rūšių sinergija garantuoja greitą ir patikimą krovinio pervežimą. O didžiausias tokio vežimo laimėjimas – aplinkos tausojimas!", — sakoma pranešime.

"Lietuvos geležinkelių" skaičiavimais, tokiu būdu į aplinką pateks net 100 tonų mažiau CO2, nei puspriekabes gabenant atskirai vilkikais.  

Lietuvos  geležinkeliai
© Sputnik /
Lietuvos geležinkeliai
Tegai:
Lietuva, krovinių vežimas, Lietuvos geležinkeliai
Temos:
"Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla
Kelias

Lietuvoje vairuotojai perspėjami apie pablogėjusį matomumą keliuose

(atnaujinta 09:22 2020.05.26)
Taip pat sinoptikai pažadėjo, kad antradienio dieną kai kur pasirodys trumpas lietus, galima perkūnija

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Šiaulių ir Panevėžio apskrityse eismo sąlygas sunkina rūkas, kai kuriose vietose matomumas siekia 250 metrų. Apie tai pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Respublikoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų.

Šiuo metu šalyje be kritulių. Oro temperatūra svyruoja nuo 9 iki 14 laipsnių šilumos.

"Dviratininkams primename, kad pagal KET važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra, — tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu", — sakoma pranešime.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną kai kur pasirodys trumpas lietus, galima ir perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, nestiprus. Temperatūra sieks 17–22, Kuršių nerijoje 14–16 laipsnių šilumos.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orų prognozė
Dar šia tema
Meteorologai šią vasarą žada Baltijos šalių gyventojams keletą karščio bangų