Iranas neigia Ukrainos "Boeing" katastrofos dėl raketos smūgio versiją

(atnaujinta 17:19 2020.01.10)
Iranas Vakarų pareiškimus, kad Ukrainos "Boeing 737" buvo tariamai numuštas raketos, pavadino psichologiniu karu. Teheranas neigia raketos smūgio versiją. Daugiau žiūrėkite mūsų vaizdo įraše

Ukrainos oro linijų lėktuvo katastrofa įvyko netoli Teherano sausio 8-osios naktį. Visi 176 lėktuve buvę žmonės — 167 keleiviai ir devyni įgulos nariai — žuvo.

Šiuo metu vyksta avarijos priežasčių tyrimas, viena iš versijų yra variklio užsidegimas.

Iš pradžių šią versiją palaikė ir Vakarai, tačiau po kelių dienų žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad iš tikrųjų lėktuvą per klaidą numušė Irano oro gynybos sistemos. Netgi pavyko į šią istoriją įtraukti Rusiją: neva katastrofos vietoje buvo rasti Rusijos gamybos raketų fragmentai.

Anksčiau Irano civilinės aviacijos organizacijos vadovas Ali Abedzadė paneigė versiją apie raketos smūgį ir pavadino ją "neracionalia".

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad ši versija neatmetama, nors dar nepatvirtinta. Iš viso Kijevas svarsto keturias įvykio versijas: be susidūrimo su raketa, tai yra variklio sprogimas, susidūrimas su dronu ir teroro išpuolis.

Tegai:
Donaldas Trampas, JAV, raketa, lėktuvo katastrofa, Boeing, Ukraina, Iranas
Temos:
Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (17)
Dar šia tema
Nufilmuota, kaip Teherane sudužo Ukrainos keleivinis lėktuvas
Iranas paskelbė preliminarią ataskaitą apie Ukrainos "Boeing" katastrofą
Ukraina įvardijo pagrindines "Boeing" katastrofos Irane versijas
Kanados premjeras paskelbė, kad Ukrainos "Boeing" numušė Irano raketa