Ne pagal planą: kodėl atidėtas "Rail Baltica" paleidimas

(atnaujinta 15:09 2020.01.16)
Projekto statyba vyksta ne pagal grafiką, viršija biudžetą ir net techniniai komponentai neatitinka plano

"Rail Baltica", naujos geležinkelio linijos, kuri turėtų sujungti Vokietiją ir Rytų Europą su Baltijos šalimis, projekto įgyvendinimas atidėtas.

Naujasis geležinkelis bus pastatytas pagal europinės vėžės standartus ir bus valdomas vieningos traukinių judėjimo sistemos. Iš viso projektui planuojama išleisti 5,8 milijardo JAV dolerių, didžiąją dalį skirs Europos Sąjunga, likusią apmokės Lietuva, Latvija ir Estija iš savo biudžetų.

Iš pradžių buvo planuota, kad magistralė bus paleista 2025 metais, tačiau dėl patikslintų statybų sąmatų terminas buvo perkeltas daugiau nei metams. Projekto autoriai taip pat planuoja išplėsti maršrutą iki Šiaurės Italijos ir pastatyti tunelį po Baltijos jūra, kuris turėtų sujungti Estiją ir Suomiją.

Ne viskas klostosi sklandžiai ir atsižvelgiant į techninius "Rail Baltica" aspektus: buvo tikimasi, kad traukiniai pasieks iki 250 kilometrų per valandą greitį, bet vėliau leistinas greitis sumažėjo iki 160 kilometrų per valandą. Be to, atskirose atkarpose nebus galima važiuoti greičiau nei 100 kilometrų per valandą greičiu.

Daugiau žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.

Маршрут Rail Baltica
© Photo : Rail Baltica
Rail Baltica maršrutas
Tegai:
Suomija, Estija, Latvija, Lietuva, Baltijos šalys, Rail Baltica
Temos:
"Rail Baltica" statyba (44)
Dar šia tema
Pasirašyta "Rail Baltica" ruožo Vilnius–Kaunas parengimo sutartis
Analitikas: 2020-ieji bus ypač nepalankūs Baltijos šalių ekonomikai
Baltijos šalyse atidėtas "Rail Baltica" paleidimo terminas
Estija tiki, kad ES vis tiek skirs lėšų projektui "Rail Baltica"