Betelgeizės žvaigždės šviesa ima blankti video

(atnaujinta 06:35 2020.02.19)
Mokslininkai mano, kad žvaigždės šviesa gali pradėti blėsti dėl staigaus jos paviršiaus atvėsimo ar dulkių išmetimo Žemės kryptimi

Astronomai užfiksavo precedento neturintį Betelgeizės žvaigždės — raudonosios supermilžinės Oriono žvaigždyne — šviesos susilpnėjimą. Vaizdo įrašas paskelbtas Europos pietų observatorijos (European Southern Observatory, ESO) YouTube kanale.

Вид Бетельгейзе до и после беспрецедентного ослабления ее блеска
Kaip atrodė Betelgeizė prieš ir po precedento neturinčio šviesos susilpnėjimo

Vaizdo įraše galima pamatyti blankstančios Betelgeizės stebėjimus, atliekamus ESO labai dideliu teleskopu.

Be to, observatorijos tinklalapyje yra nuotraukų, kuriose matomas ne tik žvaigždės išblukimas, bet ir jos matomos formos pasikeitimas.

Pasak mokslininkų, Betelgeizė galėjo išblukti dėl staigaus žvaigždės paviršiaus atvėsimo ar dulkių išmetimo Žemės kryptimi.

Tegai:
žvaigždė, astronomija, kosmosas

"Terminatoriai" danguje: kovinių sraigtasparnių pratybų Vakarų Rusijoje vaizdo įrašas

(atnaujinta 08:53 2020.10.29)
Pratybose dalyvavo daugiau nei 600 karių ir daugiau nei 15 sraigtasparnių iš Vakarų karinės apygardos. Lakūnai, be kita ko, treniravosi atlikti sužeistųjų evakuaciją 20 metrų aukštyje

Rusijos sraigtasparnių Ka-52, Mi-24 ir Vakarų karinės apygardos sraigtasparnių pulko transportinių ir puolamųjų sraigtasparnių Mi-8AMTŠ įgulos nariai atliko pratybas, praneša Vakarų karinės apygardos spaudos tarnyba.

Pratybos vyko Smolensko srityje. Jų metu sraigtasparnių Mi-24 ir Ka-52 įgulos atliko skrydžius itin mažame aukštyje, taip pat oro kovos elementus. Pažymima, kad įgulos taip pat vykdė oro žvalgybos užduotis ir pilotavimą nuolat kintančiomis oro sąlygomis.

Vakarų karinė apygarda pranešė, kad speciali užduotis buvo paskirta sraigtasparnių "Terminator" pilotams. Lakūnai turėjo nusileisti neparuoštose vietose ir apie 20 metrų aukštyje evakuoti sužeistuosius.

Iš viso pratybose dalyvavo daugiau nei 600 kariškių ir daugiau nei 15 sraigtasparnių.

Trečiadienį Rusija paminėjo Armijos aviacijos sukūrimo dieną Rusijos Federacijos ginkluotosiose pajėgose. Ši kariuomenės rūšis yra būtina palaikymui ore, žvalgybinei veiklai, desanto išlaipinimui, šaudymo pagalbos teikimui ir daugeliui kitų veiksmų.

Tegai:
sraigtasparnis, Rusija

Primorėje upė tapo ryškiai žalia video

(atnaujinta 08:06 2020.10.29)
Pirminiais duomenimis, į vandenį pateko reagentas, kurį šilumos tiekimo organizacijos naudoja šilumnešiui dažyti

Primorės krašte Griaznaja upės vanduo tapo ryškiai žalias, praneša RIA Novosti.

Tai nutiko Knevičių kaime. Pasak Artiomovsko miesto apygardos administracijos aplinkos apsaugos ir gamtos tvarkymo skyriaus viršininkės Aleksandros Murzinos, upė pakeitė spalvą dėl organinių dažų.

Remiantis preliminaria informacija, upė įgavo ryškiai žalią spalvą dėl reagento, kurį šilumos tiekimo organizacijos naudoja šilumnešiui dažyti.

"Šio tipo organiniai dažai, uraninas, yra nekenksmingas gyvybei ir sveikatai. Nepaisant to, išmetimo faktas buvo užfiksuotas, medžiaga bus išsiųsta priežiūros institucijoms", — pasakė Murzina.

Anot jos, spalio 28 dieną Knevičių darželyje buvo atlikti šilumos magistralės remonto darbai, kurių metu reagentas galėjo patekti į upę.

Tegai:
Primorės kraštas, Rusija, upė
Donaldas Trampas ir Džo Baidenas

Trampas papasakojo apie "griežtą" užsienio lyderį, kuris nenori, kad Baidenas laimėtų

(atnaujinta 12:34 2020.10.29)
Taip pat JAV prezidentas Donaldas Trampas apkaltino savo oponentą Džo Baideną pinigų iš Rusijos gavimu

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė, kad vienas iš "labai griežtų" užsienio lyderių nenori, kad prezidento rinkimuose pergalę iškeltų Demokratų partijos kandidatas Džo Baidenas. Pabrėžiama TASS ataskaitoje.

Pasak Donaldo Trampo, pokalbio telefonu metu vienos iš šalių lyderis sakė, kad Baidenas visada buvo mieguistas, ir išreiškė viltį, kad demokratas pralaimės. JAV prezidentas pažymėjo, kad susitarė su užsienio lyderiu dėl buvusio viceprezidento.

JAV vadovas taip pat pabrėžė, kad rinkimuose amerikiečiai pasirinks tarp superekonominio atsigavimo Trampo vadovavimo metu ir beprecedentės ekonominės depresijos vadovaujant Baidenui.

Anksčiau Donaldas Trampas per diskusijas apkaltino savo oponentą Džo Baideną pinigų iš Rusijos gavimu.

Pasak jo, Baidenas iš Rusijos gavo 3,5 milijono dolerių, nes labai gerai sutarė su buvusiu Maskvos meru ir jo žmona. Prezidentas pabrėžė, kad jis niekada negavo pinigų iš Rusijos.

JAV prezidento rinkimai vyks lapkričio 3 dieną. Į valstybės vadovo postą pretenduoja dabartinis respublikonų prezidentas Donaldas Trampas ir demokratas Džo Baidenas.

Tegai:
JAV, Rusija, prezidento rinkimai, Donaldas Trampas, Džo Baidenas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Rusija JT iškels klausimą dėl JAV pretenzijų į Mėnulio išteklius
Gedimino kalną papuošė užrašas "Trump": kodėl lietuvių "patriotai" negali be pono?