Penkiskart NBA čempionas Kobė Brajantas (Kobe Bryant) žuvo per sraigtasparnio katastrofą Kalifornijoje, rašo "Los Angeles Times". Sraigtasparnis su jame sėdėjusiu garsiu krepšininku sudužo Kalabaso mieste JAV.
Vaizdo įrašas iš tragedijos vietos paskelbtas YouTube kanale "Denver7" — "The Denver Channel".
Nelaimė įvyko sekmadienio rytą. Anot leidinio, sraigtasparnyje buvo Brajantas, jo dukra ir dar septyni žmonės.
#Update Downed aircraft is a helicopter. Flames extinguished. #Malibu deputies at crash site looking for survivors, 4200 blk Las Virgenes Rd #Calabasas #LASD pic.twitter.com/eixLhGhLyE
— LA County Sheriffs (@LASDHQ) January 26, 2020
Los Andželo policijos departamento atstovas Džonas Rubenšteinas teigė, kad oro sąlygos buvo per prastos skraidyti.
Pranešama, kad Brajanto sraigtasparnis skrido labai žemai maždaug 160 mylių per valandą greičiu (256 kilometrai per valandą), o jame buvo apie 800 svarų degalų.
Kobė Binas Brajantas Los Andželo "Lakers" ekipoje NBA dalyvavo 20 sezonų. Jis buvo gynėjas.
Valstybinė miškų urėdija nufilmavo, kaip gaminami ir miške įrengiami inkilai. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas "YouTube".
"Artėjant pavasariui ruošiamės pasitikti namo grįžtančius paukščius", — rašoma vaizdo įrašo komentare.
Lietuvoje inkilų kėlimo pradininku laikomas gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas, kuris organizuotai pradėjo kelti inkilus jau 1922 metais. Dabar inkilus kelia ne tik miškininkai ar gamtininkai, bet ir daugybė paukščiams norinčių pagelbėti gamtos mylėtojų.
Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip inkilėlis surenkamas dailidžių dirbtuvėse ir įrengiamas ant pušies.
Paukščių nameliai reikalingi tam, kad būtų patogiau perėti ir veistis grįžus iš šiltųjų kraštų.
Įdomu tai, kad be migruojančių paukščių inkilėliuose taip pat peri šikšnosparniai ir voverės.
Latvijos mieste Jėkabpilyje pavogta patranka nuo paminklo sovietų kariams. Dar vasario 23-iąją, Tėvynės gynėjo dieną, ji buvo ten, nes prie memorialo buvo padėta gėlių, o kitą dieną jos jau nebebuvo.
Spėjama, kad patranka buvo išardyta naktį ir išvežta nežinoma kryptimi. Tvirtinimai, ant kurių ji buvo sumontuota, sugadinti, o šalia esantys medžiai yra pažeisti. Vaizdo stebėjimo kameros nufilmavo traktorių, kurio kauše matosi pats ginklas.
Latvių nacionalistai į šį įvykį reagavo teigiamai, paminklą pavadindami "okupacijos simboliu".
Memorialas sovietų kariams Jėkabpilio Krustpilio parke buvo atidarytas 1976 metais. Netoliese yra masinė kapavietė.
Buvo suplanuota remontuoti paminklą. Šiems tikslams miesto valdžia planavo skirti 20 tūkstančių eurų, o tai sukėlė ir Nacionalinio bloko atstovų pasipiktinimą.
Baltijos šalių politikai daro viską, kad būtų sunaikintas Sovietų Sąjungos palikimas ir priminimai apie sovietų karių žygdarbius. Tai vyksta ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje. Paminklai arba išardomi, arba tampa vandalizmo aukomis.
Rusijos ambasada ne kartą kritikavo Lietuvos valdžią dėl sovietinių paminklų griovimo. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad tokie veiksmai yra istorijos perrašymo kampanijos dalis.
VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda gavo kvietimą dalyvauti rugpjūčio 17–20 dienomis Singapūre rengiamame specialiame kasmetiniame Pasaulio ekonomikos forumo renginyje. Apie tai pranešė prezidentūros spaudos tarnyba.
Pasaulio lyderių susitikimas šį kartą skiriamas ekonomikos gaivinimui ir pandemijos iššūkių galimų įveikimo būdų aptarimui, taip pat diskusijoms, kaip sukurti tvaresnį pasaulį.
Renginys Singapūre bus pirmasis gyvas pasaulio lyderių susitikimas 2021 metais. Pabrėžiama, jog Nausėda ketina jame dalyvauti, jei tą padaryti leis pandemijos sąlygos ir galimi apribojimai keliauti.
Planuojama, kad nuo 2022-ųjų, kaip ir ankstesniais metais, pasaulio lyderių susitikimai vėl vyks Davose.
Pasaulio ekonomikos forume Singapūre politikai, tarptautinių organizacijų vadovai ir verslo lyderiai tarsis, kaip atkurti pandemijos pakirstą pasitikėjimą pasaulio sistema, kokių veiksmų imtis siekiant atgaivinti pasaulio ekonomiką ir užtikrinti didesnį visuomenės atsparumą, darnumą ir tvarumą.
Forumo darbotvarkėje aktualiausi šių dienų iššūkiai: COVID-19 pandemija, IV pramonės revoliucija, pasaulio ekonomika, aplinkos apsaugos temos.