Padėsime, net jei neprašote: JAV ir NATO išplės karines pajėgas Irake

(atnaujinta 15:26 2020.01.27)
Irakas ketina išvesti užsienio kariuomenes iš šalies teritorijos. Atsakydamos į tai, JAV pagrasino įvesti sankcijas ir paragino NATO padidinti karines pajėgas valstybėje

Irako parlamentas sausio pradžioje balsavo už užsienio kariuomenės išvedimą iš šalies teritorijos, taip pat paragino nutraukti bendradarbiavimą su tarptautinės koalicijos pajėgomis kovoje su teroristų grupuotėmis. Irako valdžia baiminasi, kad stiprėjantis JAV ir Irano konfliktas gali paversti šalį kovos lauku.

Atsakydamas į tai, JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad imsis sankcijų Irakui, jei Amerikos kontingentas bus priverstas pasitraukti iš šalies. Be to, JAV paragino NATO padidinti savo karines pajėgas valstybėje.

Priminsime, kad 2020 metų pradžioje JAV kariuomenė Bagdade atliko specialią operaciją, kurios metu žuvo Irano generolas Kasemas Soleimanis. Atsakydamas į tai, Iranas užpuolė Irako teritorijoje esančias JAV karines bazes.

Tegai:
Irakas, NATO, JAV
Dar šia tema
Linkevičius nubrėžė ES veikimo gaires malšinant įtampą Irake
Japonijos ekspertas mano, kad Trampas nesiims kariuomenės išvedimo iš Irako
Žiniasklaida: JAV ir Britanija ketina sumažinti karines pajėgas Irake
Žiniasklaida: JAV nori dislokuoti "Patriot" oro gynybos sistemas bazėje Irake

Aktyvistai Vilniuje surengė simbolines ekologijos "laidotuves" video

(atnaujinta 16:09 2020.09.28)
Akcijos dalyviai paragino Lietuvos valdžią atkreipti dėmesį į aplinkos politiką ir laikytis Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos reikalavimų

Judėjimo "Fridays for Future" aktyvistai Vilniuje surengė ekologijos "laidotuves", ragindami valdžią imtis atsakomybės už Lietuvos politiką klimato srityje.

Akcijos dalyviai nešė simbolinį karstą Gedimino prospektu, skambant būgnams, švilpimui ir minios šūksniams.

Protesto organizatoriai pareiškė, kad laidotuvių procesijos imitacija buvo pasirinkta todėl, kad politikai, nesiimdami veiksmų kovai su klimato krize, žudo Žemę.

Pasak protestuotojų, atrodo, kad politikai pamiršo apie klimato krizę per koronaviruso pandemiją.

"Fridays for Future" aktyvistai pasisako už tai, kad investicijos į ekonomikos atsigavimą po pandemijos neprieštarautų Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos sąlygoms ir užtikrintų judėjimą link "tvarios visuomenės".

Protestuotojai taip pat pažymėjo, kad Lietuva kartu su kitomis ES šalimis įsipareigojo iki 2050 metų pasiekti neutralią klimatui ekonomiką, ir Lietuvos valdžia neturėtų to pamiršti.

Tarptautinis judėjimas "Fridays for Future" rugsėjo 25 dieną paskelbė Tarptautine klimato kaitos diena. Šią dieną protestai vyko daugelyje šalių.

Tegai:
Vilnius, ekologija, Lietuva
Dar šia tema
Įvardyti ekologiškai švariausi miestai pasaulyje
"Visi labai riebūs". Mokslininkus sukrėtė poliarinių lokių sugebėjimai
Blyškiai mėlynas taškelis: Žemės vaizdas iš kosmoso

Italijoje nuošliauža užblokavo žmones namuose video

(atnaujinta 13:42 2020.09.28)
Dėl darganos miesto gatvės virto purvo ir vandens upėmis, miesto valdžia ragina gyventojus neišeiti iš savo namų

Italijos Montefortė Irpino mieste įvyko nuošliauža. Gyvenvietė, kurioje gyvena 12 tūkstančių žmonių, yra Kampanijos regione, kalno papėdėje.

Purvas ir šiukšlės užblokavo skersgatvius, vedančius į miesto centrą. Kai kur purvas pasiekė metro aukštį, užpildė rūsius. "Upės" srovė nunešė daugybę automobilių, jie užblokavo kelis kelius.

Gyventojai pasislėpė nuo stichijos viršutiniuose namų aukštuose, dešimtys šeimų jau evakuotos, vietinėje mokykloje įrengtas skubios pagalbos centras.

Monteforte meras Kostantinas Džiordanas (Costantino Giordano) paprašė gyventojų artimiausiu metu nepalikti savo namų. Dabar regione dirba gelbėjimo tarnybos.

Tegai:
nuošliauža, Italija
Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas

Prancūzijos prezidentas pažadėjo Tichanovskajai padėti dialoge dėl Baltarusijos

Pasak moters, susitikime Makronas taip pat pažadėjo padėti, kad būtų paleisti visi Baltarusijos politiniai kaliniai

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pažadėjo buvusiai kandidatei į Baltarusijos prezidentus Svetlanai Tichanovskajai, kad Paryžius padės organizuoti dialogą dėl politinės krizės sureguliavimo Baltarusijoje, praneša TASS.

Antradienį Makronas susitiko su Vilniuje esančia Tichanovskaja, kuri išvyko iš Baltarusijos po balsavimo prezidento rinkimuose.

"Jis (Makronas — Sputnik) pažadėjo padaryti viską, kad padėtų derybose dėl politinės krizės įveikimo mūsų šalyje", — buvusios kandidatės žodžius žurnalistams cituoja TASS.

Be to, pasak Tichanovskajos, Prancūzijos lyderis pažadėjo padėti išlaisvinti visus politinius kalinius.

Susitikimas įvyko Tichanovskajos prašymu. Anksčiau ji paragino Paryžių prisiimti tarpininkės vaidmenį Baltarusijos krizėje.

Prieš susitikimą buvusi kandidatė į prezidentus pranešė ketinanti priminti Makronui, kad pagrindinis uždavinys yra šiais metais surengti naujus laisvus ir demokratinius rinkimus Baltarusijoje.

Pirmadienį spaudos konferencijoje Vilniuje Makronas pabrėžė tarpininkavimo būtinybę organizuojant valdžios ir opozicijos dialogą. Prancūzijos siūlymu tai turėtų padaryti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO).

Anksčiau Makronas tai, kas vyksta Baltarusijoje, pavadino "valdžios krize" ir paragino dabartinį prezidentą Aleksandrą Lukašenką atsistatydinti.

Padėtis Baltarusijoje

Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, garsines granatas, gumines kulkas.

Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6700 žmonių. Kaip tuo metu pranešė respublikos vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų — virš 130 teisėsaugos pareigūnų. Protestai tęsiasi jau mėnesį. Be to, vyksta Lukašenkos šalininkų renginiai.

Tegai:
Baltarusija, Prancūzija, Lietuva, Emanuelis Makronas, Svetlana Tichanovskaja
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
ES raginama uždrausti netiesioginį partijų finansavimą iš užsienio
Tichanovskaja paskelbė, kad yra susitikime su Makronu Vilniuje
Pranckietis pareiškė, kad Lukašenka turi palikti Baltarusijos prezidento postą
Skvernelis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Makronu
Lukašenka patarė Makronui atsistatydinti pačiam, primindamas apie "geltonąsias liemenes"