Paaiškėjo, kas atstovaus Prancūzijai "Eurovizijoje 2020"

(atnaujinta 11:07 2020.02.17)
Kadangi Prancūzija laikoma viena iš "Eurovizijos" šalių organizatorių, šios šalies atstovai į konkurso finalą patenka automatiškai. Konkurse Roterdame bus pristatyta daina "The Best in Me"

"Eurovizijos" šalys dalyvės pamažu praneša apie savo atstovus 2020 metų konkursui. Praėjusį sekmadienį Prancūzija apsisprendė dėl atlikėjo — šaliai konkurse atstovaus 30-metis aktorius ir dainininkas Tomas Lybas (Tom Leeb).

Dainų konkurse "Eurovizija" Tomas Lybas atliks dainą "The Best in Me" ("Geriausia manyje") — lyrišką anglišką-prancūzišką kompoziciją.

Prancūzijos atstovas kol kas ne itin įkvepia lažybų tarpininkus: Tomas Lybas šiandien užima 20 vietą tarp visų dalyvių. Tačiau ateityje gali būti, kad jo šansai pagerės.

Tegai:
konkursas, Prancūzija, Eurovizija-2020, Eurovizija
Temos:
Dainų konkursas "Eurovizija 2020" (63)
Dar šia tema
Paaiškėjo, kur ir kada vyks "Eurovizija 2020"
Paaiškėjo, kokios šalys nedalyvaus "Eurovizijoje-2020"
Vengrija atsisakė dalyvauti "Eurovizijoje" dėl gėjų, rašo žiniasklaida
Paaiškėjo, kuriame "Eurovizijos 2020" pusfinalyje pasirodys Lietuva

Paskelbtas pergalingo Tuktamyševos čiuožimo "Grand Prix" etape Maskvoje vaizdo įrašas

(atnaujinta 17:04 2020.11.23)
Iš viso Rusijos rinktinė iškovojo vienuolika medalių iš dvylikos. Antrąją vietą užėmė Aliona Kostornaja, trečiąją — Anastasija Guliakova

Tarptautinė dailiojo čiuožimo sąjunga (ISU) paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas pergalingas Rusijos dailiojo čiuožimo sportininkės Elizavetos Tuktamyševos čiuožimas "Grand Prix" etape Maskvoje. Vaizdo įrašas paskelbtas Facebook.

"Grand Prix" Maskvos etapas vyko sporto rūmuose "Megasport".

Vaizdo įraše galima pamatyti dalis sportininkės laisvosios programos. Jai pavyko įvykdyti du akselius su trimis su puse apsisukimais.

 Tuktamyševa iš viso surinko 223,39 taško ir užėmė pirmąją vietą, aplenkusi Alioną Kostornają (220,78) ir Anastasiją Guliakovą (199,03). Iš viso Rusijos rinktinė iškovojo vienuolika medalių iš dvylikos.

Tuktamyševa, komentuodama savo pergalę, pareiškė, kad buvo šokiruota ir nesitikėjo tokio rezultato.

Tegai:
Rusija, dailusis čiuožimas

Su balionais ir muzika: Vilniuje paminėtas dr. Jono Basanavičiaus gimtadienis video

(atnaujinta 16:29 2020.11.23)
Pirmadienį, lapkričio 23-iąją, minimas tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus 169-asis gimtadienis

Vaizdo įrašas apie tai, kaip sostinėje buvo mnimas patriarcho gimtadienis, paskelbtas Facebook savivaldybės puslapyje.

Minint šią dieną, Vilnius meras Remigijus Šimašius prie tautos patriarcho paminklo pririšo trisdešimt Lietuvos vėliavos spalvų balionų. Paruošta ir kita dovana – specialiai iš Filharmonijos balkono Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro trimitininkas Dovas Lietuvninkas atliko du Juozo Naujalio kūrinius: "Jaunimo giesmė" bei "Lietuva brangi".

"30 Lietuvos vėliavos spalvų balionų tautos patriarchui – gimtadienio dovana nuo Vilniaus. Jonas Basanavičius ne tik sutelkė tautą, bet ir sunkiausiais laikais nepaliko Vilniaus. Ir jis tikrai džiaugtųsi šiandienos laisva Lietuva. Tikiu, kad ši ryški, džiaugsmą simbolizuojanti dovana įkvėps kartu ir vilniečius ateityje, kuomet jau vėl galėsime saugiai susiburti, kurti naują miesto tradiciją", – sveikino Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Jonas Basanavičius – Lietuvos istorikas, folkloristas, publicistas, visuomeninis veikėjas, Lietuvos tautos atgimimo patriarchas. Jis buvo Vilniaus Seimo sušaukimo iniciatorius ir dalyvis (1905 metų gruodžio 4-5 dienomis) bei vienas iš memorandumo, reikalaujančio, kad Lietuvai būtų suteikta teisė į savivaldą ir demokratines reformas, autorius.

Paminklas Lietuvos tautos atgimimo patriarchui prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos Vilniuje buvo atidengtas 2018 metais.

Tegai:
Vilnius, Jonas Basanavičius
Dar šia tema
Vilniuje atidengtas paminklas Jonui Basanavičiui
Basanavičiaus sugrįžimas: Vilniuje atidengtas paminklas Lietuvos patriarchui
Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija dovanų gavo patriarcho skulptūrą
Kotlovkos (Lavoriškių) kontrolės punktas

Eilės nemažėja: situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje antradienį

Daugiausia sunkvežimių įvažiavimo į Lietuvą laukia "Kotlovkos" (Lavoriškių) kontrolės punkte. Sunkumai pastebėti Latvijos ir Lenkijos kryptimis, tačiau automobilių ten žymiai mažiau

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Prie įvažiavimo į Lietuvą iš Baltarusijos laukia apie tūkstantį sunkvežimių, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

8:00 valandos (7:00 Lietuvos laiku) duomenimis, sienos su Baltarusija kontrolės punktuose stovi daugiau nei 990 sunkvežimių.

Šiuo metu ilgiausia eilė yra "Kotlovkos" (Lavoriškių) kontrolės punkte — ten stovi daugiau nei 290 sunkvežimių. Ties Kamenyj Log (Medininkais) laukia daugiau nei 250 sunkvežimių, Beniakonyse (Šalčininkuose) — daugiau kaip 240 ir Privalkoje (Raigarde) — per 210 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Latvijos pasienyje padėtis šiek tiek geresnė. Grigorovščinos patikros punkte įvažiavimo į ES laukia 160 sunkvežimių, o "Urbanuose" — daugiau nei 320 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje stovi daugiau nei 200 automobilių. Daugiau nei 130 sunkvežimių laukia "Bruzgi" kontrolės punkte, daugiau nei 70 sunkvežimių — "Berestovica" pasienio kontrolės pukte.

Iš viso prie Baltarusijos sienos įvažiavimo į ES šalis laukia 1670 sunkvežimių. Pirmadienį eilėse laukė 1660 sunkvežimių, taigi eilės pasienyje nemažėja.

Gardino regioninė muitinė anksčiau informavo, kad Lietuvos pusė vėl nereguliariai priima transportą, todėl kontrolės punktuose susiformuoja ilgos eilės.

Tegai:
eilės, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje