Putinas papasakojo, kokia valdymo forma tinka Rusijai

(atnaujinta 22:57 2020.01.22)
Prezidentas pažymėjo, kad tokia valdymo forma kaip parlamentinė respublika yra gana paplitusi pasaulyje, tačiau mažai tikėtina, kad ji būtų veiksminga Rusijoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitikime su Lipecko srities visuomene papasakojo, kokia vyriausybės forma, jo manymu, tinka Rusijai.

"Aš manau, kad Rusijai, turinčiai didžiulę teritoriją, daug religijų, tautų, tautybių, gyvenančių šalyje, net negalim suskaičiuoti, kažkas sako 160, kažkas 190, suprantate, vis tiek reikia stiprios prezidento valdžios", — kalbėjo Rusijos vadovas.

Valstybės vadovas pridūrė, kad tokia valdymo forma kaip parlamentinė respublika yra gana paplitusi pasaulyje ir kai kuriose šalyse labai veiksmingai taikoma.

Kaip pavyzdį jis paminėjo Vokietiją, kuri yra parlamentinė respublika, ir Prancūziją, prezidentinę respubliką. Visame pasaulyje yra įvairių pavyzdžių: Indijoje taikoma parlamentinė forma, o JAV — prezidentinė, pažymėjo Putinas.

"Ar įmanomas jos (parlamentinės respublikos — Sputnik Lietuva) taikymas pas mus? Teoriškai įmanomas. Ar tai būtų tikslinga? Kiekvienas žmogus turi savo nuomonę šiuo klausimu. Aš manau, kad ne", — apibendrino Rusijos prezidentas.

Anksčiau, sausio 15 dieną, kreipdamas į Federalinę asamblėją, Putinas pareiškė, kad, jo nuomone, Rusija turėtų išlikti stipria prezidentine respublika.

Tegai:
Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
JAV nori įtraukti Kiniją į derybas su Rusija dėl branduolinių ginklų
Rusija atskleidė, kiek laiko reikia Maskvai nuo raketų apsaugoti
JAV sankcijos padeda Rusijai didinti naftos eksportą