Juškevičiaus pergalingas metimas ir Kuzminsko, Kalniečio bei Kurtinaičio sėkmė

(atnaujinta 19:00 2020.02.03)
Vakar VTB Vieningosios lygos reguliariajame sezone Lietuvos krepšininkai ir treneriai pasižymėjo produktyviais veiksmais ir puikiais rezultatais

Permės "PARMA", vadovaujama Lietuvos nacionalinės komandos vyriausiojo trenerio Kazio Maksvyčio, vakar Krasnojarske nugalėjo vietos "Jenisiejų" — 85:83. Iki pergalės likus trims sekundėms Ado Juškevičiaus metimas atnešė pergalę. Lietuvos gynėjas metė iš kampo, tačiau vis dėlto pataikė į varžovų krepšinį.

Apskritai Adas tapo šių rungtynių pagrindiniu veikėju, pelnęs 21 tašką ir atlikdamas penkis rezultatyvius perdavimus bei vieną bloką. Antrasis "Parmos" puolėjas Eigirdas Žukauskas į komandos banką pridėjo dešimt taškų, plius keturis rezultatyvius perdavimus, tris atkovotus kamuolius, po vieną perėmimą ir po vieną metimą.

Tai jau ketvirtoji "Permės" klubo pergalė iš eilės ir septintoji per sezoną, leidžianti Maksvyčio komandai patekti į atkrintamųjų varžybų zoną (šeštoji vieta). Trečioji VTB lygos linija yra Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban". Ši komanda, kuriai atstovauja lietuviai Mindaugas Kuzminskas ir Mantas Kalnietis, užtikrintai nugalėjo Saratove prieš vietos "Avtodor" — 97:81.

Kalnietis pelnė devynis taškus, atliko penkis rezultatyvius perdavimus, tris atkovotus kamuolius, Kuzminskas pelnė komandai aštuonis taškus, tris rezultatyvius perdavimus. "Lokomotiv" su 12 pergalių turtu dalijasi antrąją vietą su "Maskvos CSKA".

Turnyro lyderiu tapo "Chimki". Rimo Kurtinaičio vadovaujamas Maskvos srities klubas jau laimėjo 15 rungtynių per 16 mačų Jungtinėje lygoje, o šį kartą susitvarkė su Kazanės "UNICS" — 98:88. Kaip visada, rezultatyviai žaidė komandos vadovas Aleksejus Švedas (25 taškai).

Tegai:
sporto varžybos, krepšinis
Dar šia tema
Ką kovotojai paliko karo sunaikintame Sirijos mieste — video
Sankt Peterburge nugriuvo sporto komplekso stogas — video

Nufilmuotas konfliktas tarp veteranų ir policijos dėl Pergalės vėliavos Ukrainoje

(atnaujinta 15:24 2020.10.28)
Akcijos dalyviai bandė paaiškinti, kad laidojimo vieta, aplink kurią jie susirinko, nepatenka į dekomunizavimo įstatymo taikymo sritį

Kijeve policija neleido veteranams išskleisti Pergalės vėliavos per Ukrainos išlaisvinimo iš nacių įsibrovėlių dieną. Vaizdo įrašas paskelbtas "Ukraine.ru" "YouTube" kanale.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip veteranai ir visuomenė piktinasi policijos draudimu.

Akcijos dalyviai bandė paaiškinti, kad laidojimo vieta, aplink kurią jie susirinko, nepatenka į dekomunizavimo įstatymo taikymo sritį.

Teisėsaugininkai bandė išplėšti vėliavą, tačiau vėliau situacija buvo išspręsta ir vis dėlto buvo panaudota Pergalės vėliava.

1944 metų spalio 28 dieną Ukraina švenčia nacionalinę šventę, kai Darbininkų ir valstiečių raudonosios armijos kariai išvarė Vermachtą iš TSRS teritorijos.

Tegai:
policija, veteranai, Ukraina, pergalė

"Šikšnosparniai taip pat nekalti?": Putinas pajuokavo apie COVID-19 atsiradimą

(atnaujinta 10:26 2020.10.28)
Diskusijos metu buvo kalbama apie cirkų su gyvūnais finansavimą. Valstybės vadovas buvo paprašytas apsvarstyti galimybę jiems padėti

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per Kultūros tarybos posėdį pajuokavo apie koronaviruso atsiradimą.

Diskusijoje daugiausia dėmesio buvo skiriama cirkų su gyvūnais finansavimui. Rusijos lyderio patarėjas Vladimiras Tolstojus paprašė valstybės vadovo apsvarstyti galimybę suteikti pagalbą cirkams, kurių darbuotojai liko be atlygio.

"Gyvūnai, žinoma, nėra dėl nieko kalti. O šikšnosparniai taip pat dėl nieko nekalti? Gerai, juokauju", — sakė Putinas.

Pasak prezidento, Kultūros ministerija ir vyriausybė sprendžia problemą, susijusią su cirku.

Vakcina nuo koronaviruso EpiVacCorona
 
© Sputnik / Пресс-служба Роспотребнадзора

Pagrindinė koronaviruso protrūkio priežastis — gyvūnai. Manoma, kad jo šaltinis buvo jūros gėrybių rinka Uhane, kur aktyviai prekiauta ne tik žuvimi, bet ir tokiais gyvūnais kaip švilpikai, gyvatės ir šikšnosparniai.

Kinijos Liaudies Respublikos nacionalinio ligų prevencijos ir kontrolės centro mokslininkai teigė, kad 2019-nCoV yra panašus į koronavirusą iš šikšnosparnių, gyvenančių Džoušane, Džedziango provincijoje, organizmo.

Rugpjūčio mėnesį buvo pranešta, kad "Rospotrebnadzor" pradėjo tyrimus dėl koronaviruso buvimo šikšnosparniuose, gyvenančiuose skirtinguose šalies regionuose. Tikimasi, kad tai leis įvertinti virusų plitimo kelius ir epidemijos riziką.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 43,34 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1,15 mln. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Vladimiras Putinas, Rusija
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Papasakota, kaip Santaros klinikose gydomi koronavirusu užsikrėtę asmenys
PSO paragino stiprinti kovą su koronavirusu židiniu tampančioje Europoje
Apklausa parodė, kad pandemija paveikė beveik pusės Lietuvos gyventojų finansus