Klaipėdoje parodytas robotizuotas Klaipėdos uosto maketas

(atnaujinta 09:11 2020.01.13)
Robotikos dirbtuvėse studentai gali išvysti, kaip realiame uoste vyksta iškrovimo ir pakrovimo darbai

Klaipėdoje vykusioje studijų ir karjeros parodoje "Studijų regata – 2020" buvo pristatytas robotizuotas Klaipėdos uosto maketas.

Klaipėdos universitetai ne pirmą kartą dalyvauja "Studijų regatos" parodoje. Ji buvo sukurta specialiai tiems, kurie dar nėra apsisprendę, į kurią aukštąją mokyklą stoti.

Čia taip pat vyksta karjeros paroda, kurioje didžiausių ir įtakingiausių Vakarų Lietuvos kompanijų atstovai dalinasi sėkmės istorijomis ir demonstruoja savo produkciją.

Robotikos dirbtuvės "Tavo robotas", kuriose užsiimama elektronika, programavimu ir taikomąja mechanika, pademonstravo specialistų rankomis pagamintą Klaipėdos uosto maketą.

Visos konstrukcijos yra mechanizuotos ir pademonstruoja, kaip realiame uoste vyksta pakrovimo ir iškrovimo darbai.

Tegai:
studentai, paroda, Klaipėda, Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Klaipėda — Lietuvos jūriniai vartai

Nežemiškas grožis: Rusijos kosmonautas nufotografavo šiaurės pašvaistę

(atnaujinta 00:08 2021.01.17)
Rusijos kosmonautas Sergejus Kudas-Sverčkovas parodė, kaip šiaurės pašvaistė atrodo iš kosmoso

Rusijos kosmonautas savo telefonu iš TKS nufilmavo šiaurės pašvaistę ir paskelbė savo Instagram paskyroje. Neįtikėtinai gražūs kadrai — mūsų vaizdo įraše.

Pasak Kudo-Sverčkovo, oranžinė aureolė virš Žemės, patekusi į kadrą, yra pačios Žemės švytėjimas, kurio praktiškai nematyti iš planetos paviršiaus. Jis atsiranda dėl procesų viršutinėje atmosferos dalyje.

Taip pat vaizdo įraše galite pamatyti, kaip vos pasirodžiusią saulės šviesą išsklaido azoto atomai, kurie horizonte sukuria ryškiai mėlyną juostą, ir keletą skraidančių objektų. Pagal astronauto prielaidą, jie yra Žemės palydovai.

Tegai:
šiaurės pašvaistė

Rusijos gynybos ministerija parodė įdomų Tu-160 degalų papildymo vaizdo įrašą

(atnaujinta 23:40 2021.01.16)
Karo pilotai operacijas atliko 6 000 metrų aukštyje ir iki 600 kilometrų per valandą greičiu

Rusijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą apie strateginių raketnešių Tu-160 degalų papildymą danguje virš Volgos regiono.

Kaip sakė tolimojo nuotolio aviacijos pajėgų generolas majoras Olegas Pčela, tai yra pirmoji skrydžio pamaina 2021 metais. Skrydyje dalyvavo ir patyrę įgulos nariai, ir jauni karininkai.

Lakūnų užduotis buvo priartinti Tu-160 prie oro tanklaivio Il-78. Šie veiksmai buvo atlikti 6 000 metrų aukštyje ir iki 600 kilometrų per valandą greičiu.

Iš viso pratybose dalyvavo penki lėktuvai Tu-160 ir Il-78 su skirtingomis įgulomis.

Taip pat pratybose dalyvavo specialioji ir automobilių įranga.

Atlikę degalų papildymą ore, pilotai gali pratęsti buvimą skrydžio režimu ir pasiekti tolimą nuotolį. Be to, tai leidžia orlaiviui pakilti su minimaliu reikalingu degalų kiekiu ir maksimaliu krovinio kiekiu.

Tu-160 yra didžiausias ir galingiausias viršgarsinis lėktuvas karo aviacijos istorijoje.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, Tu-160
Dar šia tema
Amerikos žiniasklaida įvardijo "siaubą keliantį" Rusijos ginklą
Sudie, "Tuška": paskutinis keleivinis Tu-154 skrydis Rusijoje
Galingiausi Rusijos koviniai lėktuvai atliko naktinį kuro papildymą ore — video
"Mes atsižvelgėme į visas grėsmes": kokie bus nauji Rusijos ginklai
Data

Kokia šiandien diena: Sausio 17-osios šventės

(atnaujinta 15:34 2021.01.16)
Sausio 17 yra 17-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 348 dienos

Vardadienį švenčia Beatričė, Daujotas, Dovainis (Dovainas, Dovas), Dovainė (Dovė), Kalnė, Kalnius. Leonilė, Merūnas, Tariotas, Tariotė, Vilda.

1415 – popiežius Jonas XXIII anuliavo Kryžiuočių ordinui anksčiau suteiktas teises valdyti užkariautas Lietuvos žemes;

1734 – Krokuvos vyskupas vainikavo Lenkijos karalių ir Lietuvos didįjį kunigaikštį, Augustą III;
1991 – Seimo priimtu įstatymu įkurta Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba (SKAT), šiuo metu Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP);
1992 – Vyriausybė persikėlė į buvusius LKP CK rūmus Vilniuje, Gedimino prospekte;
1992 – įkurta Lietuvos Biblijos draugija;

1958 metais gimė Audronius Ažubalis, žurnalistas, Lietuvos politinis veikėjas, Seimo narys, 2010-2012 LR užsienio reikalų ministras.

1959 metais gimė Zbignev Jedinskij, Lietuvos ir Švenčionių rajono savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas. Nuo 2012 Seimo narys.

1656 metais mirė Jurgis Tiškevičius, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajoras, didikas, Lelijos herbo grafas, Abiejų Tautų Respublikos valstybės veikėjas, Žemaičių vyskupas (g. 1596 m.).

1700 metais Rusijos caras Petras I išleido įsaką rengtis europietiškai;

1863 metais gimė Konstantinas Stanislavskis, rusų aktorius, režisierius, mokytojas ir vienas iš Maskvos dailės teatro įkūrėjų. Sugalvojo savitą aktorių rengimo metodą paplitusį visame pasaulyje, vadinamą tiesiog Stanislavskio sistema (m. 1938 m.)

1962 metais gimė Džimas Keris, Kanados bei JAV aktorius, turintis šių abiejų šalių pilietybes.

Krikščionių minimas Šv. Antanas (251/252–356), abatas, gimė Egipte, turtingoje, religingoje šeimoje. Likęs našlaičiu, išpardavė turtą ir išdalijo vargšams. Jaunesnę seserį paliko taurių žmonių globai, o pats pasitraukė į dykumą ir gyveno grotoje kaip atsiskyrėlis. Netikėta gyvensenos pertvarka pareikalavo daug dvasios pastangų (jį užgriuvusios šėtono pagundos dažnai vaizduojamos mene). Vėliau persikėlė prie Raudonosios jūros ir gyveno griuvėsiuose. Ten ėmė rinktis vis daugiau mokinių, ir Antanas tapo pirmuoju Bažnyčios istorijoje atsiskyrėlių bendruomenės vadovu, abatu.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai