Palangos oro uoste pristatė naują priešgaisrinės tarnybos automobilį

(atnaujinta 12:48 2020.02.08)
"Rosenbauer Panther" automobilio vertė yra 567 tūkst. eurų, šis automobilis išskiria ne tik netradicine, tarsi kosminį orlaivį primenančia išvaizda, bet techninėmis savybėmis

Lietuvos oro uostai praėjusiais metais įsigijo naudą priešgaisrinės tarnybos automobilį, kuris šiuo metu paruoštas naudojimui, tai pranešė įstaigos spaudos tarnyba.

Modernus ir naujomis savybėmis pasižymintis "Rosenbauer Panther" šešiaratis bus eksploatuojamas Palangos oro uoste.

"Vienas pagrindinių visų Lietuvos oro uostų prioritetų yra saugumas, todėl dedame visas pastangas gerinant ne tik saugią infrastruktūrą, bet ir technines priemones, kurios leistų greitai bei patikimai suvaldyti galimas rizikas. "Rosenbauer Panther" yra specializuota, pati naujausia technika, atitinkanti aukščiausius oro uostų ugniagesių automobiliams keliamus reikalavimus", — sakė Palangos oro uosto vadovas Andrius Daujotas.

Pasak jo, labai panašaus modelio automobiliai šiuo metu eksploatuojami Singapūro, Londono, Dubajaus, Diuseldorfo, Paryžiaus ir dar daugelio kitų oro uostų veikloje.

Šio priešgaisrinės tarnybos automobilio vertė — 567 tūkst. eurų. Pasak vadovo, tikėtina, kad ši mašina tarnaus bent 20 metų.

Pasak Daujoto, šis automobilis, sveriantis 34 tonas, yra iš tiesu staigus – nuo 0 iki 80 km/val. išsibėgėja vos per 29 sekundes, o maksimalus jo greitis — 125 km/val. Taip pat jis pridūrė, jog jame suprojektuota kur kas pažangesnė gesinimo įranga.

"Gamintojai tokius automobilius aprūpina naujausiomis technologijomis, kurios padeda kontroliuoti  ekstremalias situacijas, tačiau kartu jie pateikia gana aiškią ir suprantamą informaciją, reikalingą gelbėtojams sklandžiam darbui užtikrinti. Mūsų komanda yra visiškai pasiruošusi gelbėjimo operacijoms su naujuoju pagalbininku", – teigė vadovas.

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2019 metus jie aptarnavo 6,5 mln. keleivių ir 62 tūkst. skrydžių. Šio žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 15 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 76 reguliariosiomis kryptimis į 51 miestą 26 šalyse.

Tegai:
vaizdo įrašas, tarnybinis automobilis, Palangos oro uostas
Dar šia tema
Palangos paplūdimiuose pradėjo veikti moderni smėlio valymo technika
Palangos oro uostas pasiekė naują rekordą

"Lietuvos geležinkeliai" parodė, kaip valo sniegą

(atnaujinta 16:23 2021.02.25)
Pažymima, kad už geležinkelių infrastruktūrą atsakinga įmonė "LTG Infra" rūpinasi Lietuvoje esančių bėgių priežiūra ir saugumu

"Lietuvos geležinkeliai" parodė, kaip valo sniegą nuo geležinkelio bėgių. Apie tai praneša "Lietuvos geležinkeliai" Facebook paskyroje.

Pažymima, kad už geležinkelių infrastruktūrą atsakinga įmonė "LTG Infra" rūpinasi Lietuvoje esančių bėgių priežiūra ir saugumu.

"Po kelių metų pertraukos sniego valymo traukinys ir vėl išriedėjo rinkti sniego stotyse ir privažiuojamuosiuose keliuose", — teigiama pranešime.

Kaip pranešama, valytuvą valdo trys kvalifikuoti mašinistai, be to, traukinį sudaro priekinė mašina, du tarpiniai pusvagoniai ir galinis pusvagonis. Bendrai valytuvas sveria 180 tonų ir gali surinkti apie 350 m3 sniego.

Tegai:
vaizdo įrašas, žiema, sniegas, Lietuvos geležinkeliai

Rusijos gynybos ministerija nufilmavo bepiločių orlaivių šviesos šou

(atnaujinta 21:49 2021.02.24)
Paskutinį kartą dešimtys bepiločių orlaivių į orą buvo paleisti sausio mėnesį, Naujųjų metų proga. Šį kartą renginys buvo skirtas karinei šlovei

Minint Tėvynės gynėjo dieną, danguje virš Anapos buvo surengtas dronų šviesos šou. Vaizdo įrašą Rusijos gynybos ministerija paskelbė savo YouTube kanale.

Šviesos šou organizavo "Era" karinio technopolio mokslo kuopų operatoriai. Jam sukurti reikėjo specialaus bepiločių orlaivių autonominės sąveikos algoritmo.

Naktiniame danguje bepiločiai orlaiviai suformavo žodį "Anapa", skaičių "23", rusišką trispalvę ir penkiakampę žvaigždę.

Sausį panašus šou jau vyko, tik tada jis buvo surengtas Naujųjų metų proga.

Tėvynės gynėjo diena minima Rusijoje, Baltarusijoje, Tadžikistane, Kirgizijoje vasario 23 dieną. Ši šventė yra karinės šlovės diena Rusijai, taip pat minima daugelyje kitų Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) šalių. Šią dieną sveikinami vyrai ir moterys, kurie gina Tėvynę.

Tegai:
Tėvynės gynėjo diena, Rusijos gynybos ministerija
Kapitolijus

Įvardytos remonto išlaidos po Kapitolijaus šturmo

(atnaujinta 17:10 2021.02.25)
Per riaušes buvo išdaužti pastato langai ir durys, o ant senovinių statulų, freskų ir paveikslų pateko kenksmingų chemikalų iš pipirinių dujų

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Norint suremontuoti Kapitolijų po sausio 6-osios šturmo reikės mažiausiai 30 milijonų dolerių. Šias išlaidas nurodė dvyliktasis Kapitolijaus architektas Bretas Blantonas (Brett Blanton), praneša CNN.

JAV Atstovų rūmų Asignavimų komitete buvo surengti specialūs posėdžiai dėl pastato žalos. Blatonas atsiuntė rašytinį pareiškimą, kuriame teigė, kad komitetas jau skyrė 30 milijonų dolerių Kapitolijaus remontui. Tačiau, pasak jo, ši suma gali padidėti.

Jis papasakojo, kad per riaušes pastate buvo išdaužti langai ir durys, o ant senovinių statulų, freskų ir paveikslų pateko kenksmingų chemikalų iš pipirinių dujų. Architektas pažymėjo, kad norint atkurti brangius meno kūrinius, reikės profesionalaus valymo ir konservavimo.

JAV Kapitolijų sausio 6 dieną šturmavo buvusio JAV prezidento Donaldo Trampo šalininkai, kurie nepripažįsta lapkričio mėnesio rinkimų, per kuriuos prezidentu išrinktas demokratas Džo Baidenas. Per riaušes įvyko susirėmimai su policija. Žuvo penki žmonės, dešimtys buvo sulaikyti.

Tegai:
pinigai, JAV