SU-MENĖK 2020: į kokius muziejus visą vasarį nemokamai veš meno autobusas

(atnaujinta 08:36 2020.02.03)
Jau nuo šiandien po Vilnių kursuoja autobusai, kurie nemokamai veža į 25 Vilniaus meno galerijas ir muziejus

Su-Menėk: Vilniaus šiuolaikinis menas autobusu visus vasario savaitgalius kviečia apsilankyti net 25 Vilniaus šiuolaikinio meno galerijose ir muziejuose, skelbia Vilniaus savivaldybė.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Jau antrus metus sostinės savivaldybė kviečia vilniečius ir miesto svečius sumenėti — kiekvieną vasario savaitgalį, nuo penktadienio iki sekmadienio, po Vilnių kursuos du specialiai paženklinti nemokami autobusai, kuriais bus galima aplankyti net 25 Vilniaus šiuolaikinio meno galerijas ir muziejus.

Šiuo maršrutu nemokamai vežama sausio 31–vasario 2 dienomis, vasario 7–9 dienomis, 14–16 dienomis, 21–23 dienomis bei vasario 28 – kovo 1 dienomis.

Daugelyje akcijoje dalyvaujančių galerijų ir muziejų bus paruoštos specialios vasario mėnesio programos — parodas bus galima apžiūrėti kartu su menininkais, kuratoriais ar gidais, taip pat vyks kūrybinės dirbtuvės, koncertai, specialūs kino seansai.

Beveik visi akcijoje dalyvaujantys muziejai ir galerijos kviečia apsilankyti nemokamai, kai kuriuose vietose reikės turėti SU-MENĖK lankstinuką. Tolerancijos centre su SU-MENĖK lankstinuku vasario savaitgaliais lankymas ir edukacinės programos 50% pigiau, o teminės ekskursijos, įsigijus lankytojo bilietą, vedamos nemokamai. Autobusas veš ir iki MO muziejaus, ten lankymas vyks įprasta muziejaus kaina.

Specialiai paženklinti autobusai numatytomis datomis SU-MENĖK maršrutu kursuos nuo 11:00 iki beveik 19:00 penktadieniais, šeštadieniais ir nuo 11:00 iki beveik 17:00 sekmadieniais. Autobusai kursuos kas 40 min., o įlipti bei išlipti bus galima bet kurioje maršruto stotelėje. Kiekvienoje iš stotelių bus galima rasti maršruto SU-MENĖK tvarkaraščius. Kitomis dienomis paženklinti SU-MENĖK autobusai kursuos įprastiniuose maršrutuose.

Kur apsilankyti

Važiuojant specialiai akcijai SU-MENĖK parengtu maršrutu bus galima apsilankyti Nacionalinėje dailės galerijoje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Literatų gatvėje, VGMC galerijoje "Kairė-dešinė", projektų erdvėje "Editorial", Užupio meno inkubatoriuje, Jono Meko vizualiųjų menų centre, galerijoje "Menų tiltas", Lietuvos meno pažinimo centre "Tartle", galerijoje "Arka", Šiuolaikinio meno centre bei jo skulptūrų kieme, galerijoje "terra recognita", VDA galerijoje "Artifex", urbanistinio meno galerijoje "Open Gallery", tolerancijos centre ir Samuelio Bako muziejuje, MO muziejuje bei MO skulptūrų sode, galerijose "Meno niša", "Vartai", taip pat Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje, Pamėnkalnio, "The Rooster Gallery" bei "(AV17) Gallery" galerijose.

Tegai:
šiuolaikinis menas, menas, Vilnius

Lietuvoje sulaikyta milijono eurų vertės cigarečių kontrabanda video

(atnaujinta 15:41 2021.04.21)
Muitinės pareigūnai, pirminiais duomenimis, rado mažiausiai 400 tūkstančių pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis

Raigardo kelio poste sulaikyta didelė cigarečių kontrabanda, kuri buvo gabenama medienos pavidalu. Vaizdo įrašą paskelbė Muitinės kriminalinė tarnyba savo Facebook paskyroje.

Krovinys atvyko balandžio 15 dieną. Pažymėta, kad sunkvežimis važiavo tranzitu per Lietuvą į Lenkiją ir vežė apie 15 tonų šlifuotų medžio drožlių krovinį.

Muitininkai plyšiuose tarp plokščių pastebėjo cigarečių pakelius. Paaiškėjo, kad plokštės tėra krovinio imitacija, jose, išpjovus ertmes, įrengtos "klasikinės" kontrabandos slėptuvės, vadinamieji "karstai".

Preliminariais duomenimis, iš viso rasta mažiausiai 400 tūkst. pakelių rūkalų "Minsk" ir "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — 1,388 mln. eurų. 

Tegai:
Lietuvos muitinė, muitinė, cigarečių kontrabanda, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Lietuvos policija rado tūkstančius litrų kontrabandinio kuro iš Rusijos
Muitininkai sulaikė du vilkikus, vežusius 2,6 mln. eurų vertės kontrabandą
Utenoje rasta beveik 16 tūkst. eurų vertės kontrabandinių cigarečių
Baltarusis bandė į Lietuvą įvežti milijono eurų vertės kontrabandą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kreipėsi į Fedaralinę asamblėją

(atnaujinta 15:00 2021.04.21)
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas balandžio 21 dieną Maskvoje, centriniuose parodų rūmuose "Manež", skaito savo kasmetinį pranešimą Federalinei asamblėjai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį skaito savo metinį pranešimą Federalinei asamblėjai. Jame Rusijos vadovas tradiciškai pateikia savo šalies būklės vertinimą ir pagrindinių ateities uždavinių viziją.

Dabartinis pranešimas bus 27-asis naujausioje Rusijos istorijoje ir 17-asis Putino. Pirmasis šalies prezidentas Borisas Jelcinas eidamas valstybės vadovo pareigas iš viso kreipėsi šešis kartus, Putinas — 16 ir Dmitrijus Medvedevas — keturis kartus.

Šiemet įvykio formatą teko koreguoti dėl koronaviruso pandemijos. Ir nors Putinas, kuris jau buvo paskiepytas nuo koronaviruso, neatsisakė kalbėti asmeniškai, Kremlius buvo priverstas nustatyti tam tikrus apribojimus.

Paprastai į ceremoniją pakviečiama apie tūkstantis svečių: jie yra Valstybės Dūmos deputatai ir senatoriai, vyriausybės nariai ir prezidento administracijos atstovai, Generalinės prokuratūros, Konstitucinio ir Aukščiausiojo teismų vadovai, regionų vadovai, centrinės rinkimų komisijos, Audito ir Visuomenės rūmų pirmininkai ir didžiausių konfesijų vadovai. Praėjusiais metais Putinas perskaitė pranešimą dalyvaujant maždaug 1 300 svečių. 

Žurnalistai buvo įspėti, kad visos ceremonijos metu reikia laikytis socialinio atstumo ir dėvėti kaukę. Kita būtina priemonė yra keletas neigiamų koronaviruso tyrimų. Taigi, norėdami patekti į ceremoniją, žiniasklaidos atstovai turės turėti tris neigiamų PGR testų sertifikatus.

Taip pat sumažėjo į renginį priimamų žurnalistų skaičius: 435 žiniasklaidos atstovai šiais metais galės apšviesti ceremoniją iš savo vietų, tuo tarpu prieš metus jų buvo 900.

Renginys tradiciškai prasideda vidurdienį Maskvos laiku. Prezidento pranešimą tiesiogiai transliuos televizijos kanalai "Rossija-1", "Rossija-24" ir "Pervyj kanal". 

Renginio trukmė nereglamentuojama. Kreipimasis į parlamentą 2018 metais buvo rekordinis: Rusijos vadovo kalba truko beveik dvi valandas. Vidutiniškai pranešimai trunka apie valandą ir ketvirtį. Trumpiausias kalbas — po 48 minutes — Putinas pasakė 2004 ir 2005 metais.

Šiemet ceremonijai pasirinkti centriniai parodų rūmai "Manež". Putinas ten pranešimą skaitys trečią kartą.

Kremlius tradiciškai neskelbia pranešimo turinio. Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad šių metų kreipimasis į parlamentą "vienaip ar kitaip bus postkovidinis". Pasak jo, bus kalbama apie krizės įveikimą, sistemines paramos priemones. Pasak Kremliaus atstovo spaudai, rengiant pranešimą taip pat buvo atsižvelgta į artėjančius Dūmos rinkimus ir protestus šiais metais.

Kaip tikisi Federacijos tarybos pirmininkė Valentina Matvijenko, pranešimas suformuos "naują koordinačių sistemą" ir taps "naujųjų laikų" kreipimusi.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Rusija
Dar šia tema
"Sugebėjome užbėgti įvykiams už akių". Putinas įvertino COVID-19 situaciją Rusijoje
Putinas pareiškė, kad Rusija gins savo interesus
Rusijos nepriklausomybė visur: pagrindiniai Putino teiginiai kasmetiniame pranešime
Koronaviruso tyrimai

Keliose Lietuvos apskrityse aptikta vakcinai atspari COVID-19 padermė

(atnaujinta 16:28 2021.04.21)
Santaros klinikų Biobanke manoma, kad tai yra bendra mutacija tarp "braziliškosios" ir "Pietų Afrikos" koronaviruso infekcijos atmainų

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Nauja koronaviruso padermė, susijusi su padidėjusiu atsparumu vakcinoms, aptikta dar keliose Lietuvos apskrityse. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į žiniasklaidą.

Anksčiau užkrėtimo nauja atmaina atvejai buvo nustatyti Anyksčių mieste. Buvo pranešta apie 35 koronaviruso atvejus, turintis E848K mutaciją. Šiuo metu panašūs atvejai užfiksuoti Vilniaus, Kauno, Utenos ir Marijampolės apskrityse.

Santaros klinikų Biobanko vadovas Danielius Naumovas mano, kad yra bendra mutacija tarp braziliškosios ir Pietų Afrikos koronaviruso infekcijos atmainų.

"Šita mutacija, manoma, yra atsakinga už tai, kad šią mutaciją turinčios atmainos "pabėga" nuo natūralaus ar įgyto imuniteto — skiepų", — pasakė jis.

Naumovas pridūrė, kad žmogaus organizme susiformavę antikūnai "silpniau neutralizuoja virusą su šita mutacija", todėl įmanoma šia atmaina tiek užsikrėsti pakartotinai, tiek susirgti pasiskiepijus. Jis pažymėjo, kad ši atmaina aptikta Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje ir JAV.

"Pirmas jos atvejis nustatytas Prancūzijoje šiais metais vasarį. Bet negalima sakyti, kad ji ten atsirado, tikėtina, kad ji atvežta", — sakė Biobanko vadovas.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta 1666 užsikrėtimo britiškosios koronaviruso infekcijos paderme ir dešimt Pietų Afrikos infekcijos paderme atvejų.

Lietuvoje nuo lapkričio pradžios galioja antrasis karantinas. Šalies valdžia jį pratęsė iki vasaros pradžios. Tuo pat metu buvo nuspręsta sušvelninti kai kuriuos apribojimus, numatant išimtis asmenims, turintiems imunitetą COVID-19. Tarp jų yra persirgę COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR arba antigeno testu, taip pat žmonės, kurie gavo vakciną nuo COVID-19, užregistruotą EVA.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 236,5 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,8 tūkstančio žmonių. Visiškai paskiepyta daugiau nei 125,1 tūkst. žmonių.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Lietuva, koronavirusas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje