Panda "šturmuoja" eglutę Maskvos zoologijos sode video

(atnaujinta 21:20 2020.01.14)
Panda, bandydama užsiropšti ant eglės, nulaužė jos viršūnę. Po to ji pradėjo žaisti su nulaužta dalimi

Maskvos zoologijos sodas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame pavaizduota panda Dindin, kuri džiaugėsi sniegu. Zoologijos sodo spaudos tarnyba teigė, kad orai pakėlė gyvūnui nuotaiką.

"Patelė, kuri praėjusį mėnesį atrodė vangi, netgi šiek tiek flegmatiška, pradėjo bėgioti po aptvarą, voliojosi sniege ir džiaugsmingai traiškė viską, kas pasitaikė jos kelyje", — teigė Maskvos zoologijos sodo darbuotojai.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip panda užlipa ant medžio ir bando užsiropšti į viršų, tačiau viršutinė eglės dalis nulūžta nuo pandos svorio.

Zoologijos sodas pranešė, kad po to į jį buvo atvežtos šviežios pušys.

"Eglė tapo nauju pandos žaislu, tačiau dėl Dindin aštrių nagų ir galingų žandikaulių jis greitai prarado savo pradinę formą", — pranešė zoologijos sodas.

Tegai:
video, eglė, panda

Į Lukiškių aikštę sugrįžo skaitykla po atviru dangumi

(atnaujinta 20:02 2020.06.01)
Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, ši skaitykla veiks visą vasarą, kiekvieną dieną, nuo 11:00 iki 21:00

Į Lukiškių aikštę dar vienam vasaros sezonui sugrįžo vilniečių pamėgta skaitykla po atviru dangumi. Apie tai pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaitykla veiks visą vasarą, kiekvieną dieną, nuo 11:00 iki 21:00.

Pasak projekto iniciatorės Jurgos Mandrijauskaitės-Ruškienės, šiais metais skaitykloje be įprastinių grožinių, negrožinių, istorinių, lietuvių autorių, kelionių literatūros, tėveliams, auginantiems vaikus ir kitų kūrinių turėsime psichologinės ir savipagalbos literatūros lentyną su knygų skirtukais, kuriuose bus galima rasti visą reikalinga informaciją, pagalbos linijų telefonus žmonėms, kuriems šiuo metu reikalinga pagalba.

"Žinome, kad karantinas, pandemija ir jo padariniai turėjo įtakos daugeliui žmonių, jų emocinei būklei, todėl tikimės, kad skaityklos #VilniusSkaito lentynose žmonės atras sau reikalingą šiuo metu knygą ar paskatinimą kreiptis į specialistus", — apie skaityklos naujienas pasakojo projekto iniciatorė Jurga Mandrijauskaitė-Ruškienė.

Be to, šiais metais knygų skaityklai dovanojo rekordinis skaičius leidyklų ir organizacijų.

Projekto #VilniusSkaito organizatorius — VšĮ "Mūzų bokštas". Projekto informacinis partneris — portalas "15min". Rėmėjai — "Magrės baldai", "Merrild". Skaityklą dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Tegai:
knygos, skaitykla, Vilnius
Dar šia tema
Kaip atrodo atnaujintas Žirmūnų paplūdimys — video
Vilniaus oro uosto lėktuvų stebėjimo aikštelėje įrengta žaidimų aikštelė vaikams

Chaosas ir plėšikavimas: JAV kelias dienas negali suvaldyti protestų

(atnaujinta 18:41 2020.06.01)
Šiuo metu Čikagoje paskelbta komendanto valanda. Protestuotojų ir policijos konfrontacijos metu yra žuvusių ir sužeistų

Vandalizmas prasidėjo keliuose JAV miestuose reaguojant į Amerikos policijos veiksmus per protestus po Mineapolio incidento.

Čikagoje per tris dienas per susišaudymą žuvo šešiolika žmonių, dar mažiausiai 30 buvo sužeista, pranešė RIA Novosti.

Filmuotoje medžiagoje galima pamatyti, kaip šiame mieste protestuotojai daužo vitrinas, gatvėse pasirodė daugybė niokotojų.

Protestai užvirė po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties Mineapolyje. Praėjusią savaitę buvo paskelbta filmuota medžiaga, kurioje matyti, kaip Mineapolio policija sulaikė vyrą, kuris buvo įtariamas parduotuvėje panaudojęs padirbtas kupiūras.

Jie uždėjo Floyd'ui antrankius, parvertė jį ant žemės ir vienas iš policijos pareigūnų keliu prispaudė jam kaklą.

Floyd'as vaizdo įraše kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo. Vėliau vyras mirė intensyvios terapijos metu. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, vienas iš jų apkaltintas aplaidumu.

Po to protesto banga nuvilnijo per daugelį Amerikos miestų. Demonstrantus žiauriai išsklaidė policija ir Nacionalinė gvardija.

Policija taip pat gavo daugybę pranešimų apie netinkamą elgesį su žurnalistais policijoje. Nukentėjo ir RIA Novosti korespondentas protestų metu Mineapolyje: jam pristačius žurnalistinę asmens tapatybės kortelę, į veidą pripurkšta ašarinių dujų.

Dabar keliose valstijose sulaikyta daugiau nei keturi tūkstančiai žmonių, kuriems pareikšti kaltinimai plėšimais, komendanto valandos pažeidimais ir kelių blokavimu.

Daugiau nei penki tūkstančiai Nacionalinės gvardijos kovotojų yra įsitraukę į neramumų malšinimą, dar du tūkstančiai yra pasirengę bet kada kreiptis į policiją.

Tegai:
Čikaga, JAV, protestai
Dar šia tema
JAV užfiksuota dešimtys smurto ir grasinimų žurnalistams atvejų
Vašingtono centre protestuotojai niokoja parduotuves ir biurus
Palanga

Lietuvoje pradės kursuoti "Pajūrio ekspresas" į populiariausius šalies kurortus

(atnaujinta 10:20 2020.06.02)
Keleiviai galės rinktis tarp verslo ir ekonominės klasės. Į bilieto kainą įeis kelionė traukiniu, autobusu, keltu

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. "Lietuvos geležinkelių" įmonė (LG) birželį pradės kasmetinius tiesioginius reisus į Lietuvos kurortus, praneša LG spaudos tarnyba.

Ši LG paslauga veikia jau ketvirtus metus iš eilės. Pirmieji traukiniai populiarių miestų — Palangos, Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės — kryptimi pradės kursuoti birželio 5 dieną.

"Pajūrio ekspresas" — tai tęstinis "LG Keleiviams" maršrutas, kuriuo iš sostinės traukiniu galima vykti į Kretingą ar Klaipėdą, o kelionę į kurortus tęsti specialiai skirtais autobusais.

Keleiviams siūlomos dvi kryptys: Vilnius – Palanga ir Vilnius – Nidasu tarpinėmis stotelėmis Juodkrantėje, Preiloje ir Pervalkoje.

Keliaujantys į Palangą iš traukinio į specialų autobusą persės Kretingos geležinkelio stotyje, į Neringos kurortus – Klaipėdos geležinkelio stotyje.

Į "Pajūrio ekspreso" bilieto kainą įskaičiuoti kelionės traukiniu, autobusu, kelto bei įvažiavimo į Neringą mokesčiai, todėl keleiviams nereikia jaudintis dėl papildomų mokesčių.

"Pajūrio ekspreso" keleiviai galės rinktis iš dviejų kelionės klasių: verslo ir ekonominės. Į verslo klasės bilietą įskaičiuoti nemokami gėrimai ir užkandis, įrengtos komfortiškesnės sėdimos vietos, vagone važiuoja mažiau keleivių.

"Pajūrio ekspreso" bilietų kainos išliks tokios pat, kaip ir pernai — į Palangą bilietas kainuos 21 Eur, vykstant ekonomine klase ir 24,60 Eur važiuojant verslo klase. Bilietai į Nidą kainuos 22,30 Eur ekonomine klase ir 26 Eur verslo klase.

Tegai:
kurortas, jūra, Lietuvos geležinkeliai, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje vilkikų puspriekabės pradedamos vežti geležinkeliu
Švelninant apribojimus šalyje grąžinami dar trylika traukinių reisų