Makronas ir Merkel "pametė" Putiną viršūnių susitikime Berlyne

(atnaujinta 14:27 2020.01.20)
Vaizdo įraše matyti, kaip Merkel ir Makronas kartu su kitais aukščiausiojo lygio susitikimo dalyviais ruošėsi protokolinei fotosesijai, kai pastebėjo, kad Rusijos lyderis dar nepriėjo

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas nustebo dėl to, kad Rusijos vadovas Vladimiras Putinas padarė pertrauką prieš fotografavimo ceremoniją konferencijoje apie Libiją Berlyne. Apie tai praneša Sputnik Prancūzija.

Vaizdo įraše matyti, kaip Merkel ir Makronas kartu su kitais aukščiausiojo lygio susitikimo dalyviais ruošėsi protokolinei fotosesijai, kai pastebėjo, kad Rusijos lyderis dar nepriėjo.

Valstybių vadovai susižvalgė, tada Vokietijos kanclerė paklausė JT generalinio sekretoriaus Antonijaus Gutereso, kur yra Vladimiras Putinas. Per fotosesiją greta jo turėjo stovėti Rusijos prezidentas.

Po akimirkos Rusijos vadovas pasirodė, Prancūzijos prezidentas pasveikino jį ir Merkel parodė, kur atsistoti.

Šiandien Berlyne vyko tarptautinė taikos konferencija, skirta padėčiai Libijoje išspręsti. Be Putino, Merkel, Makrono ir Gutereso, derybose dalyvavo Didžiosios Britanijos, Egipto, Turkijos vadovai, Europos Komisijos vadovas ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai.

Po derybų buvo priimtas galutinis dokumentas, kuriame siūloma išspręsti humanitarines problemas Libijoje. Jame taip pat numatyta gerbti žmogaus teises ir suteikti galimybę visoms etninėms ir politinėms grupėms naudotis šalies gamtos ištekliais. Be to, nuspręsta sudaryti karinį komitetą, siekiant užtikrinti tvarias paliaubas.

Tegai:
susitikimas, Angela Merkel, Emanuelis Makronas, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Putinas pažadėjo "užčiaupti burną" tiems, kurie perrašo istoriją
Merkel ragina Europą tapti labiau nepriklausoma nuo JAV karinių išlaidų srityje

Nufilmuotas "Iskander-M" raketų paleidimas Rusijoje

(atnaujinta 10:14 2020.08.06)
Kaip pažymėta Rusijos Federacijos gynybos ministerijoje, raketos taikliai pataikė į sąlyginius taikinius, esančius 90 kilometrų atstumu

"Iskander-M" raketų sistemos buvo paleistos Astrachanės srities Kapustin Jar poligone. Vaizdo įrašą paskelbė televizijos kanalas "Zvezda".

Raketos buvo paleistos kaip specialiųjų operatyvinių pratybų dalis.

Nufilmuotas kompleksų paruošimas raketoms paleisti, o po to masinis raketų smūgis į sąlyginį priešą.

Tikslo sunaikinimo kontrolė buvo vykdoma iš oro. Rusijos gynybos ministerijos duomenimis, sąlyginiai taikiniai, esantys 90 kilometrų atstumu, buvo numušti labai tiksliai.

Pratybų metu raketų komplekso "Iskander" įgula atliko nuo komplekso užtaisymo iki kovos padėties normatyvas. Taikiniams aptikti buvo naudojami "Orlan-10" bepiločiai.

Tegai:
vaizdo įrašas, Iskander M, Rusijos gynybos ministerija
Dar šia tema
Nufilmuota, kaip Rusijos Su-27 perima du JAV lėktuvus
Rusijos ginklai: kokiu tikslu "Iskander" matuojasi jūreivio marškinėlius
Lietuva nori pastatyti naują karinio rengimo poligoną prie Rusijos sienų

Paskelbtas vaizdo įrašas apie gulbino gelbėjimą

(atnaujinta 17:54 2020.08.05)
Kaip teigiama pranešime, neatsakingų žvejų paliktas valas galėjo kainuoti šiam gulbinui gyvybę, todėl raginama aptiktas šiukšles išmesti jas į tam skirtas vietas

Vakar buvo gautas pranešimas apie šalia marių gulintį, nusilpusį gulbiną. Savo Facebook paskyroje praneša Kuršių nerijos nacionalinis parkas.

Įvertinta Beiruto uosto sprogimo padaryta žala
© Sputnik . РИА Новости

Apie gulbiną pranešė parkui paskambinusi susirūpinusi moteris.

"Šiukšlė ne vietoje, galinti kainuoti gyvybę. Parsivežėme jauniklį turėdami mažai vilties... Apžiūrėję atidžiau pamatėme, kad ne tik visas paukščio kūnas, sparnai, kojos, bet ir gerklė bei snapas apraizgyti valu, todėl jis jau nebegalėjo nei judėti, nei maitintis", — teigiama pranešime.

Pranešama, kad pavyko sėkmingai išpainioti ir nutraukti visas valo gijas bei atsigavusį jauniklį grąžinti atgal į jo gyvenamąją buveinę.

"Dėkojame moteriai, nelikusiai abejingai ir pranešusiai mums apie rastą leisgyvį paukštį, ir primename, kad radę žvejybinius valus, virves ir kitas šiukšles gamtoje, surinkime jas ir išmeskime jas tinkamoje vietoje. Padėkime gamtai tapti saugesne vieta", — rašoma pranešime. 

Pažymima, kad neatsakingų žvejų paliktas valas galėjo kainuoti gulbiukui gyvybę.

Tegai:
Kuršių nerijos nacionalinis parkas, gelbėjimas, gulbė
Dar šia tema
Savanoriams, išbandžiusiems Rusijos vakciną nuo COVID-19, atliekamas tyrimas – video
Kaip atrodo atnaujintas Pilaitės gimnazijos sporto aikštynas su pripučiamu kupolu — video