Purvo vonios: Lietuvoje nufilmuoti šernai

(atnaujinta 09:27 2020.02.03)
Anksčiau Lietuvos Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija pažymėjo, kad pamažu pradėjo augti šių gyvūnų populiacija

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija (Lietuvos Tauragės rajonas) paviešino vaizdo įrašą, kuriame rodomi šernai. Vaizdo įrašas paskelbtas rezervato Facebook paskyroje.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip vienas iš gyvūnų išeina iš purvo balos.

"Rezervato šernai netinginiai. Arba prausiasi tik tie, kurie tingi kasytis", — rašoma vaizdo įrašo aprašyme.

Anksčiau rezervato direkcija pažymėjo, kad prieš metus šernų skaičius Lietuvoje buvo labai mažas, tačiau dabar jų populiacija pradeda atsinaujinti. Kartu direkcija pabrėžė, kad nepageidautina, kad jų skaičius padidėtų jų šėrimo vietose, nes šie gyvūnai yra visaėdžiai ir dažnai naikina lizdus.

Tegai:
Lietuva, šernas
Temos:
Juokingi, mieli ir jaudinantys vaizdo įrašai su gyvūnais (163)
Dar šia tema
Laukinių šernų pora atėjo į iškylą Vilniuje
Tai bent migracija: pasienyje su Baltarusija pastebėta šernų šeimynėlė
Pasivaikščiojimas su šernu Baltijos jūros pakrantėje — video

Vilniuje automobiliai trukdo išvežti atliekas: blokuoja privažiavimą prie konteinerių

(atnaujinta 22:41 2020.12.03)
Sostinės savivaldybės įmonė "Vilniaus atliekų sistemos administratorius" (VASA) pastebi vis daugiau atvejų, kai atliekų išvežimas iš daugiabučių namų kiemų tampa problematiškas, nes konteinerių aikštelės ir privažiavimas prie jų yra užstatomas automobiliais

Galiojant karantinui dauguma gyventojų lieka savo namuose, o asmeninius automobilius stato kiemuose. Dalis jų yra paliekami siauruose kiemų pravažiavimuose ir prie konteinerių aikštelių, todėl didelio gabarito šiukšliavežės nebegali prie jų privažiuoti ir laiku ištuštinti konteinerių, rašoma sostinės savivaldybės pranešime.

Siekdama užtikrinti paslaugų kokybę, VASA prašo gyventojų neužstatyti automobiliais privažiavimo prie atliekų konteinerių

"Turbūt ne vienam yra tekę rasti savo automobilį, užstatytą kita transporto priemone. Tuomet tramdydami emocijas sukame galvą, kaip rasti jo šeimininką, kad šis patrauktų savo automobilį, o mes nepavėluotume nuvykti ten, kur suplanuota. Panašias situacijas pastaruoju metu vis dažniau pastebi ir mūsų darbuotojai, vykdantys atliekų išvežimo kontrolę daugiabučių namų kiemuose", — sako VASA Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vadovas Gintautas Mackonis.

Pasak jo, karantino metu dirbdami nuotoliniu būdu, gyventojai net ir dienos metu neišvažiuoja iš kiemų, jų automobiliai lieka stovėti ne tik kiemų aikštelėse, bet ir ant siaurų pravažiavimų, šaligatvių, vejų. Tokiais atvejais privažiuoti prie konteinerių aikštelių ir išvežti atliekas didelių gabaritų šiukšliavežėms tampa neįmanoma misija, o buitinių atliekų karantino metu tik daugėja.

VASA primena, kad didelių gabaritų atliekos ir automobilių padangos yra priimamos nemokamai penkiose Vilniaus miesto tokių atliekų surinkimo aikštelėse.

Gyventojai gali rezervuoti aptarnavimo laiką: Vilniaus mieste Pramonės g. 209S, Vilniaus rajone Grikienų kaime, Vilniaus rajone Vėliučionių kaime, Lentvario mieste Trakų g. 1A.

Tegai:
Vilnius, atliekos

Auksinis Ovečkino įvartis: sirgalių teigimu geriausias XXI amžiuje

(atnaujinta 21:17 2020.12.03)
Remiantis balsavimo rezultatais, įvartis laimėjo 55,1 proc. sirgalių balsų, aplenkdamas buvusio "Columbus" puolėjo Riko Nešo įvartį

Pasak sirgalių, "Washington Capitals" puolėjo ruso Aleksandro Ovečkino įvartis rungtynėse su "Phoenix" buvo geriausias XXI amžiaus įvartis Nacionalinėje ledo ritulio lygoje (NHL). Vaizdo įrašą paskelbė "Sportsnet" YouTube kanalas.

Filmuotoje medžiagoje matyti 2006 metų rungtynių, kuriose sportininkas pelnė šį įvartį, fragmentas.

Remiantis balsavimu, Ovečkino įvartis surinko 55,1 proc. sirgalių balsų aplenkdamas buvusio "Columbus" puolėjo Riko Nešo (Rick Nash) įvartį.

Pažymima, kad "Sportsnet" ekspertai išrinko geriausią įvartį iš 140 000 įvarčių nuo 2000 metų sausio mėnesio. Gerbėjai iš 32 finalininkų išrinko nugalėtoją.

2019/2020 sezone čempionatas nebuvo baigtas dėl koronaviruso pandemijos. Ovečkinas reguliariajame sezone sužaidė 68 rungtynes, įmušė 48 įvarčius ir tapo geriausiu puolėju. Vasario mėnesį rungtynėse su "New Jersey" sportininkas įmušė savo 700-ąjį įvartį savo karjeroje ir tapo aštuntuoju žaidėju istorijoje, pasiekusiu tokį rezultatą.

Tegai:
įvartis, ledo ritulys
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 4-osios šventės

(atnaujinta 22:43 2020.12.03)
Nuo gruodžio 4 dienos iki metų galo lieka 27 dienos, dienos ilgis — 07 val. 36 min. Savo vardadienį šiandien švenčia Barbora, Lingailė, Osmundas, Vainotas

Gruodžio 4 yra 338-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 339-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 27 dienos.

2020 metų gruodžio 4 dieną saulė teka 08:20, leidžiasi 15:56, dienos ilgis — 07 val. 36min.

Šv. Barbora

Gruodžio 4-oji — Šv. Barboros varduvės.

Šv. Barbora laikoma globėja visų, kurie mirė ne sava mirtimi, t.y. per nelaimingą atsitikimą, ypač nuo gaisro. Taip pat tikima, kad jai meldžiantis apsisaugoma nuo žaibo, gaisrų.

Anot legendos, Barbora buvusi Mažosios Azijos turtuolio Dioskuro dukra. Tėvas labai saugojo dukrą ir net uždarė bokšte, kad jos nesuviliotų nuolatiniai gerbėjai. Barbora įtikėjo, apsikrikštijo ir buvo už šį poelgį tėvo pasmerkta. Romėnų valdžia ją kankino ir nukirsdino tėvo kardu. Tikima, kad po jos mirties tėvą nutrenkė žaibas.

Barbora vaizduojama su karūna ant galvos, su suknele ir ilgu apsiaustu. Dažniausiai ji kairėje rankoje laiko kalaviją, o dešinėje taurę arba palmės šakelę.

Savo vardadienį šiandien švenčia Barbora, Lingailė, Osmundas, Vainotas.

Ši diena istorijoje

1533 metais sulaukęs 3 metų amžiaus Ivanas IV, vėliau persivadinęs Ivanu Rūsčiuoju, tapo Rusijos caru.

1642 metais mirė kardinolas Rišeljė — faktinis Prancūzijos valdovas Liudviko XIII karaliavimo metais.

1679 metais sulaukęs garbingo 91-erių metų amžiaus mirė žymus anglų filosofas Tomas Hobsas.

1791 metais Londone pradėtas leisti seniausias pasaulyje sekmadieninis laikraštis "Observer".

1892 metais gimė Ispanijos diktatorius (1936–1975) generolas Fransiskas Frankas.

1918 metais Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Vudrovas Vilsonas atvyko į Paryžiaus taikos konferenciją, kur buvo aptartos Versalio Taikos sutarties pasirašymo sąlygos.

1980 metais lėktuvo katastrofoje netoli Lisabonos žuvo Portugalijos premjeras Fransiskas Sa Karneiras.

1991 metais Libane paleistas laisvėn ilgiausiai įkaitu laikytas amerikietis: žurnalistas Teris Andersonas nelaisvėje išbuvo 2 454 dienas.

1994 metais teroristas viename Stokholmo naktinių klubų nužudė tris ir sužeidė 21 lankytoją.

1998 metais Turkijos vyriausybės daliniai per susirėmimus pietrytinėje šalies dalyje nukovė 22 kurdų sukilėlius.

2010 metais populiariausios, 29 metus rodytos Vokietijos televizijos laidos "Wetten, dass...?" ("Norite lažintis ... ?") buvo nuspręsta neberodyti, kai vienas varžybų dalyvis, milijonams žiūrovų stebint tiesioginę transliaciją, buvo sunkiai sužeistas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai