Paskelbtas JAV balistinės raketos "Minuteman III" paleidimo vaizdo įrašas

(atnaujinta 19:19 2020.02.07)
Antžeminio bazavimosi tarpžemyninės balistinės raketos "Minuteman III", kurios gali pataikyti į taikinius 12 tūkstančių kilometrų spinduliu, buvo paleistos iš oro pajėgų bazės Kalifornijoje

Televizijos kanalas "RT Arabic" paskelbė amerikiečių tarpžemyninės balistinės raketos "Minuteman III" bandymų vaizdo įrašą.

Raketa buvo paleista trečiadienį iš Vandenbergo oro pajėgų bazės Kalifornijoje.

Leidinys "Newsweek" pabrėžė, kad bandymai įvyko likus lygiai metams iki paskutinio branduolinio susitarimo tarp Maskvos ir Vašingtono — "New START" galiojimo pabaigos, jo galiojimas pasibaigs 2021 metų vasario 5 dieną.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ne kartą siūlė Amerikos kolegai Donaldui Trampui pradėti derybas dėl susitarimo pratęsimo be išankstinių sąlygų. Tuo pat metu Amerikos pusė reikalauja išplėsti sutartį — Vašingtono manymu, jį taip pat turėtų pasirašyti Pekinas. Kinija atsisako tapti susitarimo šalimi, teigdama, kad JAV ir Rusija turi daug platesnį branduolinį arsenalą.

Susitarimas "START" apriboja išskleistų tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų, balistinių raketų povandeniniuose laivuose, taip pat strateginių bombonešių skaičių iki 700, visose srityse išskleistų kovinių galvučių skaičių iki 1550, o išskleistų ir neišskleistų paleidimo sistemų iki 800. Tai yra paskutinis nusiginklavimo susitarimas tarp dviejų šalių — 2002 metais JAV pasitraukė iš priešraketinės gynybos sutarties, o 2019 metais — iš INF sutarties.

Pirmasis Oniks sparnuotosios raketos paleidimas Čiukotkoje, archyvinė nuotrauka
© Photo : Министерство обороны РФ

Trijų pakopų "Minuteman" šeimos antžeminio bazavimosi tarpžemyninės balistinės raketos iš pradžių buvo skirtos branduoliniam atgrasymui Šaltojo karo su TSRS metu. Dabar "Minuteman III" yra vienintelė antžeminio bazavimosi tarpžemyninė balistinė raketa, kuria apginkluotos  JAV karinės pajėgos.  

Remiantis naujausiais atvirų šaltinių duomenimis, iš viso JAV turi 450 "Minuteman III" raketų, kurios bus naudojamos bent iki 2020 metų. Tarpžemyninės balistinės raketos "Minuteman III" JAV kariuomenėje naudojamos nuo 1970 metų 1978 metų pabaigoje jų gamyba buvo nutraukta. Raketa gali pataikyti į taikinius 12 tūkstančių kilometrų spinduliu.

Tegai:
Kalifornija, apsiginklavimas, vaizdo įrašas, JAV, balistinė raketa
Dar šia tema
"NYT" paskelbė vaizdo įrašą apie galimą dviejų raketų smūgį į "Boeing" Irane
NI perspėjo apie pražūtingas pasenusias Rusijos raketas
Ant šaltojo karo slenksčio: JAV išbandė raketą, kurią draudė INF sutartis
Jų atsakas į "Iskander". Kokią grėsmę pasauliui kelia naujos JAV raketos